Zvýšenie opatrovatelského príspevku na ZŤP osoby

Quoted post


Hosť

#8

2016-08-29 06:15

Ja sa tiez staram o bezvladnu matku na lôzku. Pacient s diagnozou skleroza multiplex a chronicke zapaly obliciek vyzaduje nielen fyzicku aj najma psychicku zataz. 

Moja mama sa nedokaze sama ani napit. Za je opateru mi stat plati 82 eur. Financne zijeme na dne s dlhmi a exekutormi na krku...lebo sa zamestnat sa pri takej osobe neda.

Stat a mnohi ludia nas predsa beru ako darmozracov. Popritom vykonava namahavu pracu a nie sme prizivnikmi statu.

Vsetci z nas by velmi radi pracovali a mali zdravych pribuznych rodicov a deticky.

 

Replies

dijoa

#371 Re:

2016-09-10 21:35:03

#8: -  

 Otrasne,hrozne!!!!! Pracujem ako opatrovatelka a viem co to obnasa.Tiez uz pomaly moj otec potrebuje pomoc...ale presne by som sa dostala do vasej pozicie.Z coho zit...ak sa chcem dostojne postarat o svojho otca? V At by uz mala mamina 7 Stufe...cize cca 1600 eu prispevok od statu, dochodok, prispevok na opatrovatelky 550 eu mesacne.Zlavy na lieky atd.Co mate vy...oci pre plac...a zufalstvo kazdy den...a sama si pri tom nicite zdravie...Prajem vela sil a dufam,ze tuto peticiu podpise co najviac ludi...nech sa uz lady pohnu.