Petícia za zrušenie kresťanstva na Slovensku

Kresťan

/ #298

2017-04-05 10:11

Je zrejme, ze autor peticie asi Kristovo posolstvo nepochopil alebo zamerne prekrutil. Jezis sam povedal, ze zakony ako - oko za oko a zub za zub, alebo prepustenie manzelky, proroci dovolili uzakonit len pre ludsku tvrdost. Teda nemozno vraviet, ze Boh to schvaluje a teda ani Kristus. Dalej tiez povedal, ako sa mame modlit "Otce nas,...odpust nam ako aj my odpustame..." a dal nove prikazanie lesky "miluj blizneho ako seba" zabijanie tam nikde nie je obsiahnute dokonca ani sudenie, ja ho v uceni Kristovom nikde nenachdzam, ak sa mylim, tak prosim opravte ma, kde v novom zakone teda tom co priniesol Jezis a na ktorom vzniklo Krestanstvo sa spomina dake nasilie, celel je to o odpusteni, prajnosti a milosrdenstve. Krestanstvo sa velmi rokmi stiepilo ale opat to tkvie v tvrdosti ludi a nie v Kristovom uceni. pr.: Ak ta udru po pravol lici nastav aj druhe. A ak budu chciet aby ste isli milu chodte dve. Robte druhym to co chcete aby robili oni vam. Nesudte aby ste neboli sudeni.

 

Kazdopadne v demokracii plati cezarovské "Vox populi, vox Dei est." Takze pravo vypisat peticiu ti neuprieram, je to tvoj nazor. Len sa obavam ineho paradoxu. Zatial co nasinci bojuju proti tradicnym a historicky osvedcenym kulturnym a nabozenskym konvenciam, tlacia sa sem stale viac moslimovia a oni budu daleko razantnejsie presadzovat svoje nabozenstvo, je to pochopitelne ak sa tu vytvara volny priestor bude saturovany inou kulturou. Nabozenske vakuum je nazmysel, o ktory sa pokusali marxisti a bolo to peklo v podobe temna maoizmu, fasizmu a stalinizmu. Mozno je vhodne zamysliet sa nad skutocnostou, ze ak vyse 90% populacie ma dake nabozenske presvedcenie, len tazko budu fungovat bez neho. Socialne pokusy tohoto druhu nedopadli dobre. A na zaver ateizmus je rovnako tazko obhajitelne presvedcenie ako ine nabozenstvo.