1 škola - ZS M:R: Stefanika Pieštany

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií 1 škola - ZS M:R: Stefanika Pieštany.


Hosť

#1

2013-03-21 08:49

všetko zrušiť a rozpredať, to je také piešťanské.....

Hosť

#2

2013-03-21 13:14

škôlky majú málo miesta, detí je čím ďalej viac. kde budú chodiť do školy? chce niekto tak strašne tú budovu?????? bola postavená ako moderná škola pred 75 rokmi. na oslavu ju zavrime veď deti sa prejdu na druhý koniec Piešťan. načo škola v strede mesta. kto prišiel na ten nápad. minister školstva, tenje už stvrtý čo nechá za sebou stopu ničenia školstva. chcete sa mu podobať????? no nazdar..... skúste rozmýšľať. viem, že to bolí....
IV.A

#3 kultúrny zločin roka

2013-03-21 14:44

Mesto nedávno velice ocenilo kultúrny čin roka, http://www.pnky.sk/samosprava/ceny-primatora-su-rozdane-zijeme-len-raz-je-kulturnym-pocinom-roka/ a čo tento kultúrny zločin roka na našich deťoch? Kto za to dostane odmenu?
je to naozaj tak že " Žijeme len raz..." a po nás potopa?

Hosť

#4 Re:

2013-03-21 17:57

#2: -

dobry den. hovori sa medzi rodicmi pomerne nahlas, ze zaujem je o pozemok vzhladom k lukrativnej polohe. budova ani nejak nie je zaujimava.  primatorovi je to uz jedno. treba hladat ludi, ktori su seriozni a rozumni a hlavne maju vplyv.


Hosť

#5

2013-03-21 20:05

Na túto školu som chodila 9 rokov v júni minulého roka som skončila 9.ročník je to najstaršia škola v meste Piešťany tak ako nechápem aký dôvod má pán primátor ju zrušiť veď aj on na ňu chodil. Mal by si uvedomiť že je to jedna z najlepších a najstarších škôl v Piešťanoch. Veľa detí sem chodí a má túto školu rado, tak nech nerozmýšľa ju zrušiť tá škola má ozaj peknú históriu.

Hosť

#6

2013-03-21 20:13

asa chce niekto zbohatnúť

Hosť

#7

2013-03-21 20:18

veľa nás navštevovalo túto školu má veľmi dobrú historiu ved je aj škola,ktorá má menej žiakov.Zasa chce niekto zbohatnúť,načo sú takí poslanci,ktorí nemajú záujem,aby to čo je dobré zostalo v Piešťanoch.Ich deti túto školu už nenavštevujú tak,je to poslancom jedno.Treba hľadať takých poslancov,ktorí majú záujem o Piešťany a nie dôchodcov.Piešťanci podpisujte túto petíciu vráti sa to vašim deťom a vnúčatám.

Hosť

#8

2013-03-21 20:23

drzim palce nech ju nezatvoria ved uz 2 zs zatvorili a to som tam chodila tak sa nedajme a bojujme

Hosť

#9

2013-03-21 20:59

Toto sa totalne vymyka zdravemu rozumu.
centrum

#10 Praktika ekonomika

2013-03-21 21:07

NA ZŠ Scherera Meststký úrad Piešťany míňa o 50 % financií viac ako na zš vajanského. Takže, kto chce ušetriť mestské financie to jasne vidí i pochopí! ZÁPIS prvákov jasne ukázal,že o ktorú školu je najmenší záujem,
12 žiakov= zš Scherera je veľmi málo na financovanie 9. ŠKOLY!
Svoje dieťa=3.ročník zš z trajana určite nedám študovať na trajan-na scherera. Radšej ho dám napr. do zš mojmírová.
V CENTRE MESTA Piešťany majú obyvatelia Piešťan a okolia aspoň jednu základnú školu- na Vajanského ulici. JE TO VEĽMI OKATÉ, že o čo ide!

