Peticia_za_nerozsirenie_CUNOVA

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Peticia_za_nerozsirenie_CUNOVA.

Host***

#26 Stat mesto ani mestska cast nie je financne schopna zabezpecit infrastrukturu a vybavenost

2013-06-02 09:58

Pozrel som si aj memorandum, ktore developer predlozil miestnemu uradu a v pripade podpisania takehoto memoranda myslim, ze by Cunovo mohlo dane vyhody ziskat, rozvoj clovek dnes nezastavi, co sa hlavneho mesta tyka, uz vobec nie, cunovo nie je dedina pri ukrajinskych hraniciach ale mestska cast hlavneho mesta, kde rozvoj je prirodzeny vyvoj o ktory sa bude snazit kazdy. Ak si Cunovo nezaisti investicie do vlastnej obce so spolupracou so sukromnym sektorom, tak stat mesto ani mestska cast im nepomoze, lebo na taketo vybavenie sa v dnesnej ekonomickej a politickej situacii peniaze nedavaju, vid poslednych 30 rokov. A potom sa moze stat ze to budeme ako obyvatelia Cunova lutovat ked tu pribudne salamovou metodou dalsich tisic obyvatelov co urcite pribudne aj vdaka PD Dunaj a inym lokalitam ktore su v uzemnom plane a cesta a vybavenost nebude ziadna potom sa bojim ze budeme lutovat odmietnutie zaujmu investora vybudovat novu cestu z petrzalskej do mladeho cunova rekonstrukciu casti petrzalskej a vybavenost ako skolku ci obchod.
EU pozorovateľ

#27 Re: Re: ako sa komar slonom stal

2013-06-02 17:32

#24: cunovo - Re: ako sa komar slonom stal

Milý/milá cunovo,

nikto si nevyberá, kde vyrastá keď je dieťa. Prepáčte, nechcel som sa Vás dotknúť. Ja len že, v kancelárskej budove kde pracujem (http://en.wikipedia.org/wiki/Torre_Espacio) je, odhadujem, tak okolo 4000 ľudí? Možno ešte viac.... Ja pochádzam tiež z malej dedinky na Horehroní.

Ešte raz, majte sa tam tak dobre, ako sa len dá.

Ruzinovcan

#28 Re: Re: Re: ako sa komar slonom stal

2013-06-02 18:53

#27: EU pozorovateľ - Re: Re: ako sa komar slonom stal

Mlady horehroncan v Madride,

jeden podstatny fakt si si neuvedomil, ze prispievas do diskusie s Chorvatskou mensinou na Slovensku, ktora sa boji o stratu svojej identity...


Hosť

#29 Re: Re: Re: ako sa komar slonom stal

2013-06-02 19:21

#27: EU pozorovateľ - Re: Re: ako sa komar slonom stal

ja nemam nic proti tomu kto kde vyrasta ani nikto nemoze za to kde sa narodi a kde vyrasta..nic take som nepovedal.. ale je nezdrave ked sa z 900 obyvatelov stane 6000..z coho mozno 2000 este k tomu bude mat trvaly pobyt nie v cunove.. o to cele ide..to kolko ludi robi vo Vasej budove je zas udaj ktory nema nic spolocne s temou

snazime sa mat aspon tak dobre ako doteraz


Hosť

#30

2013-06-03 06:51

Mili spoluobcania, ak je moznost zapojit sa do peticie na NEROZSIROVANIE Cunova, mal by to akzdy z Vas spravit. Kto tak nespravi, moze sa o dosledkoch presvedcit v Rovinke, Dunajskej Luznej, Senci, Ivanke, Ciernej Vode ... A ti su na tom mozno este trochu lepsie, kedze u nas vypadava prud ked prsi, ked snezi, ked fuka vietor, alebo ked sa aj nic z predom spominaneho nedeje. Prijazdova cesta k nam ma zvladnut o 1000-1500 ludi denne viacej? Ani o 500, nie nasobok. Ved uz dnes je problem v exponovanom case sa dostat na hlavnu cestu z Rajky do Rusoviec, rano nestiha doprava v Rusovciach, kedze tam nie je kruhova krizovatka a vsetci cakaju, kym odboci auto na Jarovce. Tlak vody v lete - to uz ani nepripominam. Kanalizacia ma problem pri kazdom vacsom dazdiku, skolka plna detmi, ktore nie su od nas ... Lekar? Raz do tyzdna, inak Rusovce, sportove aktivity? Futbal je pred zanikom, hoci mame krasny areal, deti musia chodit inde, nove ani nevedia, ze tu sa da hrat, cesty na okrajoch znicene, chodniky v obci na HLAVNEJ ulici v dezolatnom stave. To su problemy, ktorymi sa treba zaoberat. Nie vyclenenim pozemku pre obchod nejakeho retazca. Mame malo potravin tu? Mame dvojo, starsi maju ist kam nakupit, my mladsi si aj tak nakupime pri pracovisku, za sociku sme mali jedny potraviny, v sobotu od poobedia zatvorene a prezili sme. Teraz musia byt otvorene 24 hodin denne, lebo furt len zereme? Zastavme sa, pozrime sa ozaj okolo seba, co sa deje a postavme si otazku, naco nam tu budu dalsie stovky ludi, ktori nemaju s nasou obcou, kulturou a historiou nic spolocne. V minulosti sa zaberanie uzemia neodohravalo takto dobrovolne, ale nasilnym riesenim. Ja nie som za to, ale v ramci moznosti a zakona (ak sa vobec o nejakom dodrziavani v tomto bananistane da hovorit) musia byt riesenia, aby sme ZABRANILI akemukolvek dalsiemu rozsirovaniu. Kazda zmena u nas v obci poviedla a v buducnosti len povedie k zhorseniu vsetkeho. Nie som negativne mysliaci, len pozorujuci spoluobcan. Integracia "cudzich, novych" to su desiatky rokov, dovtedy budeme my, povodni, "dolu Dunajom", so vsetkymi nasimi zvykmi, tradiciou a historiou. Nestavajme sa k nasej buducnosti a buducnosti nasich deti lahostajne, porozmyslajme, co moze mat dnesne rozhodnutie za nasledok v buducnosti, aby sme my na starobu nespominali na stare dobre Cunovo a nase deti nas nepreklinali, co sme to dopustili

Hosť

#31 Re:

2013-06-03 09:34

#30: -

S týmto plne súhlasím. Asi by ste to mali zavesiť aj na proti petíciu, nech sa namiesto nadávok trochu zamyslia.


Hosť

#32

2013-06-03 10:06

Čunovo za obdobie rokov 2011 a 2012 stratilo cca 40 obyvateľov teda , treba písať viac, časom nebude ani škola 1-4 ročník, možno ani MHD, a možno ani Čunovo... len tak dalej...

Hosť

#33 Re:

2013-06-03 15:30

#32: -

Vyparí sa. Čunovo ako také už nebude kvôli týmto úžasným mega výstavbám..

hosť

#34

2013-06-04 13:21

milý pán investor...dajte pokoj rozširovaniu,nechajte Čunovo Čunovom, ľuďom sa páči ten ,,dedinský charakter,, máme tu čo ukazovať. Poobzerajte sa keď sem prídete,neničte prírodu,ktorá je tu.Postavili ste a teraz si dajte pauzu,všetkého veľa škodí aj betónu a tehál.