Aby nikomu nemohli bez súdu zobrať majetok a plat

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Aby nikomu nemohli bez súdu zobrať majetok a plat.


Hosť

#1

2014-01-10 09:14

súhlasím s návrhom poslancov
marika

#2 Re: aj ja

2014-01-10 11:08

#1: -  

 


Hosť

#3

2014-01-10 15:57

Dobre

Hosť

#4

2014-01-10 16:25

Je potrebná zmena exekučného poriadku, nie je možné aby odmena exekutora a trovy exekucie boli aj niekolkonasobne vyššie ako vymáhaná pohľadávka a zároven je potrebné posilniť obranne mechanyzmi exekvovaných osôb a hlavne reálne vyvodenie zodpovednosti voči exekútorom čo porušujú zákon a neoprávnené si účtujú trovy a odmeny

Hosť

#5

2014-01-10 16:59

je super ze sa proti uzere zacalo daco diat
hcmaco

#6 som za peticiu

2014-01-10 17:00

som za peticiu

Hosť

#7

2014-01-10 19:11

Je to veľmi potrebné chrániť ľudí pred takýmito aktivitami.

Hosť

#8

2014-01-10 20:28

Naša rodina má osobnú skúsenosť s vymáhaním dlhov exekútormi. Môj manžel v roku l982 urobil práce na Jahodnej kvôli zasnežovaniu svahov čo bolo podmienkou pre Jun iorske majstrovstvá Europy. Práce vyfakturoval za 3,5 miliona SK /geologický prieskum, odchyt vody, prívod vody ku svahom, vedenie vody ku snežným delám/. Nič sme nedostali zaplatené a pri podaní žaloby na súde bolo treba zaplatiť súdny poplatok na čo sme nemali. Anabáza do ktorej sme sa dostali bola neuveritelná, manžela pripravila o život, zomrel v roku 2007 vo veku 63 rokov. Prišli sme o všetko, v exekúcii sa predal dom s 12 árovou záhradou na dražbe,.... Ešte stále to nie je uzavreté, pretože jeden z exekútorov poslal manžela do City bank požiadať o úver, manžel zomrel a City bank žiada splatiť úver mňa. 3 x bolo pojednávanie, sudkyňa rozhodla v náš prospech ale odvolali sa. Prišli sme o dom so záhradou , predala som 4 izbový byt na lukratívnom mieste, predala som záhradu s chatkou 4 áre.Všetko aby som splatila dlhy, pretože medzitým to všetko narastalo.Ešte stále visí nad nami Damoklov meč za City bank.

Hosť

#9

2014-01-10 21:08

výborná práca !! Niekedy vás plne chápem, prečo ste museli stojaté vody SDKÚ opustiť.. A podpíšem všetko, čo je alebo bude proti týmto červenokožcom a najväčším drancovačom Slovenska !!

Hosť

#10

2014-01-10 22:56

Je smutne, ze za predlozenie zakona, ktory chrani zaujem obcana, je potrebne podpisovat peticiu iba preto, ze ho predklada opozicia. Ved volici Smeru su tiez obcania tohto statu, ktorym zakon prospeje rovnako - volicom Smeru nevadi, ze ich zástupcovia odmietaju hlasovat za dobre zakony iba preto, ze su z dielne opozicie??? Tu apelujte pani poslanci (najlepsie v priamom prenose z NR) - na kolegov zo Smeru - koho vlastne zastupuju a cie zaujmy obhajuju a co im na to vravi svedomie.

Hosť

#11

2014-01-11 05:55

mnoho ludí je bezmocných pretože nebankové spoločnosti spolupracujú aj s exekútormi ktorý potom berú majetky a siahajú aj na bankové účty bez ohladu na to z čoho bude ten človek žiť a rozhodcovské súdy tiež sú spriaznený s úžerníkmi preto podporujem Vašu iniciatívu dúfam že vládna moc jú prijme

Hosť

#12

2014-01-11 06:56



Hosť

#13

2014-01-11 07:16

Ja som si vybrala pozicku z providentu.chvalabohu,stiham platit,nemam proti tejto pozicke nic,len maju vysoke uroky.ale nemala som inu moznost,tak som ju vzala.a tak to je aj s ostatnymi nebankovkami.vyuziju ludi ktori nemaju moznost si vybrat pozicku v banke.je to ocividna uzera,ja byt poslancom,tak taketo formy poziciek by som uplne zakazala.vela ludi dostali na mizinu.drzim palce,aby sa podarilo presadit zakon

Hosť

#14

2014-01-11 09:39

Kazdy ma pravo sa obhajovat a chranit si svoj majetok

Hosť

#15

2014-01-11 09:51

Naše súdnictvo je dosť skorumpované, veľká firma podplatí a obyčajný človek si aj tak nepomôže. kto bude dohliadať na súdnictvo, či správne rozhodlo?

