Humanizácia pôrodu

Sonariel
Hosť

/ #31

2014-07-07 07:07

Som rada, že som mohla prispieť k tak dôležitej petícii! Ja som rodila vo Fínsku. Posledná fáza pôrodu sa odohrala tak rýchlo, že nakoniec som rodila doma vo vani a mám z toho radosť. V nemocnici, do ktorej ma po pôrode odviezli, mi nikto nenadával za tak "nerozvažny" krok. Prijali ma pokojne so zdravým dieťatkom a bonding bol samozrejmosťou, rovnako ako samoprisatie dietatka a odvezenie si placenty. Keď som nemohla ja, dieťatka sa dotýkal jeho otec - ni personál - Ten mu len asistoval a viedol ho k správnemu prístupu k našemu dieťatku Priala by som taký pristup vsetkým ženám nie len na SK ale na celom svete.

Ešte by som chcela dodať, že si uvedomujem, že domáci pôrod nie je to najlepšie riešenie pre každú ženu, ale to tiež nie je hlavným cieľom tejto petície. Ide o humanizáciu pôrodu ako takého, či už doma, v pôrodnom dome alebo v pôrodnici! Teda o ľudský a rešpektujúci prístup k požiadavkám a potrebám rodičky, rovnako ako o jej výsostné právo sa rozhodnúť o mieste pôrou a o vytvorenie potrebných podmienok aby sa mamičky cítili v bezpečí v odborných a láskavých rukách. Verím, že našemu novému, múdremu Pánovi Prezidentovi takáto téma nebude ľahostajná!