Petícia za zrušenie kresťanstva na Slovensku

Jeden z Vas

/ #294

2016-01-21 13:58

MOJ NAZOR. Nazov a formulacia peticie je dost nestastna a zachadza do extremu. Ked uz tak mala by sa volat Peticia za zakaz  statom financovanych a registrovanych cirkvi hlasajucich nenavist a nemoralnost. To by,ale muselo prejst dokazovacim procesom a jeho uspech je velmi otazny aj napriek hore uvedenym citaciam z Biblie a faktom. To by mohlo byt rovno zakazane aj prezentovanie a zobrazovanie cohokolvek co vyvolava negativne emocie uz len jedineho cloveka a to je nemozne.

Ja som tiez proti organizovanym aj krestanskym nabozenstvam. Tiez ich chapem ako prezitok,ale myslim si, ze ich bude tazke zakazat resp mozno by to nebolo ani spravne pokial by sa nedokazala ich skodlivost pre spolocnost. Ak sa nedokaze ich skodlivost nie je rozumne ziadat ich zakaz. Nemozte predsa zakazat cloveku aby chodil do kostola a v co ma verit  uz vobec nie.

TREBA TO NECHAT NA PRIRODZENY VYVOJ.Je predpoklad, ze same raz postupne zaniknu. Ludia ich prestanu potrebovat. BUD DOSPEJU K ATEIZMU alebo K AUTENTICKEMU OSOBNEMU NABOZENSTVU- VEDOMIU,ZE K VIERE V BOHA NEPOTREBUJU ZIADNU CIRKEVNU AUTORITU,ktora by im kazala dogmy, cirkevne predstavy Boha v akeho treba  verit, co je dobre a zle atd

Vsetko je to vec dospenia. Ja verim ze k skutocnej viere nemozno nikoho naucit ani vychovat.K tej moze clovek len dospiet alebo jeho existenciu musi clovek citit.Cloveka mozno vychovat aby bol moralny aj ked je pravda,ze su aj ludia od narodenia nevychovatelni

Ja osobne som tento slobodny tip veriaceho.Nehlasim sa k ziadnemu organizovanemu nabozenstvu. lebo som tak na stasie nebo vychovany. Organizovane nabozenstvo ako kazda ideologia prinasa cloveku hotove pohodlne odpovede a zbavuje cloveka zdraveho krickeho uvazovania a vlastneho hladania odpovedi

Podla mna Boh nie je osoba sediaca hore na oblaciku ale vyssia nehmotna vsetko organizujuca inteligencia prejavujuca sa prostrednictvom prirodnych zakonov a slobodnej vole zivych  bytosti.

Nerobim si ale ziaden patent na mudrost a pravdu. Kazdy ma pravo na svoju pravdu a mudrost