Petícia za zachovanie trhoviska na Žilinskej ulici v Bratislave

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zachovanie trhoviska na Žilinskej ulici v Bratislave.


Hosť

#26

2014-04-26 11:43

Ako rodená bratislavčanka a bývalá obyvateľka obvodu Bratislava I (teraz petržalčanka) som 100% za zachovanie trhoviska na Žilinskej, veď keď zmizlo trhovisko na Centrálnom oproti novej tržnici, tak nám ostalo toto jediné normálne, chodím tam veľmi rada a hlavne moja mamička, ktorá neďaleko býva každý deň.Veď to už nie je možné čo sa deje s Bratislavou, každý meter štvorcový nám zastavajú sklenenými otrasnými budovami a každému je jedno čo zlikvidujú a ako to bude vyzerať.Veď už sme z každej strany obkolesní hypermarketmi a nevieme ani čo je to prechádzka v parku, ktoré pomaly v meste likvidujú.

Hosť

#27

2014-04-26 22:16

Do Bratislavy už chodím velmi málo,to mesto mi už dávno nepatrí,no trh na Žilinskej zohral dôležitú úlohu pri formovaní mojej osobnosti a preto som s Vami a držim palce. Siro

Hosť

#28

2014-04-28 07:52

Bratislavu si bez trhoviska na Žilinskej neviem ani predstaviť. Žijem tu od roku 1985 a stále rada chodievam nakupovať na Žilinskú, na trhovisko, či zeleninu, ovocie, kvety ako na sadenie, tak aj do vázy. Tiež bryndzu, tvaroh....Chodievam tam veľmi rada.

Hosť

#29

2014-04-28 17:10

Držím palce.:-)

Hosť

#30

2014-04-30 09:33

Trhy sú vo všetkých európskych mestách súčasťou ich špecifiky. Rušenie areálov, v ktorých boli desaťročia funkčnou súčasťou ich identity je krátkozraká hlúpoasť.
Martin

#31 Trhovisko na Žilinskej

2014-05-02 07:24

Bývam tam, chodím tam, chýbalo by nám.Pýtam sa :Čo spravila pre zachovanie trhoviska pani starostka???? Čo spravil pán primátor???? Za čo sú platení z našich peňazí ????

Hosť

#32

2014-05-04 17:10

Súhlasím s petíciami za zachovanie aspoň náznaku starej Bratislavy. Žiaľ, je tu neexistencia takých zákonov, ktoré by zabránili svojvoľným úpravám historických objektov, vzniku čiernych stavieb a stanovili pôvodcom takýchto "strašiakov" odstrániť ich na vlastné náklady. Viď. pohľad na "kostru" vedľa budovy YMCA.

Hosť

#33

2014-05-07 10:39

Stotoznujem sa s nou.
Ales

#34 VYMENA

2014-05-08 21:32

Dufam ze sa podari vymena! Green popri Sancovej je idealny na polyfunkciu s parkingom.
xxx

#35 zase výmena pozemkov?

2014-05-09 08:12

mne sa to nepáči, aktivita pani Párnickej, ktorá síce vybavila, že pri jej dome sa nebude stavať, ale vybavila to tak, že sa bude stavať pri cudzích domoch v Dúbravke. Zase sa bude kšeftovať s pozemkami, ale vždy na úkor niekoho ...

Hosť

#36

2014-05-09 16:26

Už toľko nepľundrujte naše mesto, nenažranci, veď už vyzerá ako psychedelický zlepec a stráca svoju tvár, kedysi milé a útulné. Zveľaďte staré miesta s génius loci a nezahlcujte mesto lacnou nevkusnou primitívnou architektúrou bez koncepcie, len pre váš zisk.Moja rodina v tomto meste má minimálne 300-ročnú históriu, ale po "zveľaďovaní" za posledných 25 rokov sa tu už vôbec necítim doma. Toto mesto nikdy nebolo tak dogabané, ani asi po tureckých a iných nájazdoch. Určite tam nejaký vychcálek plánuje postaviť tepláreň, sklad =železo-betónovo-sklenenú sračku, aby sa nabalil.

Hosť

#37

2014-05-10 04:15

Uzasna vec, ze sa nasli ludia, ktorim na zachovani trhovisku Zilinska zalezi. Je nehorazne, ze kompetentne organy zabudaju na obcanov mesta Bratislavy. Ja uz mam dojem, ze sa drzia hesla: cim horsie pre obcana, tym lepsie pre nich. Aj touto formou sa chcu zvidetelnit.