Hosť

#11

2013-03-21 22:04

vravi sa , ze pan doktor Benacka ma zaujem o skolu....co viete o tom? uz sme prisli o MS kvoli nemu...
recyko

#12

2013-03-22 00:22

Tato skola ako jedna jedina ma dlhu historiu. Je pomerne v centre mesta, nakolko 2.ZŠ zrusili. Nechajte ju našim deťom, oni ju potrebujú. Veď predsa nebudu chodit niekam na okraj mesta, členiť sa do nových kolektívov. Budova pre neakeho developera je nespravodlivost. Všetko čo je dobre by ste chceli zatvárať. Myslite na budúcnosť našich detí. Oni tam totiž chodia a sú tam spokojne.

Hosť

#13

2013-03-22 20:05

Prihlúpli mestský poslanci zrušili už nie jednno predškolské zariadenie. Ani sa nedivím, že v tom idú pokračovať. Veď hlúposť ma stúpajúce tendencie. Nech Vám pán boh žehná, aby ste zrušíli všetky základné školy v PN, a postavili ešte aspoň dva kostoly. Pozdravujem Vás ctení i ntelektuáli mestského zastupiteľstva PN.

Hosť

#14 Nech zrušia tu školu kde sa najmenej deti hlási.

2013-03-23 15:01

Nech zrušia tu školu kde sa najmenej deti hlási. Je až čudné, ako ZS Schrera je neobľubená, ked ZS priamo na veľkom sídlisku ma tak malo žiakov. O niečom to svedčí.
Žiak

#15 EKONOMIKA NEPUSTÍ

2013-03-25 14:07

Riaditeľka na devine škole-scherera má 75 rokov a ako dôchodkyňa robí už 5 rokov. jej plat je privysoký= cca 1.000 EUR, má 12. platovú triedu a je dôchodkyňa!!!! aj tam by sa malo šetriť!
Devinu školu mali zrušiť už v roku 2004, už vtedy zapísali najmenej prvákov. teraz 2013 opäť zapísali najmenej=iba 12 prvákov. načo je škola, o ktorú nie je záujem rodičov. z trajana väčšinou rodičia zapisujú prvákov na brezovú, alebo na vajanského.
Zrušte devinu školu na Scherera, lebo tam sa čerpajú najväčšie finančné prostriedky a o tú školu je najmenší záujem-zapísali najmenej iba 12 prvákov a to ešte v dvoch triedach majú iba 10 žiakov!

V centre mesta Piešťany je jediná základná škola na Vajanského- Jednotka škola.

Eva Gavorová

#16 Prečo.......?

2013-03-25 21:24

Dobrý večer, zúčastnila som sa rodičovského združenia na našej škole M.R.Štefánika, vypočula som si stručný rozbor, prečo nezrušiť našu školu oproti ZŠ Scherera. Všetky aspeky sú v prospech nás. Tak sa kompetentných pýtam prečo my.....? Chcem počuť rozumný argument, ktorý ma presvedčí, že naša škola je zbytočná... Rodič, ktorý má 5 detí - sú pre neho zbytočné ??? Postará sa o každého jedného a snaží sa,aby každý mal, čo potrebuje i keď sa uskromní. Mám dcéru,ktorá onedlho môže chodiť sama do a zo školy,toto je v centre najbližšia škola. Pýtam sa mesta, či mi vie zabezpečiť školský autobus,ktorý moju dcéru bezpečne dopraví do a zo školy ??? Môžem poprosiť pánov poslancov,aby mi dcéru vodili cez všetky hlavné cesty bezpečne domov z opačnej strany mesta ???
hosť

