Zachráňme zelené svahy Starých gruntov a Sitiny pred zastavaním

kamalia

#1 Stop Developerom !!

2014-05-22 17:26

Konečne iniciatíva pod ktorú sa veľmi rada podpíšem. Developerské projekty v Bratislave ničia aj posledné kúsky zelene a to všetko za podpory kompetentných orgánov..

Hosť

#2

2014-05-22 18:52

toto je take typicke slovenske. zastavajme si vsetky zelene plochy a rekreacne oblasti, ved mozeme predsa cez vikendy chodit do nakupnych stredisk... som rad, ze osud starych gruntov nie je ludom lahostajny.

Hosť

#3

2014-05-22 19:23

Už bolo dosť pažravého smeráckeho vyžierania podstaty Karlovej Vsi a v budúcich voľbách dúfam, že aj dedinčania z Dlhých Dielov pochopia, že dvakrát tu nám, bratislavčanom, navolili oranžové zlo!

Hosť

#4

2014-05-23 16:52

Výborne. Treba zachrániť zelený priestor v tejto mestskej časti, aby sa ľudia tu necítili stiesnene a nepríjemne. Je to dôležitý psychologický moment a existenčná potreba. Vďaka patrí iniciátorom. Verím, že to bude mať aj pozitívny záver v podobe stále zelených Gruntov a Sitiny!!!
Princezná

#5 zachranme zelen na Starych gruntoch a Sitine

2014-05-24 08:04

Už výstavbu, ktorú robí YIT na Starých gruntoch nemali povoliť. Domy sú esteticky nepekné, natlačené vedľa seba ako kasárne. Nech si pán majiteľ YIT ide stavať takéto maštale do Fínska, odkiaľ prišiel.

Hosť

#6

2014-05-25 15:03

Záchrana zelene považujem za jednu z priorít

Hosť

#7

2014-05-25 19:44

Dopravna situacia je na Starych Gruntoch uplne katastrofalna. Autom je pomaly problem dostat z Gruntov a o parkovani ani nehovorim...

Hosť

#8

2014-05-26 09:03

Som proti akémukolvek zahustovaniu Karlovej Vsi a Dlhých dielov, nakolko je sídlisko uz neúnosne zastavané a likvidujú sa aj posledné zelené plochy.
Pani starostka sa pri uchádzaní o úrad zaprisahávala, ze zastaví dalsiu bytovú výstavbu ale zial sa nic nezmenilo a nových bytoviek neustále pribúda.
T. L.
TL

#9 Re:

2014-05-26 09:07

#3: -

modrá ci oranzová, je to celkom jedno - vsetci sú rovnako nenasytní  .... za Bystríka to bolo tiez mizerné ..


Hosť

#10 Re: zachranme zelen na Starych gruntoch a Sitine

2014-05-26 12:19

#5: Princezná - zachranme zelen na Starych gruntoch a Sitine

Suhlasim, ja som za to, aby sa, ak uz sa tam bude stavat, postavilo nieco na styl Vlkolinca. To by nadherne zapadlo do tej zelene.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2014-05-26 12:29



Hosť

#12

2014-05-28 07:21

som za zachovanie zelene v Bratislave v čo najväčšej miere

Hosť

#13

2014-05-29 11:39

nemáme nejaké linky na web s plánovaným rozsahom výstavby alebo územné rozhodnutie nejakých inštitúcií (magistrát, zastupiteľstvo MČ..)?
Vyberte si prezívku aaa

#14 Predmet

2014-05-30 08:51

Napísať komentár...všetko je v poriadku aj ja som za petíciu a záchranu tohto územia .Len kde boli títo ľudia nesedel náhodov niekto s nich aj v mestkom zastupiteľstve a tak isto Miu Karlova Ves myslím že túto petíciu trebalo iniciovať oveľa oveľa skvôr a nie keď sa tam už začalo stavať.Zostala len časť s toho a kedysi sa bojovalo o záchranu tohto územia ako biokoridoru pre migrújucích vtákov
a čo tam je domy a tak isto si pamätám ako v parku SNP na začiatku bola dávnejšie umiestnená cedulka na drevenom podstavci že chránené územie Malých Karpát a kde je ? budem bojovať za ochranu ale mam stoho pocit že to bude ako s PKO bo pozemky sú predané a neblyžia sa náhodou voľby je to ako predvolebná kampaň tak to je môj názor a názor alebo nejaký uzemný plán nikto s obyvateľov nevidel pravdepodobne

