Petícia za okamžité vystúpenie Slovenska z NATO.

Quoted post

Julo Uhlár

#33 Re: NATO / 2

2014-08-12 18:46

#32: Nemo - NATO 

 s tým federálnym Rakúsko-Uhorskom si to prehnal ! 

nepotrebujeme aby nás ( naše deti a vnukov , či pravnukov )zase maďari otĺkali lieskovicou v škole po prstoch, že sa nevedia po maďarsky modliť - lebo BOH nevie po slovensky !

Replies

nemo

#34 Re: Re: NATO / 2

2014-08-13 07:29:38

#33: Julo Uhlár - Re: NATO / 2 

 Neprehnal, preto je tam napísané federatívne usporiadanie.Ide len o to že samostatné Slovensko ba ani Československo nemá v Európe šancu.Nastupujú veľkí hráči.Iste si zaregistroval napríklad snahu Poliakov etablovať sa ako Európska veľmoc a to majú armádu početnejšiu ako Nemci.Pri ich horlivosti s akou sa ženú bojovať na Ukrajinu by som sa obával skôr ich.O mentalite Maďarov viem dosť, prečítal som si napr.knižočku "Trianon alebo ako vybabrali s Maďarmi" a tá mnohé o ich zmýšľaní objasňuje.Ale žijeme iné časy.Spôsob akým sa Maďari vysporiadali s MMF mi je sympatický rovnako ako ich až zúrivá snaha chrániť si svojich.Určite sympatickejší prístup ako servilnosť a rektoskopia našich politikov vo vzťahu k Bruselu a USA.Ale aby si si nemyslel že som maďarskí agent, dobre, ale v kontexte s vyššie uvedeným vymysli iné geograficky kompaktné zoskupenie v ktorom by Slovensko malo šancu aby presadilo svoje záujmy.A čo môže byť ešte horšie od súčasného stavu keď nás ovláda totalitný Brusel ktorý chce obmedziť legislatívne právomoci národných štátov, tlačí na nás GMO a debilnú juvenilnú justíciu,cez transatlantickú dohodu a rozhodcovské súdy chce podriadiť národné štáty korporáciám, too big ... banky chce zachraňovať z peňazí všetkých členských štátov, kde aj po rokoch členstva dotačná politika poľnohospodárov stále uprednostňuje staré členské štáty a našich farmárov tlačí k zemi, kde sú masmédia cenzurované a ovládané úzkou skupinou ... má to význam ešte pokračovať vo vymenovaní "prínosov" EU ?O NATO ani nehovoriac tu by malo rozhodovať v prvom rade morálne hľadisko, resp.zdravý rozum.Až tak nám chýba pre záujmi cudzích bankstrov si špiniť ruky krvou ?Veď keby prišlo na lámanie chleba tak nám NATO aj tak nepomôže.Len si zober Cyprus keď sa tam medzi sebou pobili dva členské štáty NATO Grécko s Tureckom - a čo ?