Zrušenie maturitnej skúšky 2021

Zrušenie maturitnej skúšky 2021 / Oznamy / Oznam / Komentáre


Hosť

#1

2020-09-13 16:13

Toto nemyslí vážne maturovať nemali minulorocny štvrtáci oni boli pripravený doma sme zostali v Marci.
Nasratý som

#2

2020-09-13 16:47

No tak nezmaturujem z praktickej maturity aj ked nemám o daný odbor a následne prácu v odbore záujem. Proste sa stačí dobre narodiť. Keby tam sú aspoň nejaké uvoľnenia.


Hosť

#3

2020-09-13 17:03

Myslím si že situácia je dosť závažná keďže máme omnoho viac denných prípadov ako počas prvej vlny takže celkom nechápem čo môže byť horšie

Hosť

#4

2020-09-13 17:52

Tak oni nepísali maturity ked bolo okolo 1000 aktívnych prípadov. Ale my ich budeme písať aj ked ich bude napríklad 10 000+ super. To je vážne super logika.
olina

#5 Nemám slov

2020-09-14 13:54

Tak ja sa drtím ( pedag.škola) s dcérou, keď mali samoštúdium. Ucitelia na nich z vysoka...mali len angličtinu a nič viac!!! a oni sú pripraveny ?? ani zďaleka !! ani nedohnali zameškané z min. šk. roka a teraz má maturovať ? to je nonsens toto. Šlak ich tam nevie trafiť. Čože som ja pedagóg, aby som ju ja učila ? absolútne nedoriešená situácia. omnoho viac boli pripraveny na maturitu žiaci v min. školskom roku a nie títo...des. sklamaná, naštvaná....

Nevzdavamsa

#6

2020-09-14 23:16

Nech sa pre mňa za mňa maturuje ale nejaká úľava by tam predsa len určite mala byť!!!Tu nejde o to,že chceme maturity zadarmo...určite si ich musíme aspoň za niečo zaslúžiť, bolo by to nefér voči tým čo maturovali a tým čo maturovať budú (okrem maturantov 2020 samozrejme...to som nepochopila ako môžu dať maturitu len tak ako keď sa dáva vysvedčenie na zakladnej škole).

Ja osobne som si z online hodín za ten polrok poriadne nič neodniesla takisto ako väčšina žiakov. Nebolo to za mňa moc praktické ani pohodlné. V jednom hovore nás bolo tak veľa,že sme sa prekrikovali, nerozumeli, niektori učitelia nevedeli narábať so skype,zoom, vypadávalo nám to..no celé zle.

Keď sme teraz v septembri prišli do školy tak nás učitelia skúšali a takmer nič sme nevedeli. Dokonca učiteľka čo nás považovala za celkom inteligentnú triedu povedala, že sme po korone úplne otupeli. Dokonca nás skúšala aj s takých vecí ktoré nám ako učebny materiál nepredložila!! Vraj sme sa to mali naučiť sami..ale ako keď ja ako normalny študent nepoznám jej učebný plán?

Som za to,aby maturity boli ale chce to určite poľaviť z týchto dôvodov!!!:

-Minuloročny štvrtaci už mali byť v marci dávno pripravení na maturity a napriek tomu nematurovali!

-Zvyšuje sa počet nakazenych omnoho rekordnejšie ako v prvej vlne!

-Byť celý deň v rúšku je vyčerpavajuce! Nedokážeme sa sústrediť na učivo 8 keď sa nemôžme ani normalne nadychnúť!

-Krátke prestavky na prevetranie sa

-Sú žiaci ktorým rúško spôsobuje vážne kožne ochorenia (nemyslime tym akne aj keď ...to sa tiež rata).

-Online vyučovanie nám nedalo dostatočne vzdelanie. Musime dobiehať veľa zameškaneho a čim ďalej tým viac sa to kopí.

