AKO VYŽIŤ Z 300EUR

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií AKO VYŽIŤ Z 300EUR.

magorózo

#1 zablokovať účty

2012-10-13 19:56

Aby to prežitie zodpovedalo skutočnosti, na ten čas mu zablokovať všetky účty a odňať inú hotovosť.

Hosť

#2 Ako vyžiť z 300 Eur mesačne:

2012-10-13 22:09

Neviem sa dočkať kedy nám Slovákom p. minister Kažimír PRAKTICKY predvedie, čo TEORETICKY ovláda už dnes.
Otília

#3 Vyúčtovanie "poskytnutých" 300 eur mesačne....

2012-10-14 12:15

300 eur nestačí niekedy na mesačné poplatky. Tu sú napríklad moje:
105 eur nájom
150 eur elektrika, plyn, rozhlas, TV
9 eur internet
40 eur telefóny = spolu 304,- €
Kde mám zobrať na lieky, cestovné, stravu a ostatné celkom obyčajné výdavky? Mám zrušiť telefón, alebo v byte začať kúriť drevom? Kam sa vrátime s naším šetrením? Do doby kamennej? Smutné!!!
halabuk

#4

2012-10-14 15:01

Tak prosím nech nám to ukážu ako sa to dá vyžiť z tých peňazí....možno sa to naozaj da ale len v biede a velkej skromnosti.A kedže odvadzame dôstojnú prácu,chceme za ňu aj dôstojný plat aby sme mohli žiť dôstojný život.
majaja

#5 Re: Vyúčtovanie "poskytnutých" 300 eur mesačne....

2012-10-14 22:17

ala

#6

2012-10-15 20:25

Zobrat vsetky zasoby z komory,vsetku drogeriu,dat mu do ruky vsetky seky a k tomu zo dve-tri male deti a prajem mu vela stastia!!!!!!!!!!!!
Ina

#7 dokážte svoje tvrdenie

2012-10-17 08:06

Takže smelo do toho pán minister a najlepšie je začať čo najskôr, blížia sa Vianoce možno sa Vám podarí si niečo prilepšiť, keď pôjdete koledovať
Eva-Benny

#8 Prečo....

2012-10-20 09:43

Prečo petícia v tomto zmysle? Už roky sa to premieľa! Nech sa rozlúčime ako štát s NATO s EÚ a následne na to bez rozdielov zdaniť všetky príjmi rovnakou mierou; poslancom a celej vláde zmraziť platy na potrebné!!! minimum; zmraziť príjmi stranám a neschvaľovať nové; zrušiť výhody zahraničných firiem... je toho veľa. Ani mi všetko nepríde na rozum. Ide to dolu vodou s touto malou krajinou... ani CCCP s nami nerobila to čo teraz Únia a USA... a my ako na kľúčik tlieskame ručičkami. Čo pomôže ak jedem poslanec bude žiť z minima? keď má doma luxus, ktorý by ho v prípade predaja zabezpečil do smrti?!!!!!!!!!!
Mirina

#9

2012-10-25 22:19

a ešte by sa sem mala pridať petícia pre europoslankyňu a aktivistku beňovú aby si vymenila bývanie s Oskarom Dobrovodským na tri mesiace - minimálne:).
CHE

#10 Tak nam treba

2012-10-28 06:22

Tak nam treba ked sme sprosty a robime v podstate za jedlo,ani na to kolkokrat nemame pred vyplatou a robime ako blby a drzime huby,nedrzime spolu,to je cely problem,ze sa nevieme zjednotit.Kedy sa ludia zobudia?A tie svine v parlamente nam este budu mudrovat ako mame setrit aby sme vyzili.Slovensko je pracovny tabor!Vsetko rozkradnute,vytunelovane,zlikvidovane.Za tie nase platy by ich inde hnali.Ale bohuzial my sme ticho a drieme za almuznu.To chce revoluciu,ale uz naozajstnu a ne neznu.Nezna revolucia neexistuje!November 1989-ODRB!
Fedor

#11 Re: Tak nam treba

2012-10-30 20:26

#10: CHE - Tak nam treba

Tak nám treba, keď sa nevieme zjednotiť a vzoprieť sa, ako to urobili na Islande.