Hosť

#16

2014-01-11 10:26

pred 6 rokmi som si vzala hypoteku na byt čo sa mi nezdal problem pri plate 700 eur mesačne ale ked prišla kriza prvu prepustili mna, teraz robim za minimalnu mzdu mam brigadu aby som mohla všetko platit no občas to nezvladam a hrozi mi exekucia, čim viac zarobim tím vyššia daň, ked volam z bankou povedia vam ze ste podpisali ze budete platit ,maju pravdu ale občas sa stanu situacie ktore vam zmenia život a to banky nezaujima....

Hosť

#17

2014-01-11 12:19

Nie som si aj tak ista,ci sa vobec nieco zmeni.uzera na obycajnych ludi dopada z kazdej strany,banky,nebankovky,exekutory,proste cely tento sistem je chory,nefungcny,kazdy zdiera chudobu,lebo nema na pravnikov.keby sa zaviedol sistem,ze pravnik obhaji,a z vysudenych penazi bude vyplateny,hned by tie zdieracske svine inak konali.ako je mozne,ze v pravnom state clovek,ktory odrobil28 rokov,podstivo platil dane,odvody a vsetko ostatne,teraz sa dostal do platobnej neschopnosti,pride nie len o domov ale aj o gate.vsade sa krici,ze je kriza,hovno jenekriza,to lentie zbohatlicke svine nechcuzist o jeden schodik nizsie,tak sa ohanaju krizou.esteze nasim spoluobcanom tmavsej pletinikdy nic nehrozi a to nie somrasistaale co uz sa v tomto state deje,je hnus.2

Hosť

#18 Re: banky su ustretove,len ked vas chcu na uver nachytat,akonahle je problem,uz ichnic nezaujima.ned

2014-01-11 12:24

nezmysel

#19 Snažíte sa liečiť symptóm, nie chorobu

2014-01-11 13:46

Pán Beblavý,prezentujete sa síce ako slušný politik, no nezdá sa Vám, že len šikovne a prezieravo využívate rétoriku ochrany spotrebiteľa (spotrebiteľ = nič viac, než volič)? V čase, kedy sú súdy zahĺtené banálnymi spormi a človeku trvá domoženie sa svojej pohľadávky mesiace až roky, kedy EÚ otvorene podporuje alternatívne spôsoby riešenia sporov, chcete zadĺženosť nezodpovedných pripisovať rozhodcovským súdom? Nebolo by lepšie riešiť radšej príčinu problému (idioti nečítajú zmluvy alebo nevedia zhodnotiť svoje finančné možnosti, prípadne si kupujú viac, než skutočne potrebujú) než jeho dôsledok? Len si predstavte situáciu, kedy obmedzíte právomoci rozhodcovských súdov (ktoré sú mimochodom viazané zákonom úplne rovnako, ako súdy obecné). Úverové spoločnosti začnú svoje pohľadávky hromadne vymáhať pred obecnými súdmi, doba vymáhania sa pre nich predĺži a náklady na vymoženie sa navýšia. Kde sa teda takáto miera rizika prejaví? V cene úveru… ľuďom teda podobnými stupídnymi petíciami pomôžete akurát tak, že už tak dosť drahé finančné produkty im ešte predražíte. Môže vám to byť samozrejme jedno, pretože svoje hlasy získate a obecný súd rozhodne o osude dlžníka úplne rovnako, ako by to urobil rozhodcovský súd. Jediné, čo dlžník získa, je nejaký ten čas k dobru, no situáciu zadlžovania domácností tým určite nevyriešite… Mal som Vás za jedného z lepších politikov, no javíte sa úplne rovnako, ako ostatní – ľuďom hovoríte len to, čo chcú počuť.

Hosť

#20

2014-01-11 16:39

Je to jasne máte pravdu nie exekucie robiť halabala

Hosť

#21

2014-01-11 18:41

Táto záležitosť sa mala riešiť už dávno a nepodporovať v štáte zdieračov poctivých ľudí.

Hosť

#22

2014-01-11 19:33

:-(

Hosť

#23 Re:

2014-01-11 21:19

#8: -

najst zabit


Hosť

#24

2014-01-11 21:59

dobrá
Zolo

#25

2014-01-11 22:46

Ved uz teraz behaju tí pomocníci exekutorov plasia ludi že im zoberu domy aby vybrali čo najviac penazí lebo nevedia ako to bude dalej.