Peter Petras opatovne ziskanie Rainerovej chaty

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Peter Petras opatovne ziskanie Rainerovej chaty.


Hosť

#351

2014-07-01 16:19

J&T sa stara o Tatry?

Hosť

#352

2014-07-01 16:41

podporujem, aby Rainerova chata aj naďalej ostala v nájme toho, kto sa o ňu roky dobre staral, zveľadil ju a urobil z nej to, čím je.
Všetko iné by nebolo spravodlivé...
Bea Moravcová

Hosť

#353

2014-07-01 16:46

držím všetky palce,aby sa dobrá vec podarila

Hosť

#354

2014-07-01 16:51

... privítala by som, aby sa tým, čo prejavujú o niečo vo všeobecnom záujme vážny záujem a celoživotne to zveľaďujú (ako p. Petras), aby sa tým zanietencom z morálneho princípu ušlo vyjadrenie verejného poďakovania a nie prejavy arogancie, kupčilo sa s ich úsilím a hlavne aby sa nezneužívalo ich úsilie v prospech neistého biznisu...Okrem toho, ktože sa to chce chváliť cudzím perím??? Je to na Slovensku skutočne národný šport?

Hosť

#355

2014-07-01 16:55

Toto sa može len u nás stať,pretože "niekto" závidí,že iný bol schopný niečo vybudovať nie pre zárobok,ale pre dobrý pocit a teraz si ten "niekto"povedal,že ide z toho vytrieskať maximum.Však to je najjednoduchšie využiť prácu druhých na vlastný prospech.A terajší majiteľ myslím Lesy sa budú oháňať tým, že musia dodržať zákon a vypísať nové ponukové konanie.Nik ma nepresvedčí o tom,že to nie tak,že už teraz je určený víťaz.Dúfam,že zvíťazí zdravý rozum a chatu nechajú v tých najsprávnejších rukách čiže rukách pána Petrasa Linda

Hosť

#356

2014-07-01 18:56

Drzim Vam palce! Vazim si nase velhory i ludi, ktori sa na ich ochrane podielaju.
Z.Stevikova

Hosť

#357

2014-07-01 19:50

Pri návšteve Vysokých Tatier nikdy neobídeme Reinerovu chatu a vždy prídeme osobne pozdraviť p. Petrasa, ktorý k tejto chate neodmysliteľne patrí!

Hosť

#358

2014-07-01 20:25

Pochadzam sice z juhozapadu, ale od roku 1972 do r. 1984 som vdaka mame, ktora ucila na Strednom odbornom ucilisti zeleznicnom v ba travil kazde prazdniny a mnozstvo predlzenych vikendov, alebo 1. a 9. maj atd. na skolskej chate, ktora bola pred tym vlastne byvalou stanicou TEZ - dnes je to sucast penzionu Solisko na Strbskom Plese. V. Tatry pokladam za svoj druhy domov. Vsetky znackovane chodniky (aj zopar neznackovanych) poznam, naucil som sa tam lyzovat (este na svahu od plesa k mostikom, kde bol historicky vlek), takze do tohto kuta sveta sa sa vraciam stale a pravidelne najradsej. To co tam vyparatili jakabovic s tkacom nema obdoby. Sklenenu vyhliadku smerom k Strbskemu plesu povazujem za pavilon opic zo ZOO. Tie vyvalujuce sa prisery tam netreba krmit - su prezrane... Som lyziar od styroch rokov, mam velmi rad tento sport, to co sa vsak deje na Strbskom plese a v Lomnici vsak odsudzujem. Odsudzujem vsetky aktivity mafie Ja a Ty, ktore absolutne potlacaju vsetko prirodzene, co sa mi vo V.Tatrach pacilo. Odsudzujem aj vsetky negativne aktivity okolo Rajnerky - ticheho pokojneho kuta, kde som si mnohokrat posedel po navrate z tury (radsej ako na Hrebienku). Podporujem tuto peticiu a drzim palce p. Petrasovi.

Hosť

#359

2014-07-01 20:35

Slovensko, zobuď sa už konečne! Začni si hájiť svoje, kým ešte nie je neskoro! Nikto iný to za nás neurobí.
Romain Rolland napísal: "Najhoršou chorobou, ktorou svet trpí, nie je sila zlých, ale slabosť dobrých."
Nebuďme mlčiacou väčšinou. Ako zdôvodnime svojim potomkom, keď sa nás budú pýtať, prečo sme nezasiahli, keď sme mohli?

Hosť

#360

2014-07-01 20:51

Nemalo by sa s tou chatou takto obchodovať. Hanobí to jej meno a prácu zanieteného Petra Petrasa.Naozaj majú dnes ľudia bez škrupúľ zelenú??!!