-Niektori študenti nerešpektuju nosenie rušok (na jednej strane  ich  chápem-je to otravne,tak si ho daju popod nos popripade vobec). Tym padom takyto studenti ohrozuju tych s oslabenou imunitov a takym ludom hrozia horsie nasledky.

-Nedostatok hygienickych pomocok na skolach

-Učitelia vacsinou nedodrzuju nariadenia krizoveho stabu. Náš učitel napriklad normalne povie ze si ruska mame dať dole ale nech to riaditel nevidi. Tak aka ochrana tam je?

-Už teraz su zavrete školy a internaty poniektore

Ak niekoho este niečo napadne nech ma doplní.

Podľa mňa by ste mali ešte skúsiť vyjednávať rozumnymi argumentami pretože sme na tom omnoho horšie ako naši maturanti roku 2020.


Hosť

#7

2020-09-15 01:07

Myslím si, že maturovať by sme nemali nakoľko je tam viac dôvodov. Prvý dôvod je ten, že sme nemali dostatočne vysvetlené učivá. Druhý dôvod je ten, že sme boli polroka doma a sme boli ukrátení aj o prax, ktorú sme mali mať na konci tretieho ročníka. Tretí dôvod je ten, že si myslím že je to voči nám dosť nefér keďže minuloroční maturanti mali tu výučbu poriadnu tak jak mali mať až do marca a my sme nemali na konci tretieho ročníka ani zďaleka takú aká by mala byť na to aby sme mohli maturovať. A ako štvrtý dôvod by som udala že počet nakazených je o dosť vyšší ako v marci, apríli ... plus máme v škole sťažené podmienky keďže sa musí učiť v rúškach pod ktorými sa dosť ťažko dýcha.

Hosť

#8

2020-09-15 15:44

Nie som si istá, či sa nájde niekto, kto je vôbec na maturitu pripravený, keďže sa od marca neučilo, začal september a napr naša trieda je už v karanténe. Keď sa to ešte náhodou zopakuje, koľko vymeškaného z toho dôvodu budeme mať? Nelogické aby sme sa stihli pripraviť na maturity.
Petra

#9

2020-09-15 21:01

Som zhrozená a smutná ako žiačka 4. ročníka,ktorá maturuje v 2021 tuhnem hrôzou ako budem musieť dobehnúť polroka učiva.. z ktorého nám nič nikto neodpustí. Hnevá ma to.. malo by sa prihliadať na to. Budeme maturovať aj keď bude ešte horšia situácia ako pri predchádzajúcich maturantoch? To je otázka pri ktorej by sa mal pán minister školstva zamyslieť.

Robert

#10 Jednoducho NIE

2020-09-17 20:29

Som toho názoru, že by sme mali zorganizovať mierumilovný štrajk za účelom vyjadrenia nesúhlasu s tymto vyjadrením p. ministra

Ján

#11 Re: Jednoducho NIE

2020-09-21 20:19

#10: Robert - Jednoducho NIE 

Som za. Určite aj všetci ostatný... Treba to zorganizovať a pripadne napísať autorovi petície. 


Hosť

#12

2020-09-30 15:49

Nerozumiem ako môžu od nás chcieť aby sme normálne zmaturovali, keď je teraz počet prípadov vyše 500, absolútne sa nedá fungovať v tom rúšku v škole a úplne máme zlé podmienky lebo sme boli pol roka doma. Minuloroční maturanti nematurovali a to bol počet prípadov 30, 40, 50, 80... a je 500 a my máme maturovať a nebude to ani nijako uľahčené.

