zachráňme bezplatné cestovanie pre držiteľov ZŤP preukazov

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií zachráňme bezplatné cestovanie pre držiteľov ZŤP preukazov.


Hosť

#1

2013-02-17 20:32

Som častým návštevníkom Bratislavy. Nie pre krásu, či pamiatky ale pre návštevu lekárov. Plne NESÚHLASÍM s poplatnením MHD.
jenny

#2 Re:

2013-02-17 20:38

#1: -

ak mozete podajte dalej nech peticiu podpori co najviac ludi...... dakujem.....


Hosť

#3 1s1

2013-02-17 20:39

Ja som sam sluchovo postihnuty, takže kazdy den chodim do prace a takisto plne nesuhlasim s poplatením MHD.

Hosť

#4

2013-02-17 20:41

Suhlasim s peticiou!

Hosť

#5

2013-02-17 21:12

na kom, ako zarobiť? zdaníme aj dôchodky?

Hosť

#6

2013-02-17 21:55

akoze odkial potom maju brat peniazky na mhd? ved pracovat ichmalokto vezme a to, co dostavaju od statu maju ledva na prezite ... a v BA sa tazko dostava z jedneho konca na druhy pesi ... v mensich mestach sa to este da, ale v BA? no nemam slov ...


Hosť

#7

2013-02-17 22:00

Je to hamba ako sa k problematike stavaju vyssie postaveny beru na nespravnych miestach tam kde je malo moze byt este menej

Hosť

#8

2013-02-17 22:12

Urcite to, aby sa spoplatnilo MHD chce zaviest taky co je zdravy. Nesuhlasim s poplatnenim !!!

Hosť

#9 Re:

2013-02-17 22:16

#1: -

To snad nie je ani pravda? Kde to zijeme ? Ti ludia su snad bestie v ludskej podobe ? Ved ide  o ludi ktori su odkazani na taku pomoc , ked budu musiet cestovat k lekarovi a nebudu mat na MHD tak im daju pokuty a potom ked nebude ani na pokuty tak im poberu domy , ti ludia su odsudeni na istu smrt !!!!!!


Hosť

#10

2013-02-17 22:19

Mesto ucelovymi podmienkami ide kupovat drahsie trolejbusy ako v skutocnosti potrebuje. Bez sutaze navrhov sa robi stary most a podobne bol z toho isteho dovodu predrazeny zimny stadion. a teraz mesto nema ani na opravu kolaji na hlavnu stanicu a tak taha peniaze aj od tych co ich nemaju resp. zarabaju ovela tazsie. Ti co zdrazenie navrhli sa sami vozia v limuzinach. Myslim ze ak by od ZTP pytali symbolicke 1,-€ mesacne, tak by pri pocte 23000x12 mali 276000,-€ za rok (pisali ze sa to dotkne 23000ludi...?).

Hosť

#11

2013-02-17 22:22

Postihnutým a starým ľuďom treba pomáhať. Ak chýbajú mestám peniaze - nehľadajte ich tam,kde nie sú.A ak chcete zabrániť zneužívaniu - začnite nekompromisne kontrolovať,kto kde a komu preukazy ZŤP vydáva.
Janka Grznarova

#12 podakovanie....

2013-02-17 22:46

verim tomu, ze pomozeme dobrej veci a, ze si konmpetentni na Bratislavskej radnici uvedomia, ze netreba brat od tych ktorych osud uz aj tak dost potrestal. Vopred dakujem vsetkym ktori sa pripojili a som sama prekvapena za tak mali cas nas tolko ludi podporilo..... Prosim vsetkych podajte to dalej nech tento nezmysel poslanci cim skor zrusia. Este raz velke dakujem vsetkym.... ktori prispeli svojim podpisom....

Hosť

#13

2013-02-17 22:53

NESUHLASIM!!!

Hosť

#14 Re:

2013-02-17 22:56

#11: -

Suhlasim s tebou!


Hosť

#15 Dakujeme ze za nas bojujete...

2013-02-17 22:59

Sama som chodila 30 km denno denne na oziare 6 tyzdnov. Jazdila som autom, pretoze ja plus doprovod by ma vyslo viac ako autobus a MHD. A teraz ked uz na Hajdukovu budem moct chodit sama tak idu spoplatnit MHD. A celu cestu som si platila sama, pri dvoch detoch a rodicovskej. Mali by sa zamysliet. Nikto nevie co ho caka ...