Hosť

#361

2014-07-01 20:57

Prajem vela síl a vítazstvo panu Petrasovi
host

#362 hostRe:

2014-07-01 21:12

#2: -

ked som bola prvy krat na Rainerke,tak som si myslela,ze som v rozpravke,nevedela som ktoru vec skor preskumat a ta pec na ktorej bol horuci caj,vonala cela chata lipou a cajik bol taky vinkajuci,ako od babicky.bolo to v zime,ludia si zajedli a uvolnovali miesto dialsim.nebola som v Tatrach uz 8.r.bola som mimo SK.potom zdravotne tazkosti,ale tento rok sa chystam,aj z vnuckami.dufam,ze chtar tam bude.

 


Hosť

#363

2014-07-02 05:07

Držím p.Reinerovi palce,dúfam,že to vyhrá

Hosť

#364

2014-07-02 05:27

Čo, môžte čakať od ľudí, ktorí sú pri moci a ktorí si do funkcií dosadili prisluhovačov, ktorí sú schopní a teda schopní všetkého. Podporujem ako rodený tatranec, túto petíciu, pretože v danom prípade ak sa zákon bude vykladať v prospech hodnôt, dôležitých pre občanov a nie v prospech biznisu individuálnej osoby, nemôže dôjsť k jeho porušeniu. Najvyššia cena tejto chaty, je pracovitosť a charakter p. Petrasa, ktorý to robil pre prospech občanov Slovenska, pre propagáciu Slovenska a nie pre svoj vlastný prospech. Hodnota diela nie je len v hmotnom majetku a prospech sa nedá posudzovať podľa pravidla, kto dá viac. Pochopiteľne, ak by mala byť vyčíslená cena diela, tak o to nebude mať záujem nikto. Ak sa ocení budova podľa "zákonných pravidiel" platných na území Slovenskej republiky, tak pochopiteľne, že záujem bude veľký. Aj keď bude veľký, aj tak chatu dostane ten, pre koho je určená. Nič sa nedá zmeniť na osy oligarcha-politik- štátny úradník, pretože vôľa bohatých je zabezpečená úradníkom, ktorý svoju funkciu vykonáva vďaka politikom a nie vďaka vedomostiam a morálnym hodnotám ( česť výnimkám, avšak v súčasnej dobe odborný a morálny úradník sa musí pratať z pozície - to neplatí len pre tých ktorí sú teraz pri moci). Pán Petras vyjadrujem Vám veľkú podporu a dúfam, že som sa mýlil a zvíťazí zdravý rozum.

Hosť

#365

2014-07-02 05:48

Slovensko a zvlášť Vysoké Tatry potrebujú takýchto ľudí ako je pán Petras

Hosť

#366

2014-07-02 05:55

Súhlasím a podporujem súčasného chatára. Je to super človek .

Hosť

#367

2014-07-02 05:56

Som stálym návštevníkom tejto chaty, kde sa rada s rodinou občerstvujem a naberám síl na pokračovanie v ceste ďalej. Samozrejme, že k tejto chate patrí "náš bradatý starký" a je smutné, keď sa to zmení. Prečo je v nás toľko chamtivosti a kde je srdce, ktorým sa máme riadiť? Kde je naša vďačnosť, že takýto krásny kútik na oddych nám ktosi takto poskytol a spríjemnil? Je to veľmi smutné!

Hosť

#368

2014-07-02 06:06

Držíme palce p. Petrasovi, lebo bez neho by to nebolo ono. Patrí tam ako deduško do večerných detských rozprávok.

Hosť

#369

2014-07-02 06:18

dúfam že vám môj hlas pomôže...

Hosť

#370

2014-07-02 06:27

Verím,že zdravý ro,zum, úcta k sebe samým,náš slovenský poklad zachráni

Hosť

#371

2014-07-02 06:30

Myslim, že kto navštívil Rainerovu chatu vie , že je o čo bojovať. Držim palce!

Hosť

#372

2014-07-02 06:48

Držím všetky palce pánovi Petrasovi, nech obháji prevádzkovanie Reinerovej chaty. On jediný má na to právo !!! Nebyť jeho, tak tá chata už dnes neexistuje. Prísť k hotovému, bez práce, bez úsilia a námahy - to by sa páčilo zbohatlíkom - myslia si, že keď majú peniaze, tak majú na všetko nárok. Hanba im !!! Chata patrí pánovi Petrasovi !!!
S pozdravom Ing. Sabolová, Košice

Hosť

#373

2014-07-02 06:53

Je to správna vec.

Hosť

#374

2014-07-02 07:01

Rainerova chata a jej správca majú svoje nezameniteľné čaro...nech to tak aj zostane

Hosť

#375

2014-07-02 07:10

niekto sa narobí a niekto zas chce prísť na hotové...ako na slovensku :-(