Vyhlásenie Petra Porošenka za "personu non grata".

Quoted post


Hosť

#217 Re:

2014-07-17 06:22

#215: kaleidoskop -

Evidentne sledujes dianie na ukrajine už celý mesiac. Uniká ti ti skoro všetko. Moč udržíš?

Replies

kaleidoskop

#370 Re: Re:

2014-07-18 05:57:03

#217: - Re:

ja som hoviril k veci, tak skús aj ty - čo by si urobil ako prezident SR, keby niekto na juhu Slovenska násilne obsadil všetky inštiúcie zorganizoval chaotické a zmanipulované referendum, kde môže každý voliť koľko chce, potom vyhlásil samostatnosť a absolútne odmietal rokovať? Tu sú iba dve možnosti - vzdať sa alebo bojovať za svoju krajinu - veď predsa v krajine musí byť jasne kto má moc (platenie daní, vyplácanie dávok, dôchodkov a veľa veľa praktických veci - tu musí byť zrejmé kto to má v kompetencii). Dvojvládie sa nedá dlho udržať. Krymu sa Ukrajina fakticky vzdala (aj keď nie formálne), lebo vidí, že tam je málo ukrajincov a nik by ich nepodporil (navyše Krym sa dostal Ukrajine ako slepé kura k zrnu). Ale v donecku a huhansku je ukrajinco a rusot tak pol na pol. Kritizovať je ľahko ale nájsť riešenie ťažko. P.S. Neviem čo s tým má spoločné moč - v 45 rokoch nezvykne unikať :-ooo. Ja mám VŠ a dianie na Ukrajine pozorne sledujem už od začiatku protestov na Majdane a smejem sa ľuďom ktorí ešte neprekukli primitívnu Putinovu hru  -keby nepodporoval separatistov technicky (zbrane) logisticky (tajné služby) aj personálne (žoldnieri a členovia špeciálnych tajných jednotiek) žiadna "domobrana" by nemohla vydržať proti akokoľvek slabo organizovanej armáde (ako je ukrajinská) ani pár dní. Tak o čom tu všetci točia ???