Najväčšia petícia za reguláciu poľovníctva - 50 tisíc podpisov

Quoted post


Hosť

#7

2017-02-20 08:42

Nebudem tu spomínať zážitok keď sme boli so psom na prechádzke, pes viditeľne označený, počúva na slovo, neodbieha a bol pri nás asi na 10metrov. Na to poľovník či už na posede alebo v kríku začne revať, aby sme si toho psa odpratali niekam preč. Po slušnej odpovedi - v poriadku nič sa hádam takého hrozného nedeje. Vám dotyčný odpovie ber si ho preč lebo ti ho odjebem. Podhorie-Žilina. Alebo sa zaoberať tým, že poľovníci prikrmujú zver kukuricou, zemiakmi, repou, kapustov.... A potom sa dočítate, že keď sa robil monitoring s medveďom ktorý mal obojok a podľa toho zistili, že pravidelne sa chodil prikrmovať práve na tieto miesta. Z toho je úplne očividne, že to čo robia poľovníci je úplne na hlavu, niet sa čomu čudovať že zver doslova býva v poliach. Ale čo mňa nasralo najviac je, že som bol s kamarátom dňa 18.10.2008 (dátum viem presne podľa fotiek )na túre vo Vrátnej doline z Tiesňav do Tiesňav. Túra je časovo trochu dlhšia a sa aj skôr stmievalo. Auto sme mali odparkované dole v Tiesňavách. Keď sme sa už vracali k autu bola už tma. Sadneme do auta a v tom sa za nás postavilo auto a vyskákali nejaký ľudia. Zrazu mi niekto búcha na sklo hlavňou guľovnice alebo čo to bolo, že okamžite otvor okno. Hovorím v žiadnom prípade. Stále tam ziapal za tým oknom aby som otvoril. Nakoniec som otvoril a tam nejaká ženská asi 40rokov na mňa kričí, že čo tu robím a nech jej ukážem kufor (podotýkam, že naše auto bolo VW polo) a podobne. S ňou boli ešte 3ja muži. Otvorili sme im kufor a keď našli dva prepotené ruksaky tak sa ich kamarát už slušne nasratý pýta, že čo vlastne chcú? Ta baba začala hovoriť, že my tu máme prenajatý poľovný revír a majú tu pytliakov, tak si to tu strážia. Ako sorry ale čo ju oprávňuje mieriť zbraňou na turistov v národnom parku?????? Osobne navrhujem, aby sa poľovníkom dávali robiť námatkovo testy na alkohol a v prípade, že buď nafúkajú, alebo spáchajú iný prehrešok im zakázať doživotne možnosť loviť. Môj ujo bol poľovník, ale nebol to lovec, nestrieľal všetko čo chodí, ale staral sa o les, čistil ho, bojoval proti holorubom a podobne. Takže nie som nasratý na všetkých poľovníkov, ale na kreténov ktorý chodia nič iné len zabíjať do lesa. Dal by som povinnosť, že každý kto chce byť poľovníkom, musí sa o les aj patrične starať. Nie si len zaplatiť a ísť strieľať.

Replies


Hosť

#8 Re:

2017-02-20 11:47:18

#7: -  

Polovnici odjakziva platili smiesny najom za revir vdaka zakonom ktore si sami schvalili. Teraz je to sice viac. Je ale  logicke ze  mnoho  PZ zdruzeni najom neplatia  z vlastneho vrecka, vlastnych penazi.  Peniaze na najom ziskaju z hory !!! predajom zabitej zveriny, trofeji (pravdepodobne moze ist aj o pofiderne sposoby) z poplatkovych hostovacich polovaciek, dotacii, roznych podujati. Cize poluju skoro zadarmo presnejsie clen necaluje prachy z vlastneho vrecka. Neobstoja preto recicky polovnikov, kolko musia z vlastneho vrecka calovat. Ved tu plati naco mam kupovat mäso a platit zan ked mi beha po hore zadara? Naco mam platit z vlastneho ked mozem platit z cudzieho?

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2017-02-20 12:01:00


Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2017-02-22 13:54:06





Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...