Petícia na zrušenie nástrojov psychiatrie na územi SR

TB

/ #84 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-15 17:11

#67: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Dobrý deň chcel by som sa Vás opýtať a pripomenúť otázku na vás ktorú ste nezodpovedal: "Keby bolo ECT tak dobré ako tvrdí psychiatria, každý psychiater by mal prejsť týmto procesom, aby porozumel tomu ako to vlastne je dostať ECT a aké zmeny u neho nastanú. Ľudia, ktorí naozaj pomáhajú iným a vedia ako, sú tí, ktorí to, čo robia najprv použijú na sebe, aby dobre rozumeli produktu, a až potom sa odvážia pomáhať s tým iným. Dostala som odpoveď od jedného primára psychiatrie na moju otázku, či by si on dal ECT, že nie, lebo on to nepotrebuje. Druhých však na to nahováral a keď s tým nesúhlasili, robil im tento úkon aj proti ich vôli, lebo bol presvedčený, že im to má pomôcť. Chápete aká to je schizofrénia? Najlepší pomocník človeka v akomkoľvek odbore je osoba, ktorá pozná a má vyskúšaný produkt na sebe a nerobí to len preto, že niekto povedal, že to má byť takto a takto. Ak niekto slepo uzná nejakú autoritu bez toho, že si preverí fakty, je jasné, že nebude ani zodpovedný a nemal by dostať na takúto prácu povolenie, kým nevyskúša na sebe ako to funguje." 

Čo je správne na tom odporúčať alebo liečiť ľudí a pomáhať im ako tvrdíte s produktom ktorý nemáte Vy osobne odskúšaný v praxi? Zamyslel ste sa niekedy nad tým, že Vy vlastne ani neviete čo im dávate pretože ste to sám nevyskúšal? Viete to urobiť a prebrať teda na seba úplnú zodpovednosť?

Ďakujem za odpoveď.