Záchrana Súkromnej materskej skoly Centra pre rodinu v Poprade

Juraj Kovalcik

/ #20

2016-01-31 10:51

Dovolte mi vyjadrit svoju vdaku a podporu projektu CPR aj p. Spodnej s celym kolektivom. Od zaciatku som sa stretol s vrucnym a ludskym pristupom k detom a ich potrebam a neuveritelnou trpezlivostou. So systemom vzdelavania deti som nadmieru spokojny a stotozneny ako aj s hodnotami ku ktorym su deti vedene. Velmi ocenujem, ze starsi ucia mladsich a kolektiv tak dostava viac prirodzenu formu, ked starsie deti maju viac zodpovednosti a uvedomuju si ju a mladsie maju vzor.

Je tiez skoda pre vsetkych rodicov, ze p. ucitelky vo vsetkych statnych skolkach na Slovensku maju prace vyse hlavy, mnozstvo deti na pedagogickeho zamestnanca je neumerne vysoke a financovanie skolstva v SR je katastrofalne. Vobec im to nezavidim a dufam, ze sa to do buducna zmeni, rovnako ako platove podmienky pedagogov, aby tak nemuseli "na hlave" nosit starosti o financnu existenciu svojich rodin, ale mohli sa tak v dusevnej pohode venovat svojmu poslaniu.


Vsetci rodicia milujeme svoje deti rovnako a poskytnut rodicom moznost volby pre ne aj do buducna vidim ako klucove pre terajsich aj buducich rodicov. Zachovanie MS Centrum pre rodinu takouto moznostou pre mna rozhodne je.

 

Juraj Kovalcik