Zvýšenie príspevku na opatrovanie,do výšky minimálnej mzdy.


Hosť

/ #202

2015-10-18 16:12

Opatrovala som matku najprv ako zamestnaná za 5700.-Sk , opatrujem naďalej teraz za 82 eur. Je to už skoro 25 rokov-čo matka je odkázaná na pomoc inej osoby.Dokladám zo svojej penzie na jej lieky-pretože ročne vydáme vo forme doplatkov najmenej jej dve penzie-cca 600 eur. No proste-vo dvojici-ako tak prežívame-z dvoch mizerných penzií.Pred rokmi-som opatrovala aj v Rakúsku-matku zatiaľ opatrovala sestra-ja som takto vypomáhala na dôstojný život matke- a tiež sestru som odmenila. Teraz,keď už som stará-nad 65 rokov-kladiem si otázku-kto opatrí mňa ?. Však v tomto štáte je systém opatrovateľstva rôzne papierovo prepracovaný-avšak tak-aby nemuseli nikomu veľa zaplatiť. Moje opatrovanie-to je služba-to je obeta-deň noc-a len prosím Boha-aby mi dával síl-doopatrovať matku do poslednej minúty jej života. Je už najvyšší čas-aby sa v tomto smere- začalo konať-a je na nás-aby sme nemlčali-ale ozývali sa- a zasielali svoje požiadavky na najvyššie inštancie tohto" neľudského štátu ". Nebojím sa napísať to -však zo svojich troch stoviek penzie -sa tiež nebudem nijako extra vo svojej starobe a chorobe mať !!!. Maj te sa pekne, vďaka Vám za možnosť podpísať túto petíciu.