 


Hosť

#16

2013-02-17 23:00

No comment

Hosť

#17

2013-02-17 23:00

NESUHLASIM!!!
ivo

#18 Re: 1s1

2013-02-17 23:03

#3: - 1s1

načo ako sluchovo postihnuty potrebujes zadarmo mhd?

smile

#19

2013-02-17 23:11

Ja Vám poviem o MHD ostatné mestá a hlavné mesto, v Bratislave malo byt sa spoplatiť so ZŤP a ZŤP-S na MHD ale nie ZADARMO. Pochopíte Vám, vieš prečo??? Ostatné mestá normálne sa spoplatiť so ZŤP a ZŤP-S, nič sa nestažujeme, veď my máme zárobok aj dôchodky, taký život musí zvýknuť splatenie všade, tak aspoň o 50% zľavy na MHD a žiadny prípad ZADARMO! Aký rozdiel v BA aj ostatné mestá? HROZNÉÉÉ...

Hosť

#20

2013-02-17 23:11

Považujem za absolútne neetické, aby sa občanom s ZŤP preukazom ešte viac sťažoval život ako ho majú!!! nestačí , že sa komplikuje život chráneným dielňam, že občania s hendikepom majú úplne minimálnu možnosť uplatniť sa na trhu práce / najmä s mentálnym postihom/... Ešte tú malú jedinú malú výhodu, ktorú majú im chcú zobrať?! A neide len o to, že nemusia platiť za lístok, v mnohých prípadoch si títo ľudia nevedia spočítať peniaze za lístok, prpadne si nevedia kontrolovať časovú platnosť lístka a práve možnosť cestovania bez lístka im umožňovala zabudnúť na svoj hendikep!!!
Katarína Sarvašová - držím palce všetkým , ktorí potrebujú podporu tejto petície!


Hosť

#21

2013-02-17 23:20

Je absurdne aby tazko postihnuty ludia platili za svoju prepravu z ich aj tak nizkeho rozpoctu!!!
majuša

#22

2013-02-17 23:27

Niečo neskutočné už nevedia na kom by zarobili?Už len postihnutý im ležia v žalúdku?Málo sú skúšaný životom?Ešte aj tú jedinu vymoženosť ktorú majú aj to im chcú spoplatniť?Prečo sa nepozrú na tých ktorý v živote nikdy nerobili sú zdravý a peniaze od štátu berú a oveľa vyššie ako ZŤP a ZŤPs?

Hosť

#23

2013-02-17 23:29

Tento štát sa správa k svojim občanom ako výpalník. Nevidím dôvod aby som si ju vážil. Milujem túto krajinu ale pohŕdam Slovenskom.

Hosť

#24

2013-02-17 23:35

Je dobré, že niekto rozmýšľa nad podmienkami pre život ľudí, ktorí si nemôžu slobodne zvoliť povolanie či zamestnanie a zarobiť si ako väčšina zdravých ľudí.
Jenkyma

#25 #12

2013-02-17 23:38

[22:14:20] Marianna Brombergerova-Vahilova: Som občankou Slovenskej republiky tak ako mnohí iný som sluchovo postihnutá. Tá ktorá má problém počuť dôležité informácie , ktoré si dokážem len prečítať.Občania ZŤP majú problém vyžiť s toho mála čo dostávajú od štátu a Vy ešte chcete spoplatniť to čo využívame len v nutnom prípade?Nevyúživame Vaše služby len pre radosť.Naša radosť by bola keby sme mali rovnaké práva aké majú počujúci a brali nás ako rovnocenných a nepozerali by ste na nás ako na zdravotne telesne postihnutých , či už pri uchádzaní sa o prácu alebo pri vybavovaní neakých doležitých vecí.Ako si budeme pýtať lístok od šoféra keď nedokážeme komunikovať?Naučia sa šoféri posunkovú reč?Máme problém sa zamestnať a z toho mála čo dostávame nám nevýde ešte aj na cestovné lístky.To si naozaj myslíte že zarobíte na občanoch ktorý sú už dosť skúšaný životom?Myslíte si že mi sme si to vybrali a takto zdravotne telesne postihnutý sme sa chceli narodiť?Prečo si nenájdete inú cestu ako a na kom zarobiť ale na nás ktorý si svoj kríž už dávno nesieme....