Odmietame kvóty pre migrantov

Quoted post

Package

#1475

2015-06-25 20:28

Takze mila Katarina..

z toho co ste napisali vidim len jednu vec..vsetko to viete len z medii a nic ste nezazili a nic ste nevideli na vlastne oci ale mate plne usta "falosneho" humanizmu.a cim je v dnesnej dobe viac humanizmu tym horsie veci sa pachaju..

co sa tyka krestanstva ano mate pravdu..ale jeden maly rozdiel tu je..to nabozenstvo sa vyvinulo a teraz je uplne niekde inde a je uplne o niecom inom ako o inkvizicii a podobne..na rozdiel od islamu..ten je stale tam kde pred 500 rokmi akurat s tym rozdielom ze na vrazdenie pouzivaju moderne nastroje..len tak pre zaujimavost viete ako sa ma spravat moslim podla koranu?a nemusi to byt radikal..asi by ste bola velmi prekvapena..

a to o frustracii je len dalsi s prepacenim zvast ludi co o tom len poculi..je to proste to iste ako cigani..maju svoju naturu a tu nezmenite..presne to iste ako ked sa cigana opytate preco kradne..kazdy jeden ci uz z vychodu ci zapadu vam da rovnaku odpoved..a to preto ze je to ich zivotny postoj a kredo a preto to robia a robit budu..

to iste je to aj s moslimami...a viete co je najvietsia sranda?ze su tak neskutocne alibisticky..chodili do piestan a podonych kupelov..tu sa opyjali a kurvili a robili to co doma nemozu..a viete aka mi bola dana odpoved?tu ich nikto nevidi..doma by im usekli ruky ci ukamenovali..to je zivot...netvrdim ze niesu taky co utekaju lebo musia ale nieje riesenie ich sem prestahovat ..treba im pomoct tak aby nemuseli utekat...eu teraz ide hasit pricinu..ale dosledok je niekde inde..

 

Replies

Katarina

#1476 Re:

2015-06-25 21:41:11

#1475: Package -  

 Tak uz som aj falosna. No super. Dokonca som nic nezazila a nevidela. Hm... tak ja neviem, co som za tie roky zivota robila. Asi som bola zavreta v ciernej miestnosti a len tak tam posedavala... Inak, medzi humanizmom a nasilim je opacny vztah. Cim horsie veci sa pachaju, tym viac humanisti pomahaju.

To, ze nieco poznam z medii, neznamena, ze na to nemozem mat nazor. Medii je v tejto dobe nepreberne mnozstvo, su nielen clanky, ale aj zvukove zaznamy a videa. Reportaze, cestopisy, vsetko mozne. Zdrojov je poruke snad az prilis. A ked clovek nevie rozlisit, co je pravda, co je len mozne, a co je uplny blud, potom sa zacnu sirit konspiracne teorie, ako ta, ze za vsetko mozu USA, alebo ta, ze WTC si znicili sami alebo mnoho inych bludov. A stavim sa, ze 99% ludi, co toto podpisuje, videli moslimov maximalne na nejakom videu ci obrazku.

Ano, viem, co je v Korane. Vsak som o tom pisala v komentari, na ktory odpovedate. Aj to som napisala, ze islam je vo vyvoji pozadu. Proste to vrazdenie tam je pre vsetkych "spravnych" moslimov. Tak ako v Biblii je to pre vsetkych krestanov. Jedno horsie ako druhe. Krestanstvo zmenilo svoje praktiky. Casom to caka aj islam. Este raz to zopakujem: nie vsetci moslimovia chcu byt "spravnymi" podla Koranu. Vacsina nechce nikoho zabijat.

Takze to o frustracii je zvast? Dokazte mi, ze to nie je tak, ako som povedala. Skuste to nejakymi argumentmi, nie takymto zamiest-pod-koberec-a-zabudnut sposobom. Nie, vsetci cigani nekradnu. Ani nehraju vsetci na automatoch a tak. Takze mi neda kazdy rovnaku odpoved. Podla toho, co pisete, ich vobec nepoznate. A mimochodom, poznate to komunisticke heslo "Kto nekradne, okrada rodinu"? To sa zabyvalo vo vela ludoch, bez ohladu na farbu koze. A cim vyssie postaveni ludia su, tym viac kradnu. Ale tiez nekradnu vsetci.

A to posledne... keby ste zili v takej drbnutej spolocnosti ako maju moslimovia, tiez by ste chceli ist niekam si povyrazit bez toho, aby lietali vasim smerom kamene. A nemyslim si, ze by ste sa chceli aj vratit. Iba ak kvoli rodine. To im nemam ani za zle, ze stade isli za k nam. Pravdaze, ak dodrzali nase zakony.

"eu teraz ide hasit pricinu..ale dosledok je niekde inde..:

Myslim, ze ste chceli napisat "hasit dosledok ale pricina je inde". S tym suhlasim, ale to, ze pricina sa musi riesit dlhodobo, neznamena, ze tych, co trpia prave teraz, mame nechat krvacat.

Tolko o moslimoch vseobecne. Lenze tu ide konkretne o utecencov zo Syrie a Eritrei, nie o vsetkych moslimov.

V Syrii je vojna. V tej vojne sa pouzivaju zbrane a praktiky zakazane viacerymi medzinarodnymi dohovormi, vratane chemickych zbrani ako chlor, sarin a yperit. Zenevske konvencie idu bokom. Ludia tam zomieraju kazdy den. Utekaju stade. Pomozme im.

A teraz skuste nieco o utecencoch z Eritrei. Lebo ich tu zatial nikto okrem mna ani nespomenul. Mozno preto, ze tam zije viac krestanov ako moslimov? Odmietnut ich sa asi zdovodnuje este horsie ako v pripade Syrie.