Petícia za zrušenie vlakov zadarmo


Hosť

/ #76 Re:

2014-11-05 00:52

 

 je mi smutno, ked vidim, ako to tu prebieha v tejto krajine.

- dajme si vacsie dane, zdrazme benzin, chlieb, zdrazme elektriku aj plyn, preplnene a meskajuce vlaky este viac zaplnme a meskania predlzme, anooo, zrekonstruujme si zeleznicnu stanicu ... ale zrusme lavicky a na 35 minut pravidelne meskajuci vlak cakajme v zime postojacky na perone s dvoma lavickami (vid jedna nemenovana "nova" stanica) ... ucitelom znizme platy, ved ludia co ucia nase mlade generacie si viac ako 400-500 E urcite ani nezasluzia, sestrickam, ktore nam nosia lieky, utieraju zadky, odoberaju krv este pridajme pracu a znizme im plat ... ... predajme si vsetky statne podniky, predajme Tatry, predajme vodu a ved co, predajme si aj podu, naco by sme jedli, moderne je zit zdravo a neprejedat sa ... tak si otvorme hned aj dalsi mekac o ulicu dalej od prveho ...

- je fajn, ze sa moja babka odvezie na navstevu zdarma, mozno pojde lekarovi vlakom (o com pochybujem, kedze ho ma par ulic od bytu) ale je velmi zle, ze si tento "spas" onedlho vsetci zaplatime.

ovela lepsie by bolo, keby mali studaci klasicku zlavu na cestovnom a napr. by nemuseli svoje brigady zdanovat - by ich to aspon viac motivovalo k nejakemu vykonu pocas studia a ten jeden listok by si uz nejak kupili za svoje "usetrene zarobene" ... takto budu iba cestovat kazdy treti den cez cele Slovensko  horedole "gratis" (ale ved oni si to tiez zaplatia na dani, ak nie teraz tak o par rokov)

radsej dajme motivacny prispevok pracujucim na listok vo forme zlavy - aby boli ochotnejsi dochadzat do vzdialenejsieho mesta napr.

radsej prispejme na kurzy, treningy, tvorbu novych prac.miest, zaclenme romov do prac. procesu aby nam iba les nerubali v zime ... alebo aspon odhalujme okradacov, co sedia vo funkciach a prihravaju kamosom statne zakazky a ine perly ... vlak zadarmo nepociti tolko ludi, ako ked zrazu sem tam zmizne miliarda na tender ... (ktory politik siel sediet? sem tam niekoho odvolaju) ...

... alebo sa na to vyprdnime a hladajme si novu planetu, lebo tu to zacina byt fakt divne