koniec utrpeniu v Martinskom útulku

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií koniec utrpeniu v Martinskom útulku.

strašné

#26 utulok???

2012-11-07 11:37

my máme niekoľko neskutočných ,,zážitkov,, stratil sa nám pes, žiadna ochota pri hľadadní, napokon mi povedal, že mal vyše 33 výjazdov kôli môjmu psovy, v hodnote 330 eur a že mi zašle faktúru. Chcela som od neho nech mi zdokladuje tie výjazdy...viac sa neozval.
Susedovi psa našiel, no chcel od neho peniaze, ináč mu psa nevráti, keď sa vyhrážal políciou, psa mu dal...
Keď bol volaný na výjazd, že sa potuluje po sídlisku pes, odpoveď bola : nemám čas

Hosť

#27

2012-11-08 00:33

To si snad děláte srandu????!!!
klara

#28 odpovede

2012-11-08 08:10

21 : aky mas dokaz na to ze sa v nasom utulku robia experimenty? pokial viem nebolo to otom nic ani v tej reportazi ani sa o tom nikde nepisalo to si si len vymyslela aby si este prikraslila vasu realitu ze v martine psov tyrame. v martine je navratnost 90% preto lebo hatara sa 16 rokov snazi urobit tu poriadok spolupracuje sa s mestskou policiou ktora dohliada na to aby psy nosili znamku a ked niesu prihlaseny riesi sa to pokutou. nedavno dokonca prebehla kontrola firiem kde sa kontrolovalo ci aj tam su psy poprihlasovany a v akych podmienkach ziju. toto nerobi ziaden utulok na slovensku. najnovsie ku kazdemu psovi ktory nieje prihlaseny a ide ho majitel nahlasit na urad alebo ked ide zaplatit dan tak dostane poukaz na mikrocip ktory u nasich zmluvnych veterinarov dostane zadarmo zaplati len aplikaciu 5 eur tak mi nehovorte ze navratnost nemoze byt 90 % . hatara sam dobre pozna chronickych utekacov a rovno s odchytu ich ani neberie do utulku ale rovno domov. jasne ze mi za to niekto plati a rovno tu napis ze s nim spavam . ked ma niekto iny nazor ako ty a zastane si cloveka ktoreho osobne velmi dobre poznam a mam s nim moznost byt v kontakte kazdy den tak hned som za to platena a som jeho zena dokonca. nazor 24: to ze ste boli ochotny zobrat si ku sebe choreho psa neznameho ovodu za to vam patri obdiv a to ze ste sa nevzdali a vychovali s neho slusneho psa tak to je tiez obdiv ale si zoberte ze vy ste mali takeho jedneho psa a kolko vas bolo na jeho vychovu my mame takych psov stovky a sme tam na to dvaja ludia ktory by boli ochotny nehat si zdemolovat byt ci dom tak takych je strasne malo. takemu psovi treba venovat velmi vela pozornost sam ste napisali kolko vas to stalo casu a financnych prostriedkov my bohuzial kazdy den mame vela vyjazdov koli nezodpovednym majitelom proste ten cas na vychovu takychto psov tam neostava. popritom sa venujeme psom ktori maju sancu na normalny zivot. zoberte si aj nasu situaciu ze vy mate jedneho psa my ich mame stovky. este sa vyjadrim k tomu ze keby ste nedostali len psa zlaknuteho a nesocializovaneho ale bol by este aj hyperaktivny tak problem by ste s nim mali cely zivot. hyperaktivita je choroba ktora sa neda liecit bez toho aby ste psa utlmoval a to predpokladam ze nikto nechce. mame pripad darovaneho vlciaka s utulku spred 9tich rokov. pes bol hyperaktivny napriek tomu sme ho darovali cloveku ktory beha triatlony kazdy den 9 rokov s nim beha 20 kilometrov clovek pride domov unavena a pes mu za pol hodinu donesie lopticku. nejde o to ze tym clovek trpi ale trpi aj pes . ma znicene klby svaly a v tomto veku sa ledva postavi. ale stale ho jeho porucha nuti behat aj ked je extremne unaveny. nieje to len tak ze ked je pes trochu aktivnejsi hned je hyperaktivny. k tomu ze v martine nefunguje kastracny program: kazdy jeden pes ktory opusta utulok a ide do rodiny je vykastrovany , s vynimkou steniatok . v tom pripade sa pise zmluva ze pes bude vykastrovany u naseho zmluvneho veterinara za zvyhodnenu cenu . popripade to zaplati utulok. kazdy majitel ktoremu sme odchytili psa je pri navrateni pouceny o moznostiach kastracie ake riziko pri tom podstupuje a ake su plusy takehoto zakroku. plus v pripade zaujmu dostane zvyhodnenu cenu u nasich veterinarov. v martine bolo za tych 16 rokov hatarovho posobenia vykastrovanych niekolko tisic psov len jeho pricinenim. tak ako moze niekto tvrdit ze nefunguje kastracny program. ked sme isli kastrovat divo zijuce macky ktore sa bali ludi a priblizit sa k nim mohla len jedna pani ktora ich kazdy den krmila tak to stroskotalo na tom ze nedokazala tu macku ani len chytit tak ako ma fungovat kastracny program ked ludia ktory sa na to najviac ozyvaju niesu ani len schopny zviera chytit. dalsia vec je ze kazdy sa len ohana tym ze by chcel vencit psikov lebo je to v mode. my si vencenie vykonavame sami ale existuje predsa aj ina pomoc utulku, ktora sice nieje az taka lukrativna ale je to pomoc. staci sa obzerat po svojom okoli poznat psov ktory byvaju pri vas a informovat hataru ked sa o nich dobre nestaraju , ktory za pomoci uradov zjedna napravu . ale to by ste museli poznat chovatelsku legislativu ktoru asi nikto z vas neovlada. poznam pripad dievcata chodila do utulku pomahat v dobe ked sa to dalo, potom prestala vymodlikala si psa ktoreho jej rodicia kupili a ked prislo na to ze sa onho ide starat tak sa na to vykaslala nebrala ho von , nevenovala sa mu . popri tom na internete ohovarala martinsky utulok ako tyraju zvierata . to su v dnesnej dobe ochrancovia.sedia za pocitacom a obtieraju si hubu o niekoho kto 16 rokov NONSTOP odchytava zvierata a pomaha im ako sa len da. mali by ste sa trosku zamysliet a najprv si pozistovat veci.
klara

