Peter Petras opatovne ziskanie Rainerovej chaty


Hosť

/ #358

2014-07-01 20:25

Pochadzam sice z juhozapadu, ale od roku 1972 do r. 1984 som vdaka mame, ktora ucila na Strednom odbornom ucilisti zeleznicnom v ba travil kazde prazdniny a mnozstvo predlzenych vikendov, alebo 1. a 9. maj atd. na skolskej chate, ktora bola pred tym vlastne byvalou stanicou TEZ - dnes je to sucast penzionu Solisko na Strbskom Plese. V. Tatry pokladam za svoj druhy domov. Vsetky znackovane chodniky (aj zopar neznackovanych) poznam, naucil som sa tam lyzovat (este na svahu od plesa k mostikom, kde bol historicky vlek), takze do tohto kuta sveta sa sa vraciam stale a pravidelne najradsej. To co tam vyparatili jakabovic s tkacom nema obdoby. Sklenenu vyhliadku smerom k Strbskemu plesu povazujem za pavilon opic zo ZOO. Tie vyvalujuce sa prisery tam netreba krmit - su prezrane... Som lyziar od styroch rokov, mam velmi rad tento sport, to co sa vsak deje na Strbskom plese a v Lomnici vsak odsudzujem. Odsudzujem vsetky aktivity mafie Ja a Ty, ktore absolutne potlacaju vsetko prirodzene, co sa mi vo V.Tatrach pacilo. Odsudzujem aj vsetky negativne aktivity okolo Rajnerky - ticheho pokojneho kuta, kde som si mnohokrat posedel po navrate z tury (radsej ako na Hrebienku). Podporujem tuto peticiu a drzim palce p. Petrasovi.