Petícia za vyhlásenie územia Martinský les za chránený areál


Hosť

#1 Európsky význam

2013-12-17 03:36

Takže vlavo od cesty bude smetisko,nálety z neho a smrad a vpravo zrazu územie európskeho významu?Smiešne!Táto jeseň bola teplá a bohatá na južné vetry , takže sme si tiež užili narozdiel od dokola omielaného včelárika ,ktorý na zimu odlieta do afriky.(mimochodom v lete je v maďarsku bežný)Poprosil by som seneckých romantikov aby si všimli aj skutočný problém tejto lokality.Teraz v zime je ho aj dobre vidieť.V Pezinku sa ho úspešne zbavili ale u nás rozkvitá.Ostáva len veriť , že v budúcnosti legislatíva neumožní vybudovanie novej kazety (jamy) alebo akékolvek rozšírenie či úpravu terajšej. Martinčan

Hosť

#2

2014-01-16 21:03

V okrese Senec je tak málo prírody a pažravosť útočí aj na tie malé kúsočky prírody. Na to všetko sa nečinne prizerá Obvodný úrad životného prostredia v Senci. Preto môžu pomôcť len občianske aktivity.
senčan

#3 Re: Európsky význam

2014-01-23 07:55

#1: - Európsky význam

Tak len sedte za PC, kritizujte a dufajte.

sencan

#4 Re: Európsky význam

2014-01-23 07:58

#1: - Európsky význam

A este dodavam, ze legislativa vybudovaniu novej kazety nezabrani, tomu musia zabranit ludia. Tak ako napr. v Pezinku.


Hosť

#5

2014-01-30 13:31

Podporujem, nakoľko ľudia sa bez prírody nezaobídu, kým príroda bez nich áno.

Hosť

#6

2014-01-30 19:12

Martinský les je pre vedeckú komunitu aj v zahraničí známou "reliktnou" lokalitou subtermofilných dúbrav na sprašových pôdach. Je symptomatické, že súčasné barbarstvo betónovania najúrodnejších pôd z hľadiska poľnohospodárskeho využitia sa presúva aj na lesný fond.

Hosť

#7

2014-01-30 19:19

Martinský les je aj v zahraničí známou a cennou lokalitou "reliktných" subtermofilných dúbrav na sprašových pôdach. Súčasné barbarstvo betónovania naúrodnejších pôd na Slovensku sa presunuje aj na lesný fond. Nesúhlas s týmto počínaním vyjadrujem podpisom tejto petície.
XY

#8

2014-01-31 16:33

Myslim si, že budovanie logistickych centier na obrovských plochách úrodnej pôdy nám neodpustia naše budúce generácie, ak nejaké budú.

Hosť

#9

2014-01-31 20:53

Pripájam sa k petícii, lebo tak vzácnych území ako je Martinský les je na Slovensku naozaj málo. Som za jeho zachovanie pre ďalšie generácie. Xerotermy sú mi veľmi blízke pretože boli predmetom mojej diplomovej práce a aj sú v súčasnosti mojej rigoróznej práce. Zároveň ďakujem aktivistom tejto petície za jej zorganizovanie a verím jej úspešnému dosiahnutiu nášho spoločného cieľa. Mgr. Matúš Račko, Levice.

Hosť

#10

2014-02-05 17:19

Plne vás podporujem,takmer denne sa ako ochranárka ocitám v podobnej situácii. AD

Hosť

#11

2014-04-13 12:12

Martiský les treba jednoznačne zachrániť, nakoľko okolo Senca nie je jediné kľudné miesto kam by človek mohol vybehnúť. Slnečné jezerá sú fajn, ale sú preplnené turistami. Ako malé dieťa som rada chodievala do Búroša, borovicového lesa za koľajnicami. Boli to už len zbytky pôvodného lesa, ale aj tak to bol pre mňa najkrajší prietor na prechádzky.