#29 strasne??? ludia su strasny

2012-11-08 08:19

26: toto uz idete do extremov vy ste porusili legislativu lebo ste nezabezpecili psa proti uteku a este sa idete rozculovat nad tym ze hatara odmietol ist vasho psa hladat 10 krat po sebe? sa spamatajte ani on neni cvicena opica ze bude skakat pretoze vy ste nezodpovendny. ak dobre viem situaciu skontorloval hned niekolko krat a kedze psa nenasiel co mal podla vas robit. pes je zivy tvor neostane sediet na jednom mieste a cakat kym sa vam uraci ho ist hladat. a ak si myslite ze tie vyjazdy su zadarmo tak asi zijete v inom svete. a predpokladam ze psa nemate vykastrovaneho tak este porusujete legislativu aj v tom ak vas pes nakryje sucku alebo sucka vrhne mlade tak co sa tu ohanate neochotou ked vy ani nieste ochotny poriadne si vychcicit psa alebo urobit si poriadny plot. a kazdy kto si v utulku najde psa je podla zakona povinny uhradit naklady ktore tym vznikli vyjazdom a starostlivostou . hatara to cele roky kompenzuje tym ze sa radsej dohodne aby si majitelia dali psa ci suckku vykastrovat. tak mi nehovorte ze pytal peniaze zase prikraslujete skutocnost. a ak povedal pan ze nanho zavola policiu asi by mu to nepomohlo ale viete co hatara sa as debilom bavit nebude a radsej mu psa da nech ma pokoj on sa s takymi ludmi stretava kazdodenne uz ma toho aj on dost

