Petícia za ochranu mravnosti detí a mládeže vo verejnom priestore

LaciKS

/ #81 Re: Re: nesúhlasím

2012-10-02 11:25

#33: Mariana - Re: nesúhlasím

Máte pravdu, rodičia sú prví, ktorí majú byť príkladom vo svojej vlastnej domácnosti a rozumne určiť načo sa ich deti budú pozerať. Ja som rodič - otec dvoch synov 3,5 a 6 ročného. Spolu s manželkou chránime naše deti, ale aj samých seba pred nemorálnymi, zvrátenými a násilnými obsahmi, ktoré ponúkajú média. V domácnosti sa to ešte dá, ale prečo sa moje deti majú pozerať na nevhodné reklamy na uliciach, vo výkladoch niektorých obchodov, stánkov a pod, ja si to neprajem? Ten, kto takúto zábavu chce, tak si ju nájde, je slobodný sa pre to rozhodnúť. Verím, že aj ja a moja rodina sa môžeme slobodne rozhodnúť. Prečo sa máme na také veci pozerať, keď sa chceme prejsť s deťmi mestom, v ktorom žijeme, alebo keď čakáme na MHD? Nevhodné a násilné obrazy deformujú malé deti, mládež a v neposlednom rade aj dospelých. Ľudská myseľ a ľudské srdce je ako čistá kniha, do ktorej sa zapisujú všetky podnety, ktoré vidíme, počujeme atď. A to nás potom ovplyvňuje ako konáme, ako si vážime iných ... akú hodnotu má vlastne život človeka.