Aby nikomu nemohli bez súdu zobrať majetok a plat
Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Aby nikomu nemohli bez súdu zobrať majetok a plat.
|
Hosť |
#12014-01-10 09:14súhlasím s návrhom poslancov |
|
| |
|
Hosť |
#32014-01-10 15:57Dobre |
|
| |
|
Hosť |
#42014-01-10 16:25Je potrebná zmena exekučného poriadku, nie je možné aby odmena exekutora a trovy exekucie boli aj niekolkonasobne vyššie ako vymáhaná pohľadávka a zároven je potrebné posilniť obranne mechanyzmi exekvovaných osôb a hlavne reálne vyvodenie zodpovednosti voči exekútorom čo porušujú zákon a neoprávnené si účtujú trovy a odmeny |
|
| |
|
Hosť |
#52014-01-10 16:59je super ze sa proti uzere zacalo daco diat |
|
| |
|
hcmaco |
#6 som za peticiu2014-01-10 17:00som za peticiu |
|
| |
|
Hosť |
#72014-01-10 19:11Je to veľmi potrebné chrániť ľudí pred takýmito aktivitami. |
|
| |
|
Hosť |
#82014-01-10 20:28Naša rodina má osobnú skúsenosť s vymáhaním dlhov exekútormi. Môj manžel v roku l982 urobil práce na Jahodnej kvôli zasnežovaniu svahov čo bolo podmienkou pre Jun iorske majstrovstvá Europy. Práce vyfakturoval za 3,5 miliona SK /geologický prieskum, odchyt vody, prívod vody ku svahom, vedenie vody ku snežným delám/. Nič sme nedostali zaplatené a pri podaní žaloby na súde bolo treba zaplatiť súdny poplatok na čo sme nemali. Anabáza do ktorej sme sa dostali bola neuveritelná, manžela pripravila o život, zomrel v roku 2007 vo veku 63 rokov. Prišli sme o všetko, v exekúcii sa predal dom s 12 árovou záhradou na dražbe,.... Ešte stále to nie je uzavreté, pretože jeden z exekútorov poslal manžela do City bank požiadať o úver, manžel zomrel a City bank žiada splatiť úver mňa. 3 x bolo pojednávanie, sudkyňa rozhodla v náš prospech ale odvolali sa. Prišli sme o dom so záhradou , predala som 4 izbový byt na lukratívnom mieste, predala som záhradu s chatkou 4 áre.Všetko aby som splatila dlhy, pretože medzitým to všetko narastalo.Ešte stále visí nad nami Damoklov meč za City bank. |
|
| |
|
Hosť |
#92014-01-10 21:08výborná práca !! Niekedy vás plne chápem, prečo ste museli stojaté vody SDKÚ opustiť.. A podpíšem všetko, čo je alebo bude proti týmto červenokožcom a najväčším drancovačom Slovenska !! |
|
| |
|
Hosť |
#102014-01-10 22:56Je smutne, ze za predlozenie zakona, ktory chrani zaujem obcana, je potrebne podpisovat peticiu iba preto, ze ho predklada opozicia. Ved volici Smeru su tiez obcania tohto statu, ktorym zakon prospeje rovnako - volicom Smeru nevadi, ze ich zástupcovia odmietaju hlasovat za dobre zakony iba preto, ze su z dielne opozicie??? Tu apelujte pani poslanci (najlepsie v priamom prenose z NR) - na kolegov zo Smeru - koho vlastne zastupuju a cie zaujmy obhajuju a co im na to vravi svedomie. |
|
| |
|
Hosť |
#112014-01-11 05:55mnoho ludí je bezmocných pretože nebankové spoločnosti spolupracujú aj s exekútormi ktorý potom berú majetky a siahajú aj na bankové účty bez ohladu na to z čoho bude ten človek žiť a rozhodcovské súdy tiež sú spriaznený s úžerníkmi preto podporujem Vašu iniciatívu dúfam že vládna moc jú prijme |
|
| |
|
Hosť |
#122014-01-11 06:56 |
|
| |
|
Hosť |
#132014-01-11 07:16Ja som si vybrala pozicku z providentu.chvalabohu,stiham platit,nemam proti tejto pozicke nic,len maju vysoke uroky.ale nemala som inu moznost,tak som ju vzala.a tak to je aj s ostatnymi nebankovkami.vyuziju ludi ktori nemaju moznost si vybrat pozicku v banke.je to ocividna uzera,ja byt poslancom,tak taketo formy poziciek by som uplne zakazala.vela ludi dostali na mizinu.drzim palce,aby sa podarilo presadit zakon |
|
| |
|
Hosť |
#142014-01-11 09:39Kazdy ma pravo sa obhajovat a chranit si svoj majetok |
|
