Žiadosť o posunutie náb. výchovy a zavedenie predmetu mytológia

Monique

/ #54 Hanba

2016-06-16 12:40

To že nám ako deťom ukazovali zverstvá svetových vojen a podobné nevhodné svedectvá pre deti na základných školách je podľa Vás v poriadku a náboženstvo nie? Prečo je vo svete potom toľko veriacich, úspešných veriacich, veriacich ktorí sú za záchranu iného života a toho v čo veria schopní položiť vlastný život? Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo by bolo keby nebolo ľudí, ktorí venujú svoje životy tomu, že zachraňujú? A nemám na mysli záchranarov či hasičov, ktorí vám možno prišli na um ako prví, mám na mysli ľudí, ktorí sa snažia chrániť túto planétu, aby sa na nej dalo žiť, ktorí chránia ľudí, ktorí sa sami nemôžu alebo nedokážu brániť, ktorí sledujú čo sa deje vôkol nás a upozorňujú na neprávosti, ktoré sú na ľudstve páchané denno-denne!!! Ľudia na svete umierajú každý deň kvôli chamtivosti, závisti a egu kvázi vyvolených jednotlivcov...To sú veci, ktoré by Vás mali zaujímať, lebo Vaše deti, alebo deti Vašich detí už možno nebudú mať kde žiť... K spojeniu vedy a náboženstva, áno pre pochopenie treba štúdium, ale neznalý všetkých súvislostí učiteľ fyziky Vás nenaučí dobre fyziku, rovnako ako neznalý vyučujúci náboženstva Vám dobre nevysvetlí náboženstvo. Ja osobne cítim, už ako dospelý a pracujúci človek, že školstvo, ktoré malo asi formovať moju osobnosť, počas základnej školy, ani nevedelo čo koná... nemalo to hlavu ani pätu a ak chcelo dieťa vedieť niečo viac a pýtalo sa, poslali ho do knižnice, to bolo maximum čo dokázali učitelia vtedy...česť výnimkám, už vtedy začala éra, nemám čas, rob si čo chceš... a kam to dospelo...? K takýmto diskusiám, zbytočným petíciám a hádkam... Je to smutné, no ešteže sú na svete ľudia, ktorí veria, že ľudia sú dobrí a že stojí za to bojovať!