Hosť

#30

2012-11-08 18:31

Je to HNUS, co se tady děje s pejsanama....
VDAKA :)

#31 dakujeme

2012-11-09 12:50

dakujeme vsetkym co tu pisu .... vidno ze aspon niekomu zalezi na zvieratach ... a dakujeme ze zdielate dalej tuto peticiu a video ktore bolo nakrutene ... naozaj dakujeme !!!! zdielajte to dalej a dalej nech nas je co najviac ... poposielajte to aj do ciech ...to je jedno kde !! len nech nas je vale a nech sa stym konecne nieco robi !!! dakujeme !!!! :)
6

#32

2012-11-09 13:22

Clovek ktory si mysli ze ma pravo sam rozhodovat o tom ako bude so psikmi zaobchadzane, ktory sa chvali tym, ze mudro vymyslel ako sa daju vyuzit zatulane zvierata na pokusy pre hocikoho kto si to (predpokladam) dobre zaplati a pripusta ze psov dokonca kradne by mal byt okamzite odstaveny - pre zaciatok. Hned potom by som presetrila kazdy jeho krok ktory podnikol, iste by vysli najavo este onakvejsie prejavy "lasky" k zvieratam....

Hosť

#33 viktor

2012-11-09 17:08

nedajte sa zmiast tymi kecami o tom, ako pekne to hatara riadi ;)
minule som ho volal k malemu macatu a miesto toho, aby urobil cokolvek pre jeho zachranu, rovno ho utratil..
havo

#34

2012-11-09 23:25

Zaujímavé, že tu kladné veci o martinskom útulku píše len "Klára" . Mestu to samozrejme vyhovuje, lebo sa nemusí o túlavé zviera&tá starať, veď to vyrieši Hatara. Zaujímať sa o to, akým spôsobom to vyrieši je tiež veľká robota.
klara

#35 viktor

2012-11-11 09:56

ty si jeden pometeny clovek ak si myslis ze maca ktore je slepe od zapalu oci a ledva dycha lezi v apatii a uz ani nevnima ze zije sa da zachranit sa spamataj prosim ta . hatara s macatom bezal ku veterinarke ktora ho bez mihnutia oka uspala. nemohla sa divat ako trpi a ty ides obvinovat hataru ze ho nezachranil? sa spamataj s toho ze vsetko sa da zachranit maca bolo poslane do dolneho kubina na pitvu a boli zistene hadam vsetky choroby ktore moze macka mat tak ho neobvinuj ze ho utratil. inak pre vasu informaciu hatara nikdy ziadne zviera neutratil vzdy to robi veterinarny lekar takze to ze viktor tvrdi ze hatara ho hned utratil nieje pravda. je to jeden hystericky clovek ktory sa len hra na ochrancu zvierat
Aebie

#36 Re: martinsky utulok

2012-11-11 17:03

Začnem čitať začiatok a končím... Bola som, videla som, počula som.. Stačilo mi... Nie su to žiadne výmysli.. Nedáavam na reči a mam osobne skusenosti... Takže viem čo podpisujem a rozhodne to je založene na pravda a kdo tvrdí že nie nechá sa pekne OKLAMAT milími rečami.. Tolko k tomuto prispevku


Hosť

#37 Pokusy

2012-11-11 18:38

Myslím si, že by mal na experimenty ponúknuť niekto pána Hataru...nech si to skúsi tento odľud a hanba ľudskej rasy na vlastnej koži!
Ivana

#38

2012-11-11 19:21

takový člověk by se neměl ke psům ani přiblížit,natož tam dělat!
kikinka5

#39 jen tak

2012-11-11 19:25

Je to hrozné ubližovat Koním.je to jedno jakému koliv zvířeti.

Hosť

#40 viktor

2012-11-11 20:00

klara - to maca som mal v rukach, nebolo vobec apaticke.. bolo zvedave, s chutou do zivota..
v amerike by urobili zbierku 200 tisic dolarov na pristroj a zachranili ho..
blb ho radsej utrati..

no co.. jedine to tam ist trosku v noci porozbijat.. ;)

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2012-11-11 20:33


katarina

#42 dost bolo hataru...