| |
|
Hosť |
#152014-01-11 09:51Naše súdnictvo je dosť skorumpované, veľká firma podplatí a obyčajný človek si aj tak nepomôže. kto bude dohliadať na súdnictvo, či správne rozhodlo? |
|
| |
|
Hosť |
#162014-01-11 10:26pred 6 rokmi som si vzala hypoteku na byt čo sa mi nezdal problem pri plate 700 eur mesačne ale ked prišla kriza prvu prepustili mna, teraz robim za minimalnu mzdu mam brigadu aby som mohla všetko platit no občas to nezvladam a hrozi mi exekucia, čim viac zarobim tím vyššia daň, ked volam z bankou povedia vam ze ste podpisali ze budete platit ,maju pravdu ale občas sa stanu situacie ktore vam zmenia život a to banky nezaujima.... |
|
| |
|
Hosť |
#172014-01-11 12:19Nie som si aj tak ista,ci sa vobec nieco zmeni.uzera na obycajnych ludi dopada z kazdej strany,banky,nebankovky,exekutory,proste cely tento sistem je chory,nefungcny,kazdy zdiera chudobu,lebo nema na pravnikov.keby sa zaviedol sistem,ze pravnik obhaji,a z vysudenych penazi bude vyplateny,hned by tie zdieracske svine inak konali.ako je mozne,ze v pravnom state clovek,ktory odrobil28 rokov,podstivo platil dane,odvody a vsetko ostatne,teraz sa dostal do platobnej neschopnosti,pride nie len o domov ale aj o gate.vsade sa krici,ze je kriza,hovno jenekriza,to lentie zbohatlicke svine nechcuzist o jeden schodik nizsie,tak sa ohanaju krizou.esteze nasim spoluobcanom tmavsej pletinikdy nic nehrozi a to nie somrasistaale co uz sa v tomto state deje,je hnus.2 |
|
| |
|
Hosť |
#18 Re: banky su ustretove,len ked vas chcu na uver nachytat,akonahle je problem,uz ichnic nezaujima.ned2014-01-11 12:24 |
|
| |
|
nezmysel |
#19 Snažíte sa liečiť symptóm, nie chorobu2014-01-11 13:46Pán Beblavý,prezentujete sa síce ako slušný politik, no nezdá sa Vám, že len šikovne a prezieravo využívate rétoriku ochrany spotrebiteľa (spotrebiteľ = nič viac, než volič)? V čase, kedy sú súdy zahĺtené banálnymi spormi a človeku trvá domoženie sa svojej pohľadávky mesiace až roky, kedy EÚ otvorene podporuje alternatívne spôsoby riešenia sporov, chcete zadĺženosť nezodpovedných pripisovať rozhodcovským súdom? Nebolo by lepšie riešiť radšej príčinu problému (idioti nečítajú zmluvy alebo nevedia zhodnotiť svoje finančné možnosti, prípadne si kupujú viac, než skutočne potrebujú) než jeho dôsledok? Len si predstavte situáciu, kedy obmedzíte právomoci rozhodcovských súdov (ktoré sú mimochodom viazané zákonom úplne rovnako, ako súdy obecné). Úverové spoločnosti začnú svoje pohľadávky hromadne vymáhať pred obecnými súdmi, doba vymáhania sa pre nich predĺži a náklady na vymoženie sa navýšia. Kde sa teda takáto miera rizika prejaví? V cene úveru… ľuďom teda podobnými stupídnymi petíciami pomôžete akurát tak, že už tak dosť drahé finančné produkty im ešte predražíte. Môže vám to byť samozrejme jedno, pretože svoje hlasy získate a obecný súd rozhodne o osude dlžníka úplne rovnako, ako by to urobil rozhodcovský súd. Jediné, čo dlžník získa, je nejaký ten čas k dobru, no situáciu zadlžovania domácností tým určite nevyriešite… Mal som Vás za jedného z lepších politikov, no javíte sa úplne rovnako, ako ostatní – ľuďom hovoríte len to, čo chcú počuť. |
|
| |
|
Hosť |
#202014-01-11 16:39Je to jasne máte pravdu nie exekucie robiť halabala |
|
| |
|
Hosť |
#212014-01-11 18:41Táto záležitosť sa mala riešiť už dávno a nepodporovať v štáte zdieračov poctivých ľudí. |
|
| |
|
Hosť |
#222014-01-11 19:33:-( |
|
| |
|
Hosť |
#242014-01-11 21:59dobrá |
|
| |
|
Zolo |
#252014-01-11 22:46Ved uz teraz behaju tí pomocníci exekutorov plasia ludi že im zoberu domy aby vybrali čo najviac penazí lebo nevedia ako to bude dalej. |
|
| |
|
Je tu niečo, čo chcete zmeniť?
