Petícia proti pestovaniu GM cukrovej repy v Slovenskej republike

Quoted post

ja

#21 blabol

2013-02-07 22:57

Ach jo, ľudia. Počuli Ste už niekedy o vedeckom hodnotení rizika? A viete ako funguje proces schvaľovania GMO? Bo vyjadrujú sa tu toľkí odborníci, že predpokladám, že všetko toto máte v malíčku.

Replies


Hosť

#22 Re: blabol

2013-02-08 12:18:40

#21: ja - blabol

Konkretne pri tejto repe riziko objektivne zhodnotene nebolo. Maju to uvedene aj v ziadosti. Vykonany bol iba test na akutnu toxicitu sondou. V principe nie som proti GMR, ale predtym ako ich zacneme skrmovat ludmi je podla mojho nazoru test na dlhodobu toxicitu vykonany nezavislym laboratoriom nevyhnutnou podmienkou. Predmetom skumania by mali byt samozrejme GMR rastliny, ktore dostali presne tolko davok herbicidu a v takych koncentraciach a casovych intervaloch ako je odporucane danou biotechnologickou firmou pre pestovanie tejto plodiny. Je trochu zarazajuce, ze tieto giganticke spolocnosti nie su schopne za dlhe roky zasponzorovat takuto nezavislu studiu, ktora by zmietla vsetky argumenty odporcov GMR raz a navzdy.


Hosť

#25 Re: blabol

2013-02-08 16:38:43

Geneticky modifikovane organizmy presli uz mnohymi testami. Tie negativne boli utajene (Arpad Pusztai a iní), tie pozitivne vynásane do nebies. GMO mám dostatočne zmapovane a zatial je to jeden velky biznis na ukor zdravia ludi, zvierat a prirody. Navyše, GMO nikdy nenapodobni potraviny z prirody, takze ani v budocnosti sa neda hovorit o zdravych potravinach, aj keď to ukaze cas co dokazu vytvorit. Napriek tomu, GMO nepotrebujeme na uzivenie, jedine na pripravu buducich pacientov

#21: ja - blabol

 

1233

#41 Re: blabol

2013-03-14 10:50:48

#21: ja - blabol

Ale o tom si asi nepočul, že v schvaľovacej komisii FED aj EU sedia Monsanto vice prezidenti a prokuristi ..


Hosť

#44 Re: blabol

2013-03-17 11:02:40

#21: ja - blabol

ano viaceri to tu mame v malicku, preto vieme co za nastroj je GMO a pave preto ho nechceme ;-)


Hosť

#64 Re: blabol

2013-04-29 09:10:40

#21: ja - blabol 

 

Áno, práveže to vieme... a toto hodnotenie rizika nebolo robené rovnako rigoróznymi metódami ako hodnotenie liekov (napr. v klinických skúškach). A tam pritom ide o lieky, ktoré majú pomáhať, čiže zo zlého stavu ťa majú dostať do lepšieho. A teraz si skús predstaviť, že by tie poľavili pri overovaní a skúšaní tých liekov a zároveň by ich začali hromadne pridávať do akejkoľvek stravy. Hm, čo na to povieš?