Nehazardujte s hazardom!

IMG_1631.jpeg

NEHAZARDUJTE S HAZARDOM!

My, dole podpísaní, chceme svojim podpisom povedať jasné nie skrytým plánom vládnej moci, ktorej cieľom je vziať kompetencie mestám a obciam pri regulácii hazardu.

Nechceme v našich mestách a obciach opäť rozmach kasín, herní alebo hracích automatov. Za posledné roky sa viaceré obecné alebo mestské zastupiteľstvá jasne vyslovili proti tomu, aby v ich mestách a obciach bol hazard. Bolo to ich rozhodnutie, ktoré mohli prijať vďaka aktuálne platnej legislatíve, ktorá ich zastupiteľstvám priamo umožňuje rozhodnúť, či budú alebo nebudú mať na svojom území herne, kasína, hracie automaty.

Regulácia hazardu musí aj naďalej zostať v rukách samospráv, pretože obyvatelia konkrétneho mesta alebo obce najlepšie vedia, čo vo svojom okolí chcú alebo nechcú.

Chceme vládnej moci veľmi jasne odkázať, aby nechala reguláciu hazardu na mestách a obciach. Centralizácia od zeleného stola by bola priestorom na možnú korupciu, netransparentné prideľovanie licencií a najmä je urážkou samosprávy a občanov, ktorí majú právo rozhodovať o tom, čo chcú alebo nechcú vo svojom meste alebo obci.

Neveríme vyhláseniam predstaviteľov Ministerstva financií Slovenskej republiky, že zatiaľ neplánujú žiadnu novú reguláciu hazardu. Verejné vyhlásenia predstaviteľov Asociácie zábavy a hier svedčia o opaku, rovnako viacerí starostovia a primátori hovoria o tom, že dostávajú odkazy, že po voľbách do Európskeho parlamentu, príde návrh zákona, ktorý im spomínané kompetencie zoberie.

Máme dôvodnú obavu, že vládna moc, či už to bude priamo vláda Slovenskej republiky alebo jednotliví koaliční poslanci, prídu s legislatívnou iniciatívou, ktorá, ako v minulosti, podporí rozvoj hazardného priemyslu, a tým aj nešťastie mnohých rodín, ktoré trpia práve kvôli patologickému hráčstvu a následkom závislosti na hazarde.

Žiadne peniaze alebo potencionálne príjmy do štátneho rozpočtu nemôžu prísť na úkor nešťastia ľudí, rozvrátených rodín alebo prehratých výplat. Nesmieme dovoliť, aby zdravie a pokoj rodín vládna moc vymenila za špinavé peniaze. Opakovane preto apelujeme na predstaviteľov vládnej moci, nehazardujte s hazardom!

Vyzývame Ministerstvo financií Slovenskej republiky a vládu Slovenskej republiky, aby nepredkladali do legislatívneho procesu a neschvaľovali akýkoľvek návrh zákona, ktorým by sa novelizoval zákon č. 30/2019 Z. z. o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov, alebo súvisiace právne predpisy, ktorý by akýmkoľvek spôsobom obmedzoval alebo sťažoval výlučnú samosprávnu pôsobnosť miest a obcí pri regulácii hazardných hier na ich území alebo komplikoval činnosť orgánov samosprávy obcí pri regulácii hazardných hier.

Petičný výbor:

Jaroslav NaďHrubá Borša 342, 925 23 Hrubá Borša,
Jana Žitňanská, Kozia 26, 811 03 Bratislava,
Juraj Šeliga, Črchla 140, 029 52 Hruštín,
Eduard HegerJanka Alexyho 7, 841 01 Bratislava, 
Michal Kiča, Ševčenkova 31, 851 01 Bratislava.

Podpísať túto petíciu

Svojím podpisom súhlasím, že Demokrati bude môcť vidieť všetky informácie, ktoré poskytnem v tomto formulári.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Tieto informácie nebudeme verejne zobrazovať online.

Tieto informácie nebudeme verejne zobrazovať online.

Tieto informácie nebudeme verejne zobrazovať online.


Udeľujem súhlas so spracovaním informácií poskytnutých v tomto formulári na nasledujúce účely:
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...