http://www.magnificat.sk/2011/06/hold-islandu-aneb-fakty-o-revolucii/

Všetko je v rukách občanov, akí sú jednotní a odvážni si zobrať vlastný osud do vlastných rúk. Máme demokraticky volených zástupcov, ktorí podľa zloženého sľubu, by sa mali starať o nás , no žiaľ oni sa starajú len o seba. Táto cesta šetrenia čo deklarujú naši ctení predstavení vedie do pekla. Čím viac nám škrtia príjmy tým viac padáme do svrabu. Niet peňazí , niet odbytu, to vie aj prvák v základnej školy. Ak niet odbytu samozrejme nie je ani robota. Keby sme nezachraňovali zahraničné banky ale na miesto toho by sme začali stavať nájomné byty, hoci aj tie " KRÁLIKÁRNE ", práce by bolo aj jajaj a mladý ľudia by mali kde začínať svoj život a ne tlačiť sa so starcami v dvojizbovom byte. Veď aj v Nemecku bývajú v nájomných bytoch cca 60 % obyvateľstva, tak prečo u nás sa to nedá ? Dávam si odpoveď developery by si nezarobili a ani tá banda ktorá je na ne napojená. Nútia nás do pôžičiek a tým nás vrhnúť do ekonomického otroctva. Pôžičku splácať cca 30 rokov, ale kto nám zaručí toľko rokov prácu a zdravie ? Tým vlastne 30 rokov žiť v strese, čo tiež nepridá na zdraví a pohodu života.

 

gorbi97

#12 Re: Prečo....

2012-10-31 13:16

#8: Eva-Benny - Prečo....

"tak nám treba" je čistá pravda a odpoveď na tvoju otázku PREČO?

Pavol Surek

#13 Ako vyzit z 300 €

2012-10-31 20:16

Pan Kazimir nema potuchy ako vyzit z 300€. Len prenajom garsonky v BA je 300-450 €, a kde je jedlo, cestovne apod.? Vsetci "ficovci" maju zvrateny zmysel pre humor,ale ludia su nepoucitelni. Cest praci sudruhovia!
radoslav_123

#14 súdruh

2012-10-31 21:54

Veru tak česť práci súdruh .............. ludia dobre už bolo do roku 1989 teraz bude už len horšie a horšie až pokial nepokapeme. ............ veru tak česť práci súdruh
piatok1313

#15 Nehadzte vsetko na poslancov

2012-10-31 23:28

Je sice pravda, ze nasi parlamentni predstavitelia maju minimalne, velmi skreslene nazory na to, z akej sumy sa daju uhradit vsetky vydavky bezneho cloveka na Slovensku, ale nie len oni su ti co kradnu....Netvarte sa prosim vas, ako najvacsi svati, ved v SR kradne takmer kazdy, len vo velkom je to viac viditelne....Preto obvinujete poslancov...MOzno zdielate nazor, ze kradnut je treba, ak chcete prezit, lebo inak sa to neda.....ale sklamem vas, da sa...len treba chciet..a s takymto pristupom to nepojde..Nie len poslanci, verej. cinitelia, statny zamestnanci, sukromnici, atd. by mali prestat kradnut, ale aj ini bezni obcania. Napr. kopu ludi prenajima byty studentom, rodinam....vo vlastnictve ma niekolko nehnutelnosti, ale ani za jednu neplati dane....a nestaci, ze si v podstate necha celu inak zdanenu cast penazi, ale este sa chce aj nabalit na tych uboziakoch,akoby mu museli pokryt aj danove naklady...a ide im to do vrecka...samozrejme, najomnici neplatia menej ako keby boli ohlaseni na urad a este ani nemaju nic v ruke o tom, ze maju pravo v danom byte byvat...to je iba priklad....jeden z mnohych, ako sa kradne na Slovensku
radoslav_123

#16 dane

2012-11-01 13:05

piatok1313...... ked sme pri tých daniach platíme ich málo?????? dane platime všade kam sa pohneme taka daň hentaka daň dane a dane samé dane. Velkým podnikom dane odpustili prečo??? lebo by ževraj odišli a kam máme isť my??? čo nám štát zaplati??? nič akurát nás zderie z kože na daniach. Ryba smrdí od hlavy takže tam by sa malo začať a postupne sa to rozšíri na cele slovensko ..........ano aj na slovensku sa kradne ale to sa kradne aj v usa a aj na islande pokial budú svetom vládnuť peniaze bude sa kradnuť stále otázka je čo sa stým spraví sprísnime zakony udelujme tvrdšie postihy ale nie len pre strednú vrstvu ale pre všetkých rovnako a hlavne pre vysokopostavených politikov ktorým sme dali hlavne my hlas. Taký politik urobi nesprávne rozhodnutie štát príde o nejaký milionik € trošku sa o tom popíše v novinách a jemu sa nestane nič, ja zle rozhodnem štát pride o pár centov a mna za to zatvoria a ešte sa ani o tom nebude pisať v novinách :-) tak potom kde je tá spravodlivosť???? asi zmrazená na tom islande.
coach

