VEREJNÁ VÝZVA NA ÚPRAVU TERMÍNU VALORIZÁCIE VÝSLUHOVÝCH DÔCHODKOV
VEREJNÁ VÝZVA NA ÚPRAVU TERMÍNU VALORIZÁCIE VÝSLUHOVÝCH DÔCHODKOV / Oznamy / VEREJNÁ VÝZVA NA ÚPRAVU TERMÍNU VALORIZÁCIE VÝSLUHOVÝCH DÔCHODKOV / Komentáre
|
Hosť |
#12022-08-16 07:48Vážený pán Bada, hlboko s vašimi názormi súhlasím a držím vašej - našej aktivite palce a úspech. plk. v.v. KAMIL MACáK |
|
| |
Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)
2022-08-16 08:59- Date of removal: 2022-08-16
- Dôvod odstránenia:
|
Hosť |
#32022-08-16 09:03Výborne zanalyzované a zhrnuté, pán Bada. Ďakujem.
pplk. v.v. Erik Jankovič |
|
| |
|
Pavol |
#42022-08-16 09:28Vyššie menovaná zástupkyňa Ministerstva obrany JUDr.FÚSKOVÁ na MO SR, ovplyvňujúca názor rezortu na výsluhové zabezpečenie “nepotrebných” bývalých príslušníkov armády, si podľa mňa šliape na jazyk. Poviem aj prečo. Dovolí si upozorňovať na valorizáciu spôsobom “veď už máte dosť”. Svedčí o tom vyjadrenie, že v rámci valorizácie sa výsluhové dôchodky zvyšovali dokonca (!) dvakrát ročne. Ale účelovo zabudla povedať, že sa týkalo už priznaných výsluhových príspevkov (príspevkov za službu) u tzv. staro-dôchodcov, ktorých výška dávky bola pri výpočte obmedzená aj výškou civilného starobného dôchodku. Cieľom tejto druhej valorizácie bolo postupné približovanie výšky takto priznaných výsluhových príspevkov k novo priznávaným výsluhovým dôchodkom, ktorých výška už nebola limitovaná civilnými starobnými dôchodkami. Táto podľa mňa dobrá myšlienka (druhá valorizácia) samozrejme bola po pár rokoch zrušená a to bez splnenia pôvodného zámeru t.j. dorovnania dávok. Takisto táto zástupkyňa Ministerstva obrany JUDr. FÚSKOVÁ cielene zdôrazňuje porovnanie priemernej výšky výsluhového dôchodku a priemernej výšky starobného dôchodku, čo je svojím spôsobom zavádzajúce a čudujem sa, že táto nenahraditeľná pracovníčka MO SR vôbec vypustí takúto vec z pera. Aj my laici (bez desiatok rokov praxe na MO SR) vieme, že porovnáva neporovnateľné a rád rozšírim jej poznanie o nasledujúce fakty. Keďže prevažná väčšina výsluhových dôchodcov sú muži, tak by výšku dávky mala porovnávať s výškou starobných dôchodkov mužov , čo je veličina cca o 100 € vyššia než starobný dôchodok žien a určite vyššia než priemerný starobný dôchodok. Prevažná väčšina poberateľov výsluhových dávok mala vysokoškolské vzdelanie a časť úplné stredné vzdelanie s maturitou. Prevažná väčšina poberateľov výsluhových dôchodkov mala výborný zdravotný stav, minimálnu nemocnosť a nadštandardné príjmy (+10% nad priemerné zárobky THP v strojárstve za socializmu). Myslím si, že u nás neexistovala kategória zamestnancov s minimálnou mzdou. Z uvedených dôvodov je potom hrubo relatívne porovnávať údaje a miešať hrušky s jablkami. |
|
| |
|
Autor petície |
#5 Mária - Sered2022-08-16 09:36Dôchodky (aj výsluhové) sú výsmechom pre nás, ktorí odpracovali 38-43 rokov. Keď už - porovnajte dôchodky naše slovenské s rakúskymi, či nemeckými, alebo gréckymi. Preto píšem o výsmechu a je mi smutno-bôľne. |
|
| |
|
Hosť |
#62022-08-17 06:00Dobrý deň
Plne súhlasím s vyššie uvedeným názorom o zmene termínu vyplácania VD čo som potvrdil už skôr svojim podpisom a tuto petíciu som posunul bývalým kolegom ktorý poberajú VD.
S pozdravom
Ing. Fedor Michal |
|
| |
|
Hosť |
#72022-08-22 11:48Nevzdávajme sa a dúfajme že sa to podarí i napriek tomu, že naša vrchnosť sa zaoberá len sama sebou a nejakí VD ale aj iní dóchodcovia sú im ukradnutí.
Pekný deň. |
|
| |
Zmena sa nestane tým, že zostaneme ticho.
Autor tejto petície sa postavil a podnikol kroky. Spravíte to isté?
Iné petície, ktoré by vás mohli zaujímať
Poskytujeme zdarma hosting pre online petície. Vytvorte profesionálnu online petíciu použítím našej výkonnej služby. Naše petície sa v médiach spomínajú každý deň, teda vytvorenie petície je skvelý spôsob zviditelnenia na verejnosti aj pred ľudmi, ktorí robia rozhodnutia.