Humanizácia pôrodu


Hosť

/ #26 petícia

2014-06-06 08:19

Zdravím. Nerodil som ale viem ako to môžem vyzerať. Petícia nie je písaná objektívne a so zreteľom na skutočnú situáciu. Neviem kto kde rodí ale mnoho nemocníc prešlo zmenami a to k lepšiemu. Vôbec sa nerobí také vysoké percento nástrihov, funguje program baby friendly hospital robí sa kopec osvety. mnoho vecí ktoré tu kto popisuje sa týka nekompetentného personálu alebo nedostatočného počtu personálu. Pardon ale to nemá čo dočinenia s pointov aký systém si vybrať ale ako robiť veci dobre alebo zle. Nikde sa už nepíše v petícii koľko komplikácii a tragédii nastáva pri napríklad domácich pôrodoch. Nie je chyba že sa rodí v nemociniciach ale že v tej ktorej nemocnici sa neuberajú v prístupe k pôrodu a k tehotným ženám správne. Trochu mi vadí že sa tu vyjadrujú ženy u ktorých je vidieť že sa riadia hlavne pocitmi a citmi. To je ok, ale sú veci nad ktorými sa treba aj zamyslieť. Či a pre koho je domáci pôrod predsa nemože závisieť od skúsenosti pani ktorá písala petíciu. To je veľmi neprofesionálne vypustiť takúto vec s úmyslom osloviť prezidetna SR. Ja poznám ženu ktorá rodila v holadnsku a potom aj na Slovensku a ak by ona napísala petícii asi by žiadala prezidenta nech zachová Slovenské zdravotníctvo ako je a nech sa nikto ani nepribližuje tomu holandskému modelu. Opäť je to len o pocitoch a konkrétnej situácii ale o to ide. Z pocitu sa petícii nepíše. Takže šup šup zistiť si ako to vlastne je a zamyslieť sa nad tým čo ozaj potrebujeme zmeniť. Rodiť doma podľa mna nie je to kam sa potrebujeme a chceme dostať.

Peter