PETÍCIA za výstavbu a prevádzku útulku pre psov v RS

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií PETÍCIA za výstavbu a prevádzku útulku pre psov v RS.

katka- útulok RV
Hosť

#1

2014-02-10 15:17

Držím palce, nebude to jednoduché presvedčiť samosprávu

Valika RS

#2

2014-02-10 15:27

Aj ja drzim palce ,verím že sa to podarí......

Hosť

#3

2014-02-10 15:33

Dufam ze to víde , držim palce :)

Hosť

#4

2014-02-10 16:20

Je to potrebné aj pre tých psíkov čo sa v zime nemajú kam zložiť aj pre bezpečnosť ľudí. ..

Hosť

#5

2014-02-10 17:38

Podporujem túto myšlienku a držím palce!
marcela.sz

#6

2014-02-10 18:04

Mesto o veľkosti Rimavskej Soboty malo mať útulok financovaný zo mestského rozpočtu minimálne od vtedy, ako od majiteľov psov vyberá daň za psa. Žiadna daň predsa nemá byť samoúčelná. Nikde som sa síce nedopátrala na aký účel by mal slúžiť výnos z dane za psa (neuvádza to ani zákon o miestnych daniach), logika veci však hovorí, že daň za psa by mala slúžiť na pokrytie nákladov mesta spojených s údržbou verejných priestranstiev po psoch, umiestnením zberných nádob na exkrementy a ich pravidelnou údržbou a s nákladmi na psov stratených a túlavých – na odchyt, dočasné umiestnenie a nevyhnutnú starostlivosť o týchto psov. V Rimavskej Sobote a mestských častiach je podľa zverejnených údajov mesta prihlásených aktuálne vyše 1240 psov s výberom dane za rok 2013 v sume 23 000 Eur. Na rok 2014 má naše mesto naplánovaný výber dane za psa 25 000 Eur, čo je vyše trištvrte milióna korún! To je naozaj dostatočná suma na to, aby sme mali mestský útulok pre psov. Pevne verím, že predloženie petície mestskému zastupiteľstvu napomôže žiadaným zmenám.

Hosť

#7

2014-02-10 18:13

Som z rožňavského útulku a nakoľko situácia s opustenými psíkmi je zlá,o pomoc nás žiadajú aj z okolia RS,prihováram sa za výstavbu útulku aj v tomto meste.Kultúra národa sa odráža aj vo vzťahu k zvieratkám.Niektorí ľudia to kazia...Dajte priestor tým,ktorí to chcú napraviť.Ďakujem.

Hosť

#8

2014-02-10 18:48

Je to dobra vec............

Hosť

#9

2014-02-10 18:57

Je smutne ,ze zijeme v dobe ked politici minaju desattisice eur na hodinky,statisice na auta, obrovske ciastky na milenky a mimomanzelsken deti ,dokonca su nato hrdi a na utulky sa musia zbierat podpisy a dokonca sa zato ani nehambia!

Hosť

#10

2014-02-10 19:00

dufam z toho aj nieco bude !

Hosť

#11

2014-02-10 19:13

ano

Hosť

#12

2014-02-10 20:19

Dufam, ze nasa snaha nebude marna a psiky najdu aspon takymto sposobom svoj domov a lasku.

Hosť

#13

2014-02-10 20:44

Milujem zvieratá,najmä psov, a preto by mali ludia dat opustením zvieratám šancu na nový život...!!!

Hosť

#14 Re:

2014-02-10 21:16

#9: -

A dokonca mám pocit, že mestá to majú zo zákona povinné-zriaďovať útulky. Čiže by ani nijaké podpisy nemali byť nutné. Ten útulok už dávno mal stáť.

y

#15 Re: Re:

2014-02-10 21:19

#14: - Re:

ale nestoji.

bobrovsky

#16

2014-02-10 21:26

Zbytočne vyhodené peniaze. Nech dajú ľuďom radšej robotu.
bobrovsky

#17

2014-02-10 21:38

Najlepsi su ti ktori sa rozhodli ze utaja svoje meno. Na co potom podpisuju peticiu ked sa za to hamnbia..

