Petícia za zníženie trestu pre Františka Koleno

pepek

/ #1610 Re:

2013-11-19 09:48

#1: -

som student pravnickej fakulty a zacinam uvazovat do coho som vstupil...
sledujem 3 pripady, z dvoch sa zucastnujem na kazdom pojednavani a je mi na rihanie. traja spotovci a 3 velke rozdiely:

1. hokejista... konflikny typ, oblubuje alkohol a vecne hadky a bitky ako na lade, tak mimo ladu, frajerina a provokacia vsade naokolo. vrazdu si dopredu premyslel,  pripravil, pozical si od kamarata lopatu, svedkovia na sude vypovedali, ze pri rezani slaniny sa chvalil, ze do slaniny ide lahko ako do ...(zavrazdeneho) a koniec? pri vyhlaseni rozsudku som zmrzol pri vete sudcu, ked vyhlasil, ze konal v afekte a dal mu 5 rokov. takze moze dalej konat v afekte a zabijat znova za mieny trest, pretoze zas bude konat v afekte...

2. zapasnik...nikdy nemal ziadny konflikt, svedkovia ho oznacili ako mierneho cloveka, nepije, nefakci, nevyhladava ziadne cirkus podniky. dostal 8 rokov a ja som sa opytal za co, ked pri vyhlasovani sudnej pitvy som pocul jasne vetu, pricina smrti neznama. ako mozu niekoho odsudit, ked pricina smrti neznama? ale podme dalej. novinari. v mediach sa o nom pise ako  mimoriadne brutalnom vrahovi, aj ked pitva je bez dokazov, kym o hokejistovi pisu ako o obeti.
neslo mi to do hlavy, zacal som si zbierat informacie a prisiel som na to, ze obaja ziju v uplne odlisnych zivotnych podmienkach. kokejistovi je co zavidiet tatka a znamosti koli vysokemu pracovnemu postu, kym zapasnikov tatko zije v jednoduchych podmienkach s pracovnym postom nejakeho strazniika. je od prvej chvile jasne, ze kde su peniaze, tam je pravda, tak, ako v sudnictve, aj v mediach.

3. hokejista...rovnako nekonfliktny typ, az na niekolko mensich sarvatok, ktore su v euforii vitazstva a inych oslav bezne. a proste v dobrom chalanovi s moznymi vysokymi ambiciami, alkohol zahral svoje. chlapec sa nezvladol a policajtke ublizil. avsak nevedome, nekonal ako prvy hokejista, co cin pripravpoval. ten si siel vypit a jednoducho sa to stalo, takze co je afekt? to, co ta pekvapi a nezvladnes to, coho dosledkom urobis nieco, co by si v zivote neurobil, alebo to, co pripravujes? cize asi tak. nasi sudcovia to maju pomylene. zlodeji budu dostavat dozivotia a skutocni vrahovia podmienky.

chcel som poukazat na to, ze my - siroka verejnost mame velmi malo pravdivych, alebo celych nformacii na to, aby sme mohli mat nejaky nazor a sme este asi velmi malo vyspeli, aby sme si uvedomili, ze to, co sa okolo nas deje, to vsetko robia media. je to banda spinavcov, ktori pisu vsetky clanky tak, aby sme boli pobureni a aby sme citali same hnojaplne veci a aby sme sa stali verejnymi sudcami, pretoze citanie takeho hnoja dviha zaujem o dane medium a verejna mienka je jedine, co sa dotyka vsetkeho, aj sudnictva. pretoze verejnost je uz dost poburena 5 rocnym trestom za vrazdu a tak sa pani sudcovia snazia tento hnusny sudcovsky cin zahladit tym, ze dalsich sportovcov prisne odsudia, aby sa verejnost upokojila. cize je to asi kazdemu jasne, ze tymito dvoma prisnymi vediktmi chcu zakryt jediny veditk bijuci do oci kazdemu.