Petícia za ochranu mravnosti detí a mládeže vo verejnom priestore

Quoted post

Mariana

#33 Re: nesúhlasím

2012-09-28 15:58

#30: ap - nesúhlasím

..každý rodič a dospelý by mal určovať deťom, čo budú pozerať, prehnaná demokracia je na nič...sa zamyslite!

Replies

LaciKS

#81 Re: Re: nesúhlasím

2012-10-02 11:25:19

#33: Mariana - Re: nesúhlasím

Máte pravdu, rodičia sú prví, ktorí majú byť príkladom vo svojej vlastnej domácnosti a rozumne určiť načo sa ich deti budú pozerať. Ja som rodič - otec dvoch synov 3,5 a 6 ročného. Spolu s manželkou chránime naše deti, ale aj samých seba pred nemorálnymi, zvrátenými a násilnými obsahmi, ktoré ponúkajú média. V domácnosti sa to ešte dá, ale prečo sa moje deti majú pozerať na nevhodné reklamy na uliciach, vo výkladoch niektorých obchodov, stánkov a pod, ja si to neprajem? Ten, kto takúto zábavu chce, tak si ju nájde, je slobodný sa pre to rozhodnúť. Verím, že aj ja a moja rodina sa môžeme slobodne rozhodnúť. Prečo sa máme na také veci pozerať, keď sa chceme prejsť s deťmi mestom, v ktorom žijeme, alebo keď čakáme na MHD? Nevhodné a násilné obrazy deformujú malé deti, mládež a v neposlednom rade aj dospelých. Ľudská myseľ a ľudské srdce je ako čistá kniha, do ktorej sa zapisujú všetky podnety, ktoré vidíme, počujeme atď. A to nás potom ovplyvňuje ako konáme, ako si vážime iných ... akú hodnotu má vlastne život človeka.

eri

#193 Re: Re: nesúhlasím

2012-10-25 10:33:37

#33: Mariana - Re: nesúhlasím

...Mariana asi ešte deti nemáte, lebo určite by ste tento argument nepoužili. Rodičia nie sú bachari vo väzení a deti nie sú väzňami zatvorenými medz 4 múrmi. Deti sú úžasné bytosti, ktoré do seba nasávajú informácie bleskovou rýchlosťou..stačí obraz, výrazný zvuk, každá nepoznaná novinka v nich vyvoláva zvedavosť a následne potrebu oboznámenia sa s tým čo vidia a počujú, resp. vyskúšania si každej činnosti s ktorou sa oboznámia....doma pri rodinných príslušníkoch,  pri pozeraní televízie, na ulici, na detskom ihrisku, v škôlke, v škole, neskôr v kolektíve svojich kamošov...... A príde čas v každom vzťahu rodič-dieťa, kedy rodič nemá šancu zdielať so svojím dieťaťom všetky vonkajšie vnemy a teda ho upozorniť, že TOTO nie. A ak by aj upozornil - je tam 1000 rôznych možností, aby si dieťa povedalo a prečo, veď keď to je v telke, v novinách ..... tak je to asi "in", je to správne, veď aj tie programy, články, či iné reklamy robia DOSPELÍ ?????  Bohužiaľ dnes sa niektorí kompetentní "dospelí" správajú horšie ako niektoré deti. Zmizli morálne zásady, slušnosť, láskavosť, teraz je v kurze byť drzí, neprimerane sebavedomí či skúsení  v sexuálnej oblasti čo najskôr...  Kam až to príde, keď budú ľudia takýto ľahostajní k výchove detí?