Hosť

#18 Re:

2014-02-11 06:46

#17: bobrovsky -  

 Možno sa za to nehanbia a len sa snažia vyhnúť tomu, aby ich rozhodnutia zbytočne komentoval niekto, kto sa k tomu stavia  presne ako vy . . . Aj keď zrejme nie ste veľkým milovníkom zvierat, treba si uvedomiť, že to, koľko psov končí v útulkoch je nezodpovednosťou ľudí, čiže obyvateľov a mesto by sa o to malo postarať . . . Nehovoriac o tom, že je to dôkaz a prejav našej ľudskosti! A ešte jedna drobnosť - myslíte si, že keby mesto nedalo finančné prostriedky z dane za psa na útulok, dali by ich niekomu na výplatu??? Takže pokiaľ neviete zariadiť, aby nebol pes považovaný v našich zákonoch za vec a aby boli schválené také zákony, ktoré donútia ľudí niesť zodpovednosť za život svojich maznáčikov (čím by sa veľa zmenilo), tak aspoň neodsudzujte konanie ľudí, ktorí chcú niečo zmeniť úplne nesebecky, z čistej lásky k nevinnej živej bytosti . . .

bobrovsky

#19 Re: Re:

2014-02-11 06:54

#18: - Re:

Ja nic neodsudzujem. Myslim si ze keby mali uverejnene svoje meno nikto im nic nenapise. Ja som to napisal rovno pre vsetkych. A ked sme pri tom tak taky ludia co vyhodia zviera tak na co ho vobec kupuju. Ked nechcem nekupim. A nie kupim a vyhopdim. Je to sprostost ludi.. Anop zviera za to nemoze a ja to ani netvrdim. Potom kazdemu jednemu co vyhodi zviera nech odpadnu obe ruky. Pozrite sem: tie peniaze co sa daju na utulok by sa mohli vyuzit uplne inac, ano urcite ich nedaju ludom na vyplatu. Ale ukazte mi jedno miesto kde sa mozu hrat deti? Nikde. Pozrite sa ako vyzeraju detske ihriska.... su zdevastovane a este ktomu plne vykalov od psov. Kolky z Vas dodrzuju to ze ked sa pes vyspini tak to vezme do vrecuska a vyhodi to? Zo 100 ludi mozno 2-3. Tak asi len tolko k tomu.

marcela.sz

#20 Re: Re: Re:

2014-02-11 07:22

#19: bobrovsky - Re: Re:

Miešate hrušky s jablkami. Prečo sa majú majitelia pov skladať napríklad na to detské ihrisko? V tejto petícii ide o to, že peniaze na útulok má dať mesto z vyzbieranej DANE ZA PSA. Túto daň platia majitelia psov, NIKTO INÝ. Už vyššie som písala, žiadna daň nemá byť samoúčelná. Daň za psa teda nemá napĺňať mestskú kasu len tak, má pokryť náklady mesta súvisiace so psami. Na margo nezbierania exkrementov, tam pokiaľ ľudia sami v sebe nemajú dostatok kultúrnosti, aby to robili sami od seba, má mesto mestskú políciu, a má jej zabezpečiť podmienky na to, aby zvládala kontrolovať terén. Pravidelné hliadky a poriadne pokuty by bordelárov rýchlo napravili.


Hosť

#21

2014-02-11 09:09

je to pre dobru vec!

Hosť

#22

2014-02-11 10:20

Pes je zivy tvor ma dusu,homo sapiens mu pripravil tazky zivot najdusika,mnozitelia utrpenie,ktore my ostatny nemozeme tolerovat,rodicia zvazujte kupu psika detom ako darcek,ktory sa neda odlozit ako pocitac,potrebuje nasu lasku ako aj on dava nam,skonal by prenas,no zarmuti nas iba jeden raz v zivote,ked odide to psieho nebicka,kym je psi tu snami,vytvorme mu stastny domov aj ked docastny a Vam,ktori dobrovolne pomahate nasim stvornohym priatelom patri moja ucta a poklona..(Y) <3

Hosť

#23

2014-02-11 11:00

to by bolo velmi super.. zišlo by sa to tu ... držim palce ...

Hosť

#24

2014-02-11 11:29

RS potrebuje koencne nejaky utolok pre stratene, opustene a domov hladajuce zvieratka !!!
nikoleta

#25

2014-02-11 11:30

rs potrebuje konecne utulok, kde opustene zvieratka najdu aspon docasny domov a maju moznost tak zacat novy zivot niekde v inom milujucom prostredi ! pomozte !