Humanizácia pôrodu


Hosť

/ #28 Re: petícia

2014-06-12 10:33

#26: - petícia 

 

mily peter. Baby friendly hospital je len na papieri. Konkretne v zilinskej nemocnici sa z 10 krokov uspesneho kojenia dodrzuje mozno 1. Maju ich vypisane, na chodbe. Papier vela znesie, ale realita je bohuzial ina. Cize ludskost a supervizia by sa pracovnikom naozaj hodila. Domaci porod urcite nie je pre kazdu zenu. Musi byt silna, psychicky aj fyzicky, vela na sebe pracovat, mat zvladnute vsetky traumy a strachy a musi mat dobry zdravotny stav a fziologicke tehotenstvo. Strasenia co sa moze stat pri dom.porode je vsade dost, ale kde je ta sokujuca realita, kolko komplikacii, patologie, nenavratnych poskodeni a umrti vzniklo prave kvoli nasilnym, inuazivnym urychlovacim zakrokom? A este k tomu prevedenych bez dostatocne informovanemu suhlasu alebo dokonca napriek rodickinmu vysloveneu nesuhlasu? Ja som ,vdaka tymto nasilnostiam spachanych na mne vyslovene s mojim nesuhlasom, nemohla sediet 2 mesiace,mala som z roztahovania hradze tam 3 cm opuchnuty vacok, hnisajucu mokrvajucu ranu po nastihu kt.sm takisto odmietla, vdaka syntetickemu oxytocinu a vyskrabovani placenty som takmer vykrvacala,krvacala som silno 7o zrazeninami cele 6nedelie.po 2 tydnoch ma sanitka brala do nemocnice. Hodnoty zeleza v krvi som mala 3, norma u zdravego jedinca je20 -30.a to ani nehovorim o dalekosiahlych psychickych nasledkoch ako trauma, depresia, rozpad vztahu, posttraumaticka stresova porucha. Preco v Holandsku kde sa 1/3 deti rodi doma je najnizsia umrtnost matiek aj deti? Preco sme generacia, ktora ma problem mat sa rada a trpi najroznejsimi deprivaciami? Podla mna to bude aj v tom akym sposobom prichadzame na svet. Zavisi od toho cela nasa spolocnost.