Chceme naspäť Kristínu Kormúthovú

Quoted post

Andromeda

#10

2014-05-22 04:50

Poviem pravdu ani sa jej nečudujem. Ja nie som rasista, dokonca mám priateľov medzi rómami, no aj tak s ňou súhlasím. Mne tiež pár neprispôsobivých mladistvých rómskej komunity vykradlo celú záhradku. Celý rok som sa starala o jahody, paradajky a mala som z nej prd. Sused má na záhrade broskyňu a v čase dozrievania sedí celý čas pod stromom pomaly s puškou. Je to normálne? Do okien autobusov v osadách hádžu vodičom kamene. Pri nehode, ktorú spôsobí dieťa z osady (podotýkam, že sa spúšťalo z kopca na bicykli bez reťazí) je nakoniec ešte poťahovaný políciou vodič auta, lebo v hneve povedal, že ak zistí čie dieťa to bolo tak ho zmláti jak žito? A podotýkam, že keď to povedal tak ho rómka prelátala nejakou latou po chrbte, no opletačky mal len on a keď zisťoval, že ktorá ho "drbla" po chrbte tak minimálne 20 ich odprisahalo, že nikto z nich. Ak niečo spravia rómovia, nájde sa v osade 100 svedkov, ktorí dosvedčia, že v tom čase bol inde. A nakoniec spravodlivosť slovenskej vlády! Celý život pracujeme, oni váľajú šunky pri "kolibách", z detí si spravili výhodný biznis ako prežiť a na dôchodku dostanú dôchodok z priemernej mzdy v národnom hospodárstve v priemere tak akolo 400 - 500,-- EUR a ľudia, čo celý život pracujú a odvádzajú dane musia vyžiť po 30 a viac rokoch práce z 270 - 300,-- EUR. Prečo im dávky nevypočítajú zo životného minima? To my sme diskriminovaný a nie oni! ! !

Replies


Hosť

#29 Re: pekne napísané :-), trefa do čierneho-všetko pravda,len škoda, že to nevidia a neriešia najvyšší

2014-05-22 05:58:28

Tajtrlík

#70 Re:

2014-05-22 09:14:18

#10: Andromeda -

Súhlasím s tým, že sme diskriminovaní. Rómka si dávala prefocovať materskú knižku, aby dostal ďalší príspevok - na cestovné do poradne, lebo keď nebude chodiť, nedostane pôrodné. Kto sa stará o bielych, či majú na cestovné? Kedy sa konečne vláda a poslanci rozhodnú prijať také zákony, pred ktorými budeme rovní s Rómami.  Nech sa niekto z nich presťahuje na Gemer, aby každý deň zisťoval, čo mu zmizlo z dvora, alebo či sa mu nevlámali aj do domu či hospodárskych budov. A keď na nich povieme krivé slovo, tak nás vyhadzujú zo zamestnania a trestne stíhajú. Vo svete stíhajú a trestajú a deti, u nás ich v krádežiach i ďalších trestných činoch podporujeme až do dospelosti...