Peticie.com

VEREJNÁ VÝZVA NA ÚPRAVU TERMÍNU VALORIZÁCIE VÝSLUHOVÝCH DÔCHODKOV

Ako sme pokročili s petíciou o zmene termínu valorizácie VD 20.10.2022

Hosť#1 Oct 20, 2022, 19:55

písomne by mali byť aj podpisy - hárky, tak, ako to robí napr. VLK

Hosť#2 Oct 21, 2022, 04:58
Pýtam sa ktore konkrétne ministerstvo za to zodpovedá nakoľko si to prehadzujú ako horúci zemiak..zoberte alternatívu že by som to ako poškodený dal na ESPre ľudské práva a tam uspel potom na koho to padne lebo je to diskriminácia ako vyšitá
Jozef#3 Oct 21, 2022, 06:43

Na MO SR momentálne nemajú záujem o riešenie tejto problematiky. Chybou je, že nie sme dostatočne "otravní" spolu s policajtmi a ich výklady zákonov, škoda komentovať.

Bada#4 Oct 21, 2022, 07:55

Re:

#1: -  Petícia bola vytlačená a hárky odovzdane 5.9.22, vtom nie je zatial problém. Uvidíme včom bude ďalší. 

 

Anonymous#5 Oct 21, 2022, 11:43

Dobrý deň,
V prípade potreby som ochotný s vami spolupracovať na ďalších krokoch.

M.Cheben 

Hosť#6 Oct 22, 2022, 07:04

Re:

#5: -  Ďakujem, dúfajme že to bude mať hladký a úspešný priebeh, však aj teraz pracujúci v orgánoch raz budú dôchodcovia...(karma je zdarma).

Bada

 

Jozef#7 Oct 23, 2022, 16:08

Nenastal už čas, kedy by bolo žiadúce, do tejto problematiky zaangažovať aj médiá ?

Hosť#8 Oct 26, 2022, 17:55
držím palce, bojovať pbujnak
Hosť#9 Nov 11, 2022, 20:28

Jozef Kotulič

Niečo sa predsa len deje. Na web stránke "Asociácia policajtov vo výslužbe" je tento oznam:

V Bratislave 4. novembra 2022 Vážený pán Ing. Roman Mikulec, MSc. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky minister Pribinova 2 080 01 Bratislava Vec: Stanovisko k oznámeniu SPOLOČNÁ VÝZVA k zmierneniu negatívnych dopadov vysokej inflácie, zvýšenia cien energií, tovarov, služieb a ostatných základných životných potrieb Vážený pán minister, dňa 2. novembra 2022 nám riaditeľ Odboru sociálneho zabezpečenia Sekcie personálnych a sociálnych činností MV SR zaslal oznámenie k SPOLOČNEJ VÝZVE, ktorú sme Vám zaslali 07. 10. 2022 so zaručeným elektronickým podpisom. V našej výzve sme osobitne upozorňovali nato, že tzv. inflačná pomoc sa na nás, poberateľov dávok z výsluhového zabezpečenia, vo väčšine prípadoch nevzťahuje v plnom rozsahu (resp. v minimálnych sumách) a pri ostatných dôchodcoch je vládou SR odôvodňovaná ich potreba „iba“ do konca roka 2022, nakoľko od 1. 1. 2023 budú dôchodky vo všeobecnom systéme dôchodkového poistenia valorizované historicky najvyššou sumou t. j. o 11. 8 %. Zároveň sme upozornili aj na to, že dávky výsluhového zabezpečenia budú, v súlade so zákonom, valorizované „až“ od 1. 7. 2023 teda s polročným odstupom. Toto bude mať za následok, že týmto osobám nebudú do tohto obdobia dostatočne zmiernené zvýšené náklady na život a negatívne dopady inflácie tovarov, služieb a cien energií tak ako poberateľom dávok zo sociálneho poistenia. V našej výzve sme Vás v mene viac ako 6500 členov stavovských profesijných organizácií poberateľov dávok z výsluhového zabezpečenia Ministerstva vnútra SR vyzývali, aby Ministerstvo vnútra SR, ešte v tomto roku prijalo opatrenia na „zmiernenie“ negatívneho dopadu vysokej inflácie, rastu cien, energie, služieb poberateľom dávok z výsluhového zabezpečenia v I. polroku 2023 a žiadali sme k tejto výzve aj osobné stretnutie, ktorého by sa za stavovské profesijné organizácie zúčastnil prezident Asociácie policajtov vo výslužbe (VETERAN POLICE SLOVAKIA). Na tieto skutočnosti sme upozornili aj Odborový zväz Policajného zboru v SR. 2 Spoločná výzva ministrovi vnútra SR 3 Vzhľadom na uvedené Vás preto žiadame o osobné stretnutie, na ktorom by sa predikutovali otázky vzťahujúce sa k položeným otázkam. V mene stavovských profesijných organizácií poberateľov dávok z výsluhového zabezpečenia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Asociácia policajtov vo výslužbe (VETERAN POLICE SLOVAKIA) JUDr. Hristo Gluškov prezident Asociácia policajtov vo výslužbe "

 

Please comment on this petition

Please do not write personal information such as an address, phone number or email address in your comment. Do not write your own name or the name of any other person either.



Platená reklama

Peticie.com bude propagovať túto petíciu 3,000 ľuďom.

Dozvedieť sa viac...

Vyberte si rozpočet
Spôsob platby
Spôsob platby