Zmena sa nestane tým, že zostaneme ticho.
Autor tejto petície sa postavil a podnikol kroky. Spravíte to isté?
Iné petície, ktoré by vás mohli zaujímať
HROMADNÁ PRIPOMIENKA k rozsahu hodnotenia strategického dokumentu „Akceleračné zóny pre veternú energiu v Slovenskej republike“
5 504 podpisov
5 504 Podpisy / 30
dni
27 May 2026
Petícia za zachovanie zastavovania expresov TATRAN v železničnej stanici Považská Bystrica
4 417 podpisov
4 417 Podpisy / 30
dni
15 Jun 2026
STOP STRATEGICKÉMU NÁVRHU VETERNÝCH PARKOV NA SLOVENSKU
27 685 podpisov
2 419 Podpisy / 30
dni
7 May 2026
PETÍCIA za zachovanie SNM – Múzea rusínskej kultúry v Prešove a za nápravu prezentácie rusínskeho kultúrneho dedičstva v SNM – Múzeu ukrajinskej kultúry vo Svidníku
1 234 podpisov
1 234 Podpisy / 30
dni
11 Jun 2026
Deti si zaslúžia bezpečnú školu, nie škrty - žiadame konkrétne opatrenia na zlepšenie situácie v školstve
887 podpisov
887 Podpisy / 30
dni
21 Jun 2026
PETÍCIA za spravodlivé a transparentné prideľovanie internátov na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre
740 podpisov
740 Podpisy / 30
dni
22 Jun 2026
PETÍCIA ZA OCHRANU DETÍ A REFORMU TRESTNEJ POLITIKY #STOPPDFL
7 696 podpisov
691 Podpisy / 30
dni
2 Feb 2026
Petícia: Nesúhlas s umiestnením výstavby čerpacej stanice pohonných hmôt s autoumyvárňou v lokalite PROMCEN, Chorvátsky Grob - Čierna Voda
534 podpisov
534 Podpisy / 30
dni
8 Jun 2026
Nesúhlas s výstavbou cintorína a domu smútku v lesoparku Pereš.
493 podpisov
493 Podpisy / 30
dni
30 May 2026
Petícia za prehodnotenie legislatívy elektrických kolobežiek a vytvorenie jasných pravidiel pre dospelých používateľov
443 podpisov
443 Podpisy / 30
dni
18 Jun 2026
PETÍCIA obyvateľov Prievozu proti zavedeniu parkovacej politiky v zmysle VZN Hlavného mesta SR Bratislavy č. 3/2025 zo dňa 19.06.2025 o dočasnom parkovaní motorových vozidiel
288 podpisov
288 Podpisy / 30
dni
21 Jun 2026
Petícia za obnovenie pôvodných rýchlostí: Zelený dvor, Prešovská cesta a cesta Košice - Šaca
371 podpisov
179 Podpisy / 30
dni
23 May 2026
PETÍCIA PROTI NEOPODSTATNENÝM POPLATKOM V NEMOCNICI S POLIKLINIKOU V DUNAJSKEJ STREDE PETÍCIÓ AZ INDOKOLATLAN EGÉSZSÉGÜGYI DÍJAK ELLEN DUNASZERDAHELYEN
846 podpisov
170 Podpisy / 30
dni
11 Apr 2026
PETÍCIA Za urgentné riešenie dopravnej situácie na ceste III/2511 v obci Brehy – časť Zadná cesta (od križovatky v strede obce po koniec obce v smere do Rudna nad Hronom)
152 podpisov
152 Podpisy / 30
dni
6 Jun 2026
Výzva k poslancom MsZ Malacky v súvislosti s rekonštrukciou železničnej trate
147 podpisov
147 Podpisy / 30
dni
3 Jun 2026
PETÍCIA ZA OCHRANU VZDUŠNÉHO PRIESTORU SLOVENSKEJ REPUBLIKY A ZÁKAZ NEOHLÁSENÉHO ROZPRAŠOVANIA LÁTOK Z LIETADIEL
121 podpisov
121 Podpisy / 30
dni
2 Jun 2026
Za ponechanie spojenia Staromestskej ulice s nábrežím - petícia
110 podpisov
110 Podpisy / 30
dni
6 Jun 2026
Peticie.com
Poskytujeme zdarma hosting pre online petície. Vytvorte profesionálnu online petíciu použítím našej výkonnej služby. Naše petície sa v médiach spomínajú každý deň, teda vytvorenie petície je skvelý spôsob zviditelnenia na verejnosti aj pred ľudmi, ktorí robia rozhodnutia.