Zvýšenie príspevku na opatrovanie,do výšky minimálnej mzdy.

Quoted post

hosť

#317

2015-11-06 10:18

Dobrý deň,je hanbou tohto štátu a vlády SR,ktorá sa hrdí balíčkami - "sociálnou politikou"že takýmto spôsobom dehonestujú opatrovateľov a tým aj ľudí o ktorých sa starajú.Ja osobne(58r.) sa starám o brata(55r.),ktorý je od marca toho roku ležiaci.Opatrujem ho 17r.,momentálne za 192 eur,bez nároku na dovolenku,stravných lístkov a ostatných "privilégii",ktoré sú danné ZP.Nemám nárok v prípade úmrtia brata ani na podporu v nezamestnanosti.Nemám z čoho si platiť tento balík: Minimálny vymeriavací základ pre dobrovoľne poistenú osobu je za obdobie od 1. januára 2015 do 31. decembra 2015 v sume 412,00 EUR.Takže bohužiaľ samostatne si 2% na poistenie v nezamestnanosti  nemôžem zaplatiť iba ako celý balík: na nemocenské poistenie – 4,4 %, na starobné poistenie – 18 % , na invalidné poistenie 6 %, do rezervného fondu solidarity 4,75 %, na poistenie v nezamestnanosti 2 % z minimálného vymeriavacieho základu.Neviem aký dôchodok mi bude priznaný z tých rokov ktoré sa venujem bratovi.Jedno viem istotne,že keby som ho "odložila" do ústavného zariadenie štát by to nestalo smiešnú almužnu 192 eur,ktoré momentálne dostávam.

Replies


Hosť

#362 Re:

2016-02-15 22:31:39