#17 í

2012-11-24 15:57

Pán minister financií nie je taký hlúpy, aby svoj výrok, že vyžije z 300 € myslel vážne. Nech sa na mňa nehnevá, ale bol to pokus o trápny vtip so sarkastickým podtónom, ktorý mu nevyšiel a len veľmi podráždil skupinu občanov, ktorá má reálne len takýto príjem a reálne nutne musí z neho nejako mesačne s rodinou vydržať za tvrdého odriekania často základných životných potrieb.


Hosť

#18

2012-12-07 19:23

Veľmi by som si želala aby si aj vyskúšal jeden mesiac hospodáriť s 300 eur a s poloprázdnou špajzkou + plnou rukou šekov + lieky .Nie len rozprávať ale naozaj , bez pomoci rodiny . Takže čo jedlo? Čo cestovanie ? Čo elektrina,plyn,TV.Živoríme . Chvála bohu že nám žijú rodičia lebo by sme boli bezdomovci.
Nepíšem súvisle ale píšem :-)
vierka

#19 nebudte trapni,

2013-01-18 14:48

ja dokazem lentaktak vyzit z 230 eur mesacne, a to mam este aj male dieta. kebyze mam 300 eur, tak som bohata!!!

Hosť

#20

2013-02-07 07:32

no poniektorí co cely zivot pracovali, alebo ich choroba odstavila skor, musia vyzit aj z menej penazi, a je to hanba kazdej vlady, nielen tejto. Sice vladni cinitelia bez hanby si nadelia aspon 10x viac na mesiac, a za ziadnu zodpovednost,nech ich aspon svedomie hryzie, ked lihaju...

Hosť

#21 Re: nebudte trapni,

2013-02-18 12:08

#19: vierka - nebudte trapni,

by ma zaujimalo, kolko davas na byvanie a energie... alebo byvas u rodicov a platia ti to oni?

tekla

#22

2013-02-18 16:50

Vyžiť z 300€?Ved len prenájom platím 300+energie,kúrenie,deťom školy.....A som šťastná že bývam.Každý druhý tretí rok hladám další a další prenájom.Platím mesiac čo mesiac 500€ prenajímatelom do vrecka,lebo žial kôli deťom nám hypotéku nedá žiadna banka.Neboli by sme vraj schopní splácať.Ale prenájom ktorý nikdy nebude náš sme schopný platiť aj v astronomických výškach,ak nechceme byť BEZDOMOVCI a deti skončiť v detských domovoch.

Hosť

#23

2013-02-18 22:50

A to sú ešte ľudia, ktorí musia vyžiť z menej. Priala by som si mať toľko, ako dostávajú bezdomovci u našich juzápadných susedov v Rakúsku.
vierka

#24 Re: Re: nebudte trapni,

2013-03-10 21:00

#21: - Re: nebudte trapni,

samozrejme ze byvam u rodicov, odkial by som zobrala na najomne! a to som na tom este dobre v porovnani s mnozstvom mojich znamych, ktori nemaju ani tolko, lebo su bezdetni...naozaj v realite dostavaju od 63 eur do 150 eur mesacne, na davkach v hmotnej nudzi. a to je na slovensku takych 180 000 ludi...a vy mi tu vypisujete, ze sa neda vyzit z 300 eur! da sa aj zo 100, vy nenazranci, kopa ludi tak zije tu na vychodnom slovensku uz roky rokuce...ved aj preto zvitazil smer a teraz ti uboziaci cakaju zazrak, a ze dostanu aspon 200 mesacne...ale od fica akurat tak figu dostanu, naivni...


Hosť

#25

2013-03-18 11:50

keby z tristo... slobodná matka nemá ani len minimálnu mzdu...222,70€ na nie jednu ale na dve osoby..