Petícia za stavebnú uzáveru a reguláciu dopravy v Demänovskej doline


Hosť

/ #13

2021-03-21 18:03

Ahoj,
za mňa - ano, dopravu treba riešiť ale nie železnicou v akomkoľvek prevedení. Povazujem to za predrazenu atrakciu. Cestu aj tak vymazat nie je možné, auta tadial budu stale chodiť. Racionalnejsie je podla mna vybudovat velke parkovisko pred vstupom do doliny a zorganizovat autobusovu dopravu ktora je omnoho flexibilnejsia. Mozu to byt eko busy, ktore mimo sezony je mozne vytazit inde. Prepáčte, ale dolina potrebuje riešenie teraz, vláčik je riešenie pekne ale nadlho a nie do tejto doliny. Povazujem to za nešťastne a nerentabilne riešenie - kolko suprav by bolo treba? Kolko stoji jedna suprava a kolko jeden autobus? Co depo, údržba, otrasy... Co s vlacikom mimo sezonu? Vlacik je riesenie pekne ale nie do uzkej doliny. Ja som za BUS...

Myslieť si že vlastnik apartmanu alebo host 5* hotela necha svoje auto v cene "vlacikovej supravy" ho necha na parkovisku a sadne v top sezone do vlacika aj s kuframi je utópia,  budme nohami na zemi. Navyše treba riešiť špičku sezony a jednodňových návštevníkov - ti ubytovani v doline v zasade az tolko nebolia. Navrhujem sa na vec pozriet aj z pragmatickeho pohladu.