Opakovane žiadame o zvýšenie príspevku na opatrovanie


Hosť

/ #106

2016-04-30 14:28

Pracujem ako opatrovateľka v Rakúsku na živnosť. Náš sociálny systém je založený na systéme ,, lásky k blížnemu svojmu " táto láska je zneužívaná , a to tak , že sa z lásky každý postará o svojho chorého blížneho aby to štátny rozpočet zaťažilo iba minimálne. Kto sa postará o vyhoreného, psychicky chorého opatrovateľa zatiaľ nikto nerieši a tak skoro nebude. Pracujem v Rakúsku ako opatrovateľka a po odpočítaní všetkých nákladov mi ostane na výplatu 550 eur v čistom . Pracujem 14 dní v mesiaci , 24 hodín denne bez prestávky a nároku na osobné voľno. Nemám stravu akú potrebujem a musím aj spánok prispôsobiť potrebám pacienta. To znamená ak pacientovi stačia na obed 2 zemiaky musia stačiť aj mne...Keď pacient nemôže v noci spať nesmiem spať ani ja ....nemôžem mať svoj názor, lebo pacient platí a ja vykonávam...a keď sa mi nepáči môžem dostať ak kopanec do zadnej časti tela..a účty sa sami nezaplatia.Predtým som pracovala ako opatrovateľka v zariadení pre telesne postihnutých 4 roky na Slovensku a mala som v čistom na výplatu 450 eur. Myslím si ,že si Rakúšania riešia svoj sociálny problém s opatrovaním svojich chorých, na úkor slovenských opatrovateliek a využívajú nezamestnanosť na Slovensku.Chcem pracovať na Slovensku, lebo naši dôchodcovia si zaslúžia opateru. Je nepochopiteľné ak chorí odchádzajú z domova do ústavov a potom štát prispieva na opatrovanie financovaním týchto zariadení. Reálne nie je možné,aby sa poskytla rovnaká opatera 30 ľuďom na oddelení keď sú na jednej smene 2 opatrovateľky. Možno sa to dá systémom temného stredoveku - kto viac kričí , viac dostane...