Petícia za stavebnú uzáveru a reguláciu dopravy v Demänovskej doline

Petícia za stavebnú uzáveru a reguláciu dopravy v Demänovskej doline / Oznamy / Tri dni do konca Demänovskej petície / Komentáre


Hosť

#1

2021-03-18 17:05

áno, treba preskúmať možnosť koľajovej dopravy do Demänovskej doliny - podporujem to

Hosť

#2

2021-03-18 18:42

Držím palce!

Hosť

#3

2021-03-18 19:06

Dobrý deň, alternatívna železničná doprava je skvelé východisko. Treba však na to sponzorov, stakeholderov, územné rozhodnutia. Terén tiež nie je veľmi výhodný, najmä záverečný úsek do centra Jasnej, ktorý je dosť strmý. Tu by asi pomohla zubačka. J. Stahl, Bratislava

Hosť

#4

2021-03-18 22:18

Len aby to naozaj bola úzkorozchodná železnička a nie vlak obluda , ako v Tatrách
Milan

#5 Železnička

2021-03-18 22:20

Len aby to naozaj bola úzkorozchodná železnička a nie vlak obluda ako vo Vysokých Tatrách

 


Hosť

#6

2021-03-19 03:55

Ste super a ďakujeme za Vašu vytrvalosť👍

Hosť

#7

2021-03-19 06:07

Len ma mrzí, že doteraz sa všetci čo v oblasti bývajú pozerali, ako mizne les pred očami a nechápem ako Liptovčania na úradoch toto barbarstvo posvätili!?

Hosť

#8

2021-03-19 07:13

Ahojte z Bratislavy!

Prosím originálne podpísané petičné hárky nikomu nedávajte - vždy dávajte len kópie, prípadne overené kópie.

V Bratislave sme mali problém, že sa síce vyzbieralo dostatočné množstvo podpisov proti herniam, ale potom sa hárky nejako stratili.... asi ich rozfúkal vietor... :-) a teraz sa to len naťahuje....

Vo Švajčiarsku existujú celé dediny bez osobnej dopravy, prečo by to nemalo uspieť na Slovensku...?

J a T a im podobní sa nezastavia pred ničím a použijú všetky prostriedky, aby uspeli...

Držím prsty!
Matej


Hosť

#9

2021-03-19 14:48

Oplatí sa bojovať za prírodu, lebo ona je naším darom. S úctou a nádejou.
Miro z RK
Hosť

#10

2021-03-21 16:35

Vážená dáma a páni,
veľmi pekne Vám ďakujem za Váš voľný čas, ktorý ste strávili pri snahe o záchranu Demänovskej doliny.
Z mojej strany Vám patrí VEĽKÁ ÚCTA .
Oboznámil som ďalších ľudí s týmto problémom a pripájajú aspoň štyri ďalšie hlasy k petícii.

Z Ružomberka Vám želám veľa elánu a zdravia.


Hosť

#11

2021-03-21 16:51

Dakujem ze ste aktívny aj za nas som rada ze su na svete ludia ktorym nie je jedno co sa deje okolo nas.

Hosť

#12 Zuzana

2021-03-21 17:48

 Ďakujem Vám za všetko, čo robíte. Máte moju úctu.

💜💜💜

 

 


Hosť

#13

2021-03-21 18:03

Ahoj,
za mňa - ano, dopravu treba riešiť ale nie železnicou v akomkoľvek prevedení. Povazujem to za predrazenu atrakciu. Cestu aj tak vymazat nie je možné, auta tadial budu stale chodiť. Racionalnejsie je podla mna vybudovat velke parkovisko pred vstupom do doliny a zorganizovat autobusovu dopravu ktora je omnoho flexibilnejsia. Mozu to byt eko busy, ktore mimo sezony je mozne vytazit inde. Prepáčte, ale dolina potrebuje riešenie teraz, vláčik je riešenie pekne ale nadlho a nie do tejto doliny. Povazujem to za nešťastne a nerentabilne riešenie - kolko suprav by bolo treba? Kolko stoji jedna suprava a kolko jeden autobus? Co depo, údržba, otrasy... Co s vlacikom mimo sezonu? Vlacik je riesenie pekne ale nie do uzkej doliny. Ja som za BUS...

Myslieť si že vlastnik apartmanu alebo host 5* hotela necha svoje auto v cene "vlacikovej supravy" ho necha na parkovisku a sadne v top sezone do vlacika aj s kuframi je utópia,  budme nohami na zemi. Navyše treba riešiť špičku sezony a jednodňových návštevníkov - ti ubytovani v doline v zasade az tolko nebolia. Navrhujem sa na vec pozriet aj z pragmatickeho pohladu. 

Dušan

#14 Slovensko

2021-12-14 20:42

Ja tvrdím: Slovensko je krásna krajina, ktorú sa ešte nepodarilo Slovákom celkom zničiť.😶

P. S. PREZÝVKA, BLBČE, PREZÝVKA.


Hosť

#15

2021-12-15 11:41

Vďaka za všetko, čo robíte

Hosť

#16

2021-12-16 20:37

Vydržte, majte silu aj v budúcom roku. Od vás závisí aby naše hlasy nezanikli, sme s vami. Zase sa udial krok vpred, aj keď krátky, aj ten treba voviesť do praxe. Možno bude onedlho odchádzať menej kamiónov s drevom do Maďarska, Poľska, či - neuveriteľné -Číny! z NP, či len z obyčajných lesov našej krajiny. Aká to bezohľadnosť a tuposť týchto drancovačov našej jedinečnej prírody. Šimková
syn človeka

#17 NESKORO

2022-04-13 08:10

 Pandorina skrinka sa otvorila v 1989. Túžili sme nazrieť dnu, ako vyzerá kapitalistický blahobyt. No a máme ho tu aj s automobilmi aj so stavaním na poliach, lúkach a národných parkoch. Chceme to zmeniť? treba zavrieť pandorinu skrinku. Teda zakázať vyrábať a používať devastačné automobily v mestách a cestách medzi dedinami. Zbúrať domy a haly postavené na orných pôdach. A spravíme to? NESPRAVÍME.