Vyhlásenie: Podporujeme biskupov v otázke tzv. „Rodovej rovnosti"


Hosť

/ #1

2014-01-14 14:06

Ústava SR hovorí, že ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné. Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať. Veľa som o rodovej rovnosti čítala, ale nikde som sa nestretla s termínom rodič 1, rodič 2 a rodovú rovnosť by som nenazvala ideológiou smrti. Pastiersky list, ktorý som počula v kostole, mi prišiel ako hon na homosexuálov. Komentár pána farára: "Vraj keby všetci naši rodičia boli homosexuáli, nikto z nás by sa nenarodil". Pravda, ale nikdy nebudú všetci ľudia homosexuáli. A ak sa všetko deje z vôle Božej, tak asi aj takýchto odlišných ľudí tu chcel mať. Tak voči nim pristupujme ako k svojim blízkym. S pochopením a s láskou akej nás Ježiš učil. Som matkou dvoch detí a podľa môjho názoru je lepšie, keď budú dieťa s úctou a láskou vychovávať dve mamy alebo dvaja otcovia, ako by malo dieťa zostať v detskom domove. Dieťa sa homosexualite nemôže "naučiť". Môže mu chýbať ženský alebo mužský vzor, čo je pri výchove veľmi dôležité. Ale položme si otázku. Čo je lepšie? Keď mu bude chýbať vzor alebo keď mu bude chýbať láska, ktorú v detskom domove nedostane.