Najväčšia petícia za reguláciu poľovníctva - 50 tisíc podpisov


Hosť

/ #2

2017-02-23 21:38

Dobrý deň.
Podľa poľovného zákona sa smú zastreliť túlavé psy v intravilánoch obcí. Pritom sa však nemôže strieľať na psov poľovných plemien. Ja osobne som bol svedkom dvoch prípadov ,kedy poľovnícky pes, v jednom prípade drsnosrstý jazvečík a ďalej bavorský farbiar hnali srny. V oboch prípadoch na dvoch rozdielnych miestach dokonca v dvoch rozdielnych krajoch, bežali títo pytliaci popri mne a usudzujúc podľa vzdialenosti od koristi a rýchlosti, tieto srny aj dostali. Aký pán taký pes. Poľovníci - česť výnimkám ! sú väčšinou pytliaci, ktorí sa obohacujú na spoločnom majetku Slovákov. Ak nepytlačia, tak si myslia, že ich hospodárenie môžu vykonávať bez akejkoľvek súdnosti. Už sa dávno vytratila etika poľovníka a tak ako sa drancujú lesy, tak sa zarába na mäse a trofejách divých zvierat. Dravce sú pre pytliakov poľovníkov považované za potravinových konkurentov, ktoré treba zničiť.Majetky poľovníkov a známosti v najvyššej politike sú tým iba dôkazom.
V ďalšom prípade nás- mňa a moje deti vyháňali poľovníci z verejného priestoru v prírode kde neprebiehala žiadna spoločná poľovačka. Argumentovali tým, že by sa mohlo deťom niečo stať. Aj takto sa dá povedať zmiznite, lebo potrebujem mäso na srnčí guláš.Keďže môj adrenalín stúpa a hrozí, že sa začnem neslušne vyjadrovať budem končiť a doplním len toľko, že som prestal žrať divinu a rozmýšľam o zbrojnom preukaze. Verím , že sa tento konflikt urovná, doterajší poľovníci pytliaci budú vylúčení, poľovníctvo zrušené a vznikne niečo ako rangerstvo, kde dostanú priestor ľudia,ktorí vedia,že my sme v divočine len pozorovatelia. Pekný deň všetkým. Karol stredné Slovensko.



Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...