Hosť

#38

2014-05-10 16:19

Jednoznacne trh musi zostat zachovany.

Hosť

#39

2014-05-10 23:45


Ahojte,peticia je super,trhovisko este viac,dokonca som tam mal istu dobu aj ja stanok ale bojovat na SK
za "obycajne" trhovisko ked tam ma byt autopark je
uz vopred prehnane.Samozrejme aj tak drzim palce a rad si tam kupim zeleninu.s pozdravom

Hosť

#40

2014-05-11 17:59

Som za zachovanie trhoviska, na ktoré som chodil nielen odmalička, ale ktoré je taktiež jedným z posledných odkazov na "klasickú" Bratislavu. Myslím si, že na rozvoj mesta, ktorého som zástancom, je dosť voľných iných pozemkov či už v bližšom alebo vzdialenejšom okolí od centra zarastených burinou.

Hosť

#41

2014-05-12 12:42

Trhovisko na Źilinskej patrí nášmu mestu

Hosť

#42

2014-05-12 14:03

V tomto meste som sa narodila a žijem tu takmer 70 rokov. Prvé veľké ničenie mesta začalo v mojich 17. rokoch, keď sa začalo búrať Podhradie, tzv. "Židovňa", neskôr územie spojené s výstavbou Mosta SNP, kde padla za obeť aj neologická synagóga. Po 89.r. začala ďalšia !veľká spúšť! Bratislavy, kde namiesto obnovy a rekonštrukcie Starého mesta sa dokončilo veľké búranie Suchého mýta. Staré mesto sa vyľudnilo, kto si ešte pamätá na krčmu Fajku a nádherný strom divého gaštana na Suchom mýte, malebné obchodíky ako bola textilná galantéria "u Halmoša", kde v súčasnosti je budova Slovenskej sporiteľne. Zmizli kaviarne viechy, ktoré fungovali ešte aj za éry socializmu a komunizmu, zmizli budovy a technické pamiatky priemyselnej Bratislavy ako Mlyn na Račianskom mýte, budovy továrni ako boli Kablovka, Gumonka, atď. Stavitelia starej Bratislavy Feiglerovci sa musia v hrobe obracať, čo sa tu deje. Nie je to len obraz Bratislavy, ale aj celého Slovenska. Je smutné, že za architektonickými pamiatkami chodíme do Rakúska, Talianska, Českej republiky, kde si vážia svoje kultúrne dedičstvo. Čo sa v SR dalo, sa rozpredalo, pokradlo, nič nie je sväté dnešným mocným. Nedovoľme, aby posledný kúsok oázy zmizol len preto, že sa im ešte stále máli a chcú ho zničiť do posledného miesta!! Koľko je v Bratislave nepredaných nových domov a bytov, kancelárií? Nestačí to???
mk

Hosť

#43

2014-05-12 19:39

Je to tradičné miesto pre predaj kvalitných produktov slovenských drobnopestovateľov.
ico

#44

2014-05-14 08:26

táto informácia je smutná,zvlášť keď na tomto mieste predával vlastné produkty môj dedo aj teta z Bernolákova.

Hosť

#45 Re: VYMENA

2014-05-15 10:47

#34: Ales - VYMENA

Presne tak!


Hosť

#46

2014-05-16 10:24

Pomôžte, nech aspoň niečo dobré sa zachová v centre Bratislavy.

Hosť

#47

2014-05-17 14:09

Mesto by malo dbať o týchto zopár posledných miest,ktoré nám pripomínajú starú bratislavu a nie ich systematicky likvidovať.
/Do pozornosti pána primátora Vtáčnika,ktorý sa zaoberá všetkým možným len nie našim mestom,za ktorého primátorovania išlo dolu vodou/.

Hosť

#48

2014-05-18 20:27

Vyrastal som na Štefánikovej ulici 1957 -1975, spomienky nepustia, trh na žilinskej navštevujem občas aj teraz, keď bývam v Lamači, jednoznačne zachovať !!! Prečo magistrát predáva pozemky súkromným investorom (viď PKO) ???

Hosť

#49

2014-05-19 12:25

jednoznačne zachovať

Hosť

#50

2014-05-21 12:51

Ako detsko som tam začal predávať s mojim otcom zeleninu , prvé skúsenosti s predajom s ľudmi som absolvoval na žilinskej :) dodnes si na to spomínam boli to dobre časy mám veľmi dobre spomienky , môj strýko tam dodnes predáva , je to dobre miesto bola by škoda keby zanikla !!!