Deklarácia Stop "eutanáziám z ľahostajnosti" v ZSS


Hosť

/ #27 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ZSS

2013-09-07 19:51

#25: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ZSS

pre mňa osobne to nemá byť ako zaťažujúce...nejde o záťaž ale o zodpovednosť za pacienta -klienta.....konkrétny prípad teda,aby ste mali predstavu,čo všetko okrem krvacajucich rán ešte existuje....RZP priváža pacientku zbavenú svojprávnosti BEZ DOPROVODU! ráno o 02.10 hod....opatrovatelky! usúdili,že vraj sa jedná o melénu...pacientka bola vo veselej nálade,pobehovala hore dole,blabotala......RZP priviezla ,lebo musí !vyšetrenie per rectum a KO ukázalo,že sa skutočne nejedná o melénu a veselá pacientka môže isť späť....a čo teraz?...znova sa pýtam kto má zodpovednosť za takého človeka? riešila som...nechala som si spojiť ráno asi o tretej dotyčné zariadenie ,aby si to zariadili a pre svoju platiacu klientku si prišli....trvalo to hodinu,ale prišli a ja som dotyčnu celú dobu strážila...takže písať,že pre mňa je to zaťažujuce je hlúposť,lebo som v tom čase bola jediná,ktorej na tom človeku záležalo a robila som niečo ,čo nebola moja povinnosť.....podobný prípad z iného zariadenia sa stal nedávno.......a znova sa pýtam,kto má zodpovednosť za takýchto pacientov-klientov???.....opisujem konkrétne prípady a navrhujem riešenia...na tom nie je nič konfrontačné....