#17

2013-03-26 16:47

ZŠ Vajanského je nielen najstaršou školou v Piešťanoch, ale je to hlavne škola, ktorá sa páči nám a našim deťom, preto sme si ju vybrali. Aj keď možno navštevuje túto školu nižší počet žiakov ako napríklad ZŠ Mojmírova alebo ZŠ Holubyho, nestráca tým rozhodne na kvalite, skôr naopak. Nám rodičom, žiakom a určite aj pedagógom vyhovuje nižší počet žiakov v triedach.Žiaci sa tu všetci navzájom poznajú, učitelia sú kvalitní, záleží im na deťoch. Naše deti sa tu nestrácajú v dave, nie sú žiadne anonymné čísla.Škola je pre nás blízko, deti z okolia môžu chodiť do školy samé, nehrozí im také obrovské nebezpečenstvo ako keby mali chodiť na Scherera. Nehovoriac o drogách, ktoré sa objavujú na tomto kolosálnom sídlisku. Tam máme poslať naše deti? Tak prečo ich tam nedávajú rodičia z tohto sídliska. Naozaj je na sídlisku Scherera len 12 6-ročných detí? Vážení poslanci, spočítajte si, preskúmajte, urobte si prieskum-ktoré deti kam chodia a prečo?

Hosť

#18

2013-03-26 18:05

Peticiu som podpisala, ale co ste to za ludia? Zrusit 9.ZŠ len preto aby nezruzili vasu? Ved vy si s prepacenim seriete do huby... Kam maju rodicia davat svoje deti? Zatvaraju skoly... ?? Sa uvedomte...

Hosť

#19 školy

2013-03-26 18:45

#18: -

mesto chce jednu školu zavrieť. už veľa veľa rokov je najmenší záujem rodičov o zš scherera- zapísali iba 12 prvákov, mesto najviac peňazí stojí zš scherera. kto chce ušetriť peniaze, tak to je jasné?!


Hosť

#20 Spravodlivosť

2013-03-26 18:51

keď sú poslanci mesta Piešťany čestní, praktickí, spravodliví, ekonomickí, ale hlavne ľudskí, tak nemôžu zrušiť školu na vajanského-jednotku, ktorá je jediná v centre mesta Piešťany!

Hosť

#21 Re:

2013-03-26 19:51

#18: -

Nikto nelobuje za zrusenie 9.ZS...len navrh z mesta bol presnunut nase deti na 9.ZS..preto sa tato skola opomina..Nas riaditel ako aj ostatni nechcu zatvorit ani jednu z nich...Ale jasne,ze ak by musela jedna von,,branime si 1.ZS....a nemyslim,ze by sme si s..... do huby tymto padom

Gajuška

#22 Re: Prečo.......?

2013-03-26 23:04

#16: Eva Gavorová - Prečo.......?

no rozhodne pán primátor ráno sadne do auta a spraví rozvoz všetkým deťom.. veď čo by nespravil pre rozvoj rodín a podporu detičiek???

 

Ach jediné čo poslanci s primátorom podporujú sú ich vrecká...


Hosť

#23

2013-03-27 00:08

Nemala by sa zatvoriť si osobne myslím. A prečo,preto že školy potrebujeme.
rebelka

#24

2013-03-27 11:56

vsetci pevne verime , ze zvitazi zdravy rozum a skola zostane aj nadalej, ved bolo by hrozne pre rodicov ktori pracuju , aby svoje deti vozili kazde rano na druhy koniec mesta , hlavne tych malickych prvacikov , ved si ani len neviem predstavit , ako taketo deticky by mohli same chodit bezpecne cez vsetky hlavne cesty a krizovatky , rodicia si pre svoje deti tuto skolu vybrali prave preto ze im najviac vyhovuje a aj ich detom a navyse je plne obsadena a detcky su v nej spokojne , tak nech sa dobra vec podari , drziiiim palce !!!!!

Hosť

#25 Rodič

2013-03-28 09:12

Rodičia svojich detí - žiakov ZŠ M.R.Štefánika-jednotky musia naplno bojovať proti zrušeniu jednotky školy. Keď to tak nebude, vyhrá devina škola-zš scherera a riaditeľka deviny zase bude ,,najlepšia"!