2012-11-11 22:21

fuuuuuuj...takyto clovek podla mna nema miesto v ziadnom zariadeni kde sa pracuje s akymkolvek zivym tvorom...pre mna clovek s jeho nazormi je odpad tejto spolocnosti...pan hatara a jeho jeho pani klara by sami mali byt odchyteni...a mimochodom to co pise pani klara plati aj obratene... je nastastie vela dobrych ludi,ich spravanie aj voci zvieratam je dobre, nie su agresivni, su aktivni, nekricia, a nastastie vedia aj pomahat a nielen ludom ale aj zvieratam...takeho cloveka by potrebovalo mesto martin...a pan primator by sa mohol ohliadnut aj za hranice mesta ako to moze fungovat...a lizi k sa kludne mohlo stat ze keby uzasnemu superhrdinovi hatarovi nezavolala, jej sucka by bola uz na druhom svete lebo by mozno po odchyteni knucala nebodaj zavyjala...
katarina

#43 opravujem...dost bolo nielen hataru aj pani klary...

2012-11-11 23:46

uplne chora dvojka...ked mesto martin plati dvoch takychto ludi tak je to neuveritelne...samozrejme ze nema problem s tulavymi psami lebo za 16 rokov posobenia hataru su uz vsetky zvierata usmrtene...zostali len take ktore sa mu nepodarilo ulovit...a take ze hatara hladal strateneho psa?to sa da aby cudzi clovek hladal strateneho psa???myslim ze na hlas majitela by reagoval ale na cudzieho cloveka?nepise tie oslavne prispevky hatara sam???
katarina

#44 Re: viktor

2012-11-11 23:52

#35: klara - viktor

na pitvu?najdene eutanazovane maca?to kto platil pitvu?hadam nie utulok?taketo vymysly...


Hosť

#45 viktor

2012-11-12 09:21

tak este raz, kedze klara nahlasuje moje prispevky.....

klara: to maca som na vlastne oci videl, bolo zive a malo zaujem o svet, skumalo okolie.. hatara sa nesnazil o jeho zachranu, dal ho utratit.. ziadna snaha o zachranu.
Pája

#46

2012-11-12 11:15

Je to zvěrstvo, nehumánní, lidi jsou nejhorší zrůdy na planetě. Kdo nám k něčemu takovému dává oprávnění?
Alena

#47

2012-11-12 12:37

stop,stop,stop týrání a jakému-koli špatnému zacházení se psy.
NK

#48 Re: martinsky utulok

2012-11-14 20:49

#20: klara - martinsky utulok

Pri prvom sprostom slove,zavyti,naznaku nevhodneho chovania treba evidentne utratit aj teba moja zlata....ale by sme sa preriedili keby sa aj ludia k sebe tak spravali...


Hosť

#49 Re: Re: Re: no coment

2012-11-18 15:41

#9: lenkacor - Re: Re: no coment

no jasne, pan primator sa zaujima len o veci z ktorych vytazi Eurace :) dufam ze transparentne zhori v pekle, hnusi sa mi jeho falosny herecky ksicht

Dzars

#50 Nechapem...

2012-11-21 16:11

To snad nemoze byt ani pravda,co som teraz zhliadla tu reportaz... Sak co je to za zdravy rozum dat studentom nechat operovat psa len pre to ze je v utulku? Aj vazni su vo vazeni a nikto na nich pokusi nerobi... Neviem kedy si uz ludia konecne uvedomia ze zvierata su tiez zive bytosti ktore dokazu vnimat citit a lubit ako my ludia.... Male deti tiez nikto neuspi hend ako zistia ze su problemove ale handikepovane alebo chore prave naopak pomaha sa im. A tak ako oni potrebuju nasu pomoc aj zvieratka a nie sa k nim chovat ako nezivym veciam... Je mi z toho zle ked sa na to divam a hlavne ked pocuvam tie priblble ubohe nazory co vypusta z ust. Ze sa nehanbite pán Hatara!!!!