PETÍCIA PROTI VYTVORENIU PLATENÝCH PARKOVACÍCH ZÓN V TRENCÍNE


Hosť

/ #36

2016-05-03 09:48

V Trenčíne som sa narodila a za 40 rokov viem ako sa postupne menil. Ako deti sme sa vždy mali kde hrávať, pri domoch bola všade zeleň aj keď len kúsok, miesto kde boli deti v bezpečí. Dnes keď sa pozriem na tieto miesta, je mi do plaču. Všade, kde sa len dá je strčený nejaký objekt. Postupom času sa mesto začalo meniť na šedé budovami zastavané "smetisko". Ničia sa úrodné pôdy a stavajú sa supermarkety, rúbu sa krásne stromy, ktoré nikomu v ničom nebránili a neboli ani choré (ale keď sa chce, dôvod sa nájde) a aby toho nebolo dosť, tak sa pustíme aj do centra. Domček s krásnou vežičkou oproti gymnáziu zrazu nie je. Súkromná osoba sa tak rozhodla (dôvod sa zase našiel). Všade firma, súkromná osoba a nič už v Trenčíne nie je chránené pred ich konaním. Odpredalo sa všetko čo sa len dalo a každý si tu robí čo chce bez toho, aby bol akokoľvek postihnuteľný a s požehnaním vedenia mesta, ktoré tomu napomáha namiesto toho, aby tomu zabránilo. Ľudia sú na seba zlí, bojujú aj kôli vynášaniu smetí, za ktoré si platí každý, žalujú na seba, udávajú sa ako malé deti, vládne na sídliskách nevraživosť. Skúste smeti hodiť nie pri svojom dome, ale hneď o kúsok ďalej pri vedľajšom dome. Ľudia sa aj za toto pomaly idú povraždiť. Tak ako to dopadne s týmto plánom parkovania? Situáciu s parkovaním určite riešiť treba ale taktýmto novodobým zotročovaním obyvateľov mesta, to je úbohé. Vždy som bola hrdá na to, že som súčasťou Trenčína. Bola som hrdá, keď som mohla ukázať známym pohľad z hradu na toto krásne mesto. Dnes sa musím hanbiť, čo uvidia? Rozbité kúpalisko, jedna budova na druhej, takmer žiadna zeleň a keď sa to nezastaví, tak po krásnych starých historických domoch nebude ani prach. Čím to bude pokračovať potom? Kde sú naše peniaze, ktoré platíme na daniach? Ako vyzerajú cesty v Trenčíne? To sa fakt už nehanbíte takto ožobračovať nás, ktorí sa v mnohom zaslúžili o rozmach Trenčína, naši starí rodičia mnoho vybudovali sami, svojpomocne, Trenčín bol jednou veľkou rodinou pred mnohými rokmi a čo sa z neho stalo?  Chránili sme si hodnoty, ktoré sa tu stáročia zachovávali, ochraňovali sa skvosty, ktoré nikto ničím nenahradí, pochovávame históriu mesta namiesto toho, aby sme ho zatraktívnili tým, že vyzdvihneme jeho históriu. Trenčania a tí, ktorým na Trenčíne záleží, každý kto sa dostane k tejto petícii a ku každej, ktorá bude zachraňovať hodnoty Mesta Trenčín a hodnoty nás občanov, pridajte sa. Bolo tu veľa rôznych problémov, ktoré sa v Trenčíne riešili, ale otázka parkovania je začiatok konca pokojného života, ktorý sme tu mali.  A keď sa to nezastaví, príde ďalšia rana a ďalšia.....nedopustime to.