Petícia za záchranu majetku občanov vo Zvolene - kúpaliska Neresnica

Znenie petície: "My, občania Slovenskej republiky a Mesta Zvolen, dôrazne žiadame našich zástupcov, aby bez zbytočných prieťahov začali plniť svoje zákonné povinnosti a prijali opatrenia na opravu, starostlivost a rozvoj nášho majetku, primárne kúpalsika Neresnica, ktoré nám chátra pred očami už desaťročia."

Screenshot_2017-08-31_at_11.00_.48_.png

 

Kúpalisko Neresnica vo Zvolene bolo vybudované v rokoch 1948-1950 v príjemnom prírodnom prostredí. V rokoch 1984-1987 prebehla veľká rekonštrukcia, ktorá s kúpaliska spravila moderný priestor s najväčšou solárnou plochou ohrevu v širokom okolí. Kúpalisko disponovalo veľkým plaveckým bazénom 50x33 m so skokanským mostíkom a hĺbokou vyše 4 m. Detský kruhový bazén s priemerom 15 m, bazén Junior 23x13 m, Relax bazén 12x8 m a tobogán s dopadovým bazénom dopĺňali rozsah možností na šport a odpočinok. Súčasťou bola aj kolkáreň a volejbalové ihrisko.

 

20170804_142843.jpg

 

Bohužiaľ od vtedy sa investovalo do kúpaliska len minimum, po revolúcii sa po čase zmenšila hĺbka plaveckého bazéna, zrušil sa tým skokanský mostík a aplikovala sa bazénová fólia - gumený poťah. Dnes je servisná budova s herňou a reštauráciou v rozpade, rovnako ako hygienické zariadenia a ďalšie vybavenie. Kolkáreň je rozpadnutá úplne, z volejbalu ostala iba hrdzavá konštrukcia. Detský a Junior bazén majú nefunkčnú recirkuláciu a čerpadlá. Samozrejme problémov je viac, no všetky sú spôsobené dlhodobým nezáujmom a absenciou starostlivosti.

ZASTAVME KONEČNE NEZÁUJEM RIEŠIŤ VECI VEREJNÉ! Zasaďme sa o záchranu majetku občanov, žiadajme touto petíciou aktívny prístup k riešeniam okolností, ktoré sú deklarované ako problematické, no riešiteľné viacerými spôsobmi. Nepripravujme sa sami o peniaze, nenechajme si ľahostajnosťou kompetentných devalvovať náš vlastný majetok. Veci sa dajú riešiť efektívne, ekonomicky a postupne. Pre príklad - na ohrev vody v relax bazénoch stačí pár tisíc eur.

Je to vo vašich rukách milí susedia a spoluobčania.

ĎAKUJEME ZA KAŽDÝ PODPIS. 

Viac podrobností, videá, štatistiky návštevnosti, vysvetlenia pseudoargumentov kompetentných a rekacie samotných majiteľov - občanov Mesta Zvolen nájdete na sociálnej sieti Facebook: fb.com/neresnica.sk

 


Zvolenská iniciatíva    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Zvolenská iniciatíva na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...