Hosť

#15 Re: Re: zachranme zelen na Starych gruntoch a Sitine

2014-05-30 10:04


Hosť

#16

2014-05-30 10:46

Žiadne bytové jednotky naviac, ale novú komunikáciu nám treba !!!!

Hosť

#17

2014-05-30 16:06

jednoznačne ...
kj

#18 Ad:Grunty

2014-05-30 16:57

Namiesto ďalších bytov nech mesto opraví cestu "od gruntu" :-) Cestu by bolo treba preklasifikovať, veď dnes neslúži len cezpoľným študentom

Hosť

#19

2014-05-31 22:33

Myslím si že nie je správne aby sme sa okrádali o prírodu na úkor nových stavieb, určite sa nájde ekologicky lepšie riešenie


Hosť

#20

2014-06-02 09:18

Je nevyhnutné zachovať zelené plochy pre zdravý život vo veľkom meste.

Hosť

#21

2014-06-09 13:12

aj ked nie som z Bratislavy na Slovensku sa ničie a zastavujú všetky krásne trávnaté plochy a nielen to ale kde boli polia tam sa stavajú obchodné centrá a moderný človek ničí všetko čo mu príde do cesty a všetko chce spenažiť, tomu už hovoríme nenažratosť, a preto podporujem tuto petíciu a budem ju rozširovať.
List vlastnictva

#22 Nepodpisem koli Zahradnikovi

2014-06-19 08:42

Akoze toto je sila! Isty Miloslav a Eva Zahradnikovci su majitelmi luxusneho bytu c 119 v rezidencii Stare Grunty 260/262 (list vlastnictva 4593, Karlova ves) a teraz ide nejaky Zahradnik ten kopec akoze zachranovat pred vystavbou. V tej luxusnej rezidencii idu byty aj po 260.000 Euro. Pan Zahradnik, odpovedzte, nie su to nahodou rodicia?
Andrej

#23 Re: Nepodpisem koli Zahradnikovi

2014-06-19 10:31

#22: List vlastnictva - Nepodpisem koli Zahradnikovi

Petíciu podpisujú aj ľudia, ktorí bývajú na Starých Gruntoch, lebo ide najmä o ich životné podmienky a priestor. Títo ľudia nie sú developeri, ktorí postavia betónové krabice a so ziskom odídu.. Ak to sú Zahradníkovi rodičia, vôbec to nevadí. Naopak. A splietať tu ceny bytu, to robili komunisti, aby v ľuďoch len závisť vzbudzovali..

List vlastnictva nepusti

#24 Re: Re: Nepodpisem koli Zahradnikovi

2014-06-19 12:17

#23: Andrej - Re: Nepodpisem koli Zahradnikovi

To je luxusna bytovka kde maju byt, nie neaky postarsi rodinny domcek! Zavist tam neni, len je divna ta zhoda mien s "peticiarom" Zahradnikom.. bola som sa tam pozriet a je to tak


Hosť

#25 Podpisem kvoli Zahradnikovi!!

2014-06-19 12:33

Ak tam naozaj byvaju jeho rodicia, tak je to pre mna garancia, ze mu ide o vec. Ja sam byvam na Dlhych dieloch a mam tam aj byt. Tiez som podpisoval peticiu, aby sa tam uz nestavalo. Podla logiky vyssie uvedeneho diskutera, by som mal niekam zaliest a byt ticho. To maju peticiu za Grunty organizovat ludia z Michaloviec a nie ti, ktori tu ziju a byvaju?