Petícia za zrušenie odvodov z dohôd

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zrušenie odvodov z dohôd.


Hosť

#1

2012-11-21 21:52

SOM RAD ZE NIEKTO ASPON NIECO ROBI !!!!!
Kristína

#2 úplne sa zabúda na dôchodcov...

2012-11-23 20:43

...dôchodcovia si prácami na dohodu vylepšovali svoje mizerné dôchodky. Celý život som robila, spolu s materskými a Pn-kami som nepracovala 2 roky. Dôchodok? -352 € po niekoľkonásobnom zvýšení a neskorším polročným odchodom na plný starobný dôchodok! Taký dôchodok dostane 18-ročný invalid, ktorý nikdy nepracoval, neodviedol do štátu ani korunu, ani euro. Absolútne im to nezávidím, lebo iste z toho dajú veľa na lieky,potrebujú žiť... ale naša generácia (r.1950) niečo vytvorila, odviedla do štátneho rozpočtu a sme tiež chorí. Od detí pýtať nemôžeme, lebo mnohé potrebujú podporiť a nie brať im z toho mála,čo majú... mnohí nemajú robotu.
Pokiaľ sa nám dalo, zháňali sme si prácu aspoň na dohodu. Už to je dosť, že nemáme nárok na odpočitateľnú položku a zdaňuje sa nám každé €, ale teraz nám ešte z toho zoberú na odvody!
Mike

#3 When noone obeys, noone rules

2012-11-24 00:29

Majkaj

#4

2012-12-14 08:38

Je to hanba - som na čiastočnom invalidnom dôchodku /140,-€/ a tak som si privyrábala na dohodu v call centre, včera sme dostali všetci dohodári - okolo 40 ľudí výpoveď k 31.12. nechali si iba zopár študentov... takže skutočne ďakujem našim múdrym politikom za takýto vianočný darček !!!!!!!!!! h a n b a i m
poky

#5 Dohody a odvody

2013-01-03 01:44

Dobry den.Na jednej strane je to dobre,lebo su podnikatelia,ktori vyuzivaju zamestnavanie na dohodu.Vyhody su zrejme:doteraz takmer nijake odvody,platenie PN,dovolenky,odstupne apod.Ale na strane druhej,poznaju ludia rozdiel v zamestnani na trvaly pracovny pomer a dohodu? Asi nevedia,aky je rozdiel v tychto zamestnaniach. No poviem aj druhu vec: zamestnanec je pre firmu na Slovensku luxus. Nesuhlasite? Opytajte sa kazdeho mzdoveho uctovnika alebo podnikatela,ekonoma...
Mila

#6 Dohody a odvody...

2013-01-10 15:37

Pracujem ako účtovníčka pre lesné spoločenstvo, ktoré zamestnáva ľudí len na dohody na sezónne práce v lese, kde si zarobia zopár euro a je mi ľúto, že za tak ťažkú prácu ako je v lese im z toho mála mám zraziť za odvody.

Hosť

#7

2013-02-19 09:59

Myslím si, že je to obyčajné zdieranie študentov ešte aj o to málo,čo si môžu popri škole zarobiť.
Spokojný občan SR

#8

2013-04-09 00:55

Ja to poviem aj inak. Ak sa tie odvody
nezrušia, máme kradnúť kde sa dá
a podvádzať ako to robia takmer všetci
politici? To nemôžeme slušne žiť a slušne
zarábať ako sa to na slušnú spoločnosť patrí?
K čomu nás nútia tí vymúdrenci?
A my nebudeme mať inú možnosť, lebo
ak chceme zaplatiť nájomné za byt, služby
za dodávku vody, tepla, plynu, elektriny,
paušál za telefón a mesačník MHD, tak
iné nám nezostáva. A to sme ešte nejedli
a nedajbože ak deti potrebujú nové topánky
alebo oblečenie. A ešte splácať hypotéku
za byt. Na dovolenku už nechodíme,
kultúrne sa už nevyžívame, novú plaváreň
už nenavštevujeme, rezne, ak na ne máme
si už robíme len doma, aj naši muži už
nekecajú pri pive, lebo každú chvíľu má
niekto z rodiny meniny alebo narodeniny a
nebolo by na darček (balíček mletej kávy
pre dospelých a 5,- Eur pre dieťa).
A ešte jedna dobrá rada pre všetkých,
čo ešte nezomreli od hladu. Nesmiete
ochorieť! Dajte sa hneď pochovať,
je to lacnejšie.


Hosť

#9 SLOVÁCI !!!

2013-04-09 15:07

Národ slovenský, zobuď sa už konečne a nedovoľ, aby niekto robil Z TEBA VOLA!!!
Budúci bezdomovec

#10

2013-04-09 15:09

Správne!!! Som mierumilovný človek, ale čo je veľa je veľa.

Hosť

#11 Pravda víťazí

2013-04-09 22:53

Správne! Jedného dňa všetci prestaneme
platiť dane a odvody a verte, že ten deň sa
už chystá a potom to naši politici pochopia,
komu a ako slúžia.
Spoluobčania SR, nebojte sa, veď všetkých
nás nemôžu zatvoriť.

Hosť

#12

2014-01-13 20:03

Mam hypoteku ktoru som brala v 2008 vtedy bol dobry plat ceny bytov najvyssie ani by ma nenapadlo ze pride kriza ,pre vysoky prijem ma prepustili ako prvu teraz mam minimalnu mzdu ktora mi pokryva len hypoteku bez najmu inkasa koli comu musim mat druhu robotu ,deti mam na strednej niesom nikdy doma a to co zarabim brigadne mi stahuju 30% nemam 2 roboty zo srandy ale snazim sa zivit rodinu a ani pri 2 robotach si nemozem nic dovolit...