SVP1 ako podmienka k dosiahnutiu chovnosti psa

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií SVP1 ako podmienka k dosiahnutiu chovnosti psa.


Hosť

#1 pridat dodatok

2013-05-22 19:15

Presne toto vsetci potrebujeme! Toto priam spasi cele plemeno a hned mu bude sveta zit!!!...este by trebovalo doplnit to o psiky z predkusom, zakusom, ovysnutymi usami .... (vsetko na co som zabudol treba doplnit )!!! predsa neradno vylucovat psov z chovu pre taketo malichernosti!

Hosť

#2

2013-05-22 19:30

SVP považujem za nič nehovoriacu o kvalitách psa, podľa mňa nemá prínos ani pri výbere chovných párov. Ako mnohí v diskusiách uviedli - je to skúška majiteľ a nie psa, zabehne to takmer každé ČsV bez prípravy. Nejde mi o zjednodušenie cesty k uchovneniu, moji psi majú mnoho zdravotných testov, ktoré k uchovneniu nepotrebujú, ale sú to podľa mňa dôležitejšie ukazovatele kvalít jedinca a sú dôležité pri výbere chovných párov.
Kaja

#3

2013-05-22 19:51

Považujem SVP1 za "obligatórnu podmienku k dosiahnutiu chovnosti psa", čo znamená, že je nutná. Je presne určená na to, v čom je naše plemeno výnimočné a geneticky predurčené. Aby bol zachovaný zdravý genofond plemena, musia byť v chove zdravé jedince s týmito genetickými danosťami /kĺby, kostra, svaly, srdce, pľúca/. No ak sa chovatelia začnú zameriavať len na exteriér plemena a "pozabudnú" na udržiavanie pohybových daností a výkonnosti /domáci gaučoví a výstavní jedinci vytiahnutí z kotercov/ ako v dobrom donútime majiteľov a chovateľov, aby sa snažili udržiavať svojich psov v zdravom pohybe? Toto plemeno nutne potrebuje pohyb a na to nám slúži aj táto skúška, ktorá dopredu upozorňuje majiteľov, aby očakávali, že ich pes musí mať dostatočný pohyb a mal by splniť nejaké limity. Prečo by sme mali chcieť meniť overený a dobrý zámer nášho klubu, ktorý nijak neubližuje našim psom, asi len lenivejším majiteľom. Tým nechcem nikoho uraziť, len som za udržanie určitej úrovne nášho klubu a plemena. Určitá kontrola jedincov v chove musí byť - exteriér, povaha, výkon. To je naše krásne plemeno. Záver - nie som za zrušenie SVP1.
proti SVP

#4 Re:

2013-05-25 07:37

#3: Kaja -

zaujímavé je, že SVP  je nevyhnutná pre chov československého vlčiaka len na slovensku. To aj vo zvyšku sveta sú len lenivý majitelia, ktorí majú len retardovaných psov, s ktorými sa nevedia hýbať?


Hosť

#5 Re: za SVP

2013-05-25 20:53

#3: Kaja -

Presne môj názor...


Hosť

#6

2013-05-28 19:02

Jsem pro POVINNOU zkoušku ZM nebo BH pro titul SLOVENSKÉHO ŠAMPIONA KRÁSY. Kdo má být šampionem v pracovním (!) plemeni, ať složí základní zkoušku-mohlo by to motivovat majitele, kteří vystavují, aby i cvičili. Do chovu pouze bonitaci s dobrým výsledkem povahy.
Hosť

#7 Re:

2013-06-08 10:11

to aj pre #6: -

to navrhujete napr. aj pre Slovenského šampióna krásy mladých povinnú skúšku ZM, alebo BH ? - potom je vhodnejšie vypísať petíciu za zmenu Výstavného poriadku Slovenskej kynologickej jednoty, resp. Výstavného poriadku FCI, tie riešia udeľovanie šampionátu krásy.

KCHCSV SR má pre tento druh "ocenení" Klubový šampionát práce - http://www.csv.sk/chov/docs/436

expert

#8 xxx

2013-06-08 10:50

posledné dva príspevky sú trošku od veci, táto petícia je o SVP
Sigma

#9 Petícia

2013-06-27 16:11

Nepodporujem zrušenie SVP skúšky u Československých vlčiakov AJ keď v iným krajinách sú ľudia leniví! Nemusíme byť aj my. Je to naše národné plemeno, tak si ho nekazme a udržujme si u neho odolnosť a vytrvalosť vlka, ktoré ho robia výnimočným, nie len krásu.
názor

#10 názor

2013-06-30 13:45

Sigma, uvedomujes si aku kravinu si tu napisala?

Hosť

#11

2013-07-07 09:03

je to zbytocne