Hosť

#13

2020-10-03 20:41

Snad to nemysli vazne Situacia je horsia ako bola minuky rok Verim ze to prehodnoti ZDRAVIE JE NA PRVOM MIESTE

Hosť

#14 Re: Re: Jednoducho NIE

2020-10-03 20:44

Ziadne matury

 


Hosť

#15

2020-10-04 10:58

Musi sa s tym niečo spraviť...Dohaňame učiva 3.ročnika a zaroveň preberame 4.ročník to podľa mňa nie je v poriadku. Neviem ako ostatní ale my sme nemali skoro vôbec online hodiny a tym padom nas nahaňaju učitelia teraz. Už mam teraz toho plnú hlavu a to je ešte len oktober...a o par mesiacov mam maturovať?a nestresovať? Už som vyčerpany z tolkeho učenia, aj to ruško my lezie na nervy. Minuloročni štvrtaci už v marci mali byť davno pripraveny,počet nakazenych bol nizky. Pochybujem že pripustia zrušenie maturitnej skušky uplne ALE  musi tam byť nejaka úľava...lebo toto sa nedá naozaj stihať.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2020-10-04 11:00


Nora

#17 Re: Re: Jednoducho NIE

2020-10-04 11:01

#11: Ján - Re: Jednoducho NIE 

Napísali ste autorovi petície?

Brano

#18

2020-10-07 20:13

Dúfam že sa to celé prehodnotí ako mame maturovat teraz keď mame zameškané učivo ktoré potrebujeme ? Teraz je situácia horšia ako keď bola prvá vlna a hlavne že dostanú maturitu zadarmo a ako teraz keď je to ešte horsie "druha vlna" sa má normálne maturovat ? Toto je už čo za školstvo a štát ? Treba riadny protest urobiť a ne tu dajaka petícia... 

Autor petície: jachinko.azet.sk

#19 Re: Prosím o odpoveď

2020-10-12 12:26

#6: Nevzdavamsa -  

Dobrý deň, 

Ak si nájdete túto správu a máte záujem, prosím vás ozvite sa mi do súkromného emailu, pretože ma zaujali vaše argumenty. 

Matura2020

#20

2020-10-13 13:32

Prosím Vás nedalo by sa s tym ešte niečo urobiť? Teraz keď sa stredné školy zatvorili na niekoľko týždňov možno by prehodnotili svoje rozhodnutie co sa týka tohtoročných maturitných skúšok. 


Hosť

#21 Re: Re: Prosím o odpoveď

2020-10-14 10:04


Hosť

#22 Halo

2020-10-14 19:12

Bude sa to ešte riešiť? Lebo akože situacia je už teraz nahovno. Sam minister povedal že keď sa to zhorší spravia s tým niečo.

Samo

#23

2020-10-14 19:17

S tymto sa jednoznačne niečo spraviť musí. Mám piči či sa nakazym či nie...tu ide o to o koľko praxe a učiva nás obrali!!! Nemôžu ani za boha chcieť aby sme podali 100 percentny vysledok. TOTO DISTANČNE ŠTUDIUM JE TOTALNA KRAVINA.

Veronika

#24 Neistota

2020-10-25 10:29

Nejde len o dištančnú formu vzdelávania, ktorou sa učíme dlhšie ako minuloroční maturanti, ide hlavne o to, že to celý čas robíme v neistote tejto doby, kedy je skutočne veľmi ťažké rozmýšľať nad našou individuálnou budúcnosťou, nad našimi cieľmi, a krokmi, ktoré k týmto cieľom vedú. V súčasnosti sa nedá totiž predvídať ani len to, ako bude vyzerať budúci týždeň, ba nasledujúci deň, okúsili sme to predsa sami, keď sme sa opäť ocitli zo dňa na deň doma, a jedinou istotou zostáva písomka z matematiky v utorok.

Asdfghj

#25 MOŽNÉ riešenie

2020-10-26 18:42

Nebol by dobrý nápad, možno odobrať jeden povinný maturitný predmet. Žeby sme nemarturovali zo 4 predmetov ale len 3. Tým pádom by toho bolo menej a dalo by sa to aj dobrat. A u odborné školy  (som z gympla tak neviem presne ako to funguje) tam by sa im zrušila odborná maturita.




Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...