Petícia za riešenie situácie na moste VSS a Slaneckej ceste.

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za riešenie situácie na moste VSS a Slaneckej ceste..


Hosť

#1

2016-04-27 05:59

Dôvod je ten kvôli ktorému to podpisuje asi každý. Situaciu treba riesit. Nie je možné že pri menších tukesoch je upchate komplet celé mesto nie len mestský obchvat.To sa čaká kým príde k väčšej tragedii a až potom sa to bude riešiť . A na druhej strane cesta do práce školy aj keď sa nič na moste nedeje je katastrofa.DOKONCIT PREPOJENIE R4 S DIAĽNICOU ČO N A J S K Ô R
Matúš Kaprál

#2 Situáciu treba riešiť

2016-04-27 09:01

Situáciu rozhodne treba bezodkladne riešiť, nielen kvôli neúnosnému stavu vznikajcúich kolón pri dopravnej nehode, ale aj vzhľadom smrteľné nehody, ktorých sa v uvedenom úseku stalo už niekoľko. 


Hosť

#3

2016-04-27 11:07

Bývam na Jazere a chodím týmto smerom každý deň.

Hosť

#4

2016-04-27 11:11

Určite treba riešiť dopravnú situáciu v KE, kým nám to neprerastie cez hlavu, tak ako každé ráno cestovanie zo sídliska Ťahanovce.
Michal

#5 Zákaz jazdy nákladných motorových vozidiel v ľavom jazdnom pruhu.

2016-04-27 11:26

Zaujímalo by ma,  ako chcete riešiť zákaz jazdy nákladných motorových vozidiel v ľavom jazdnom pruhu v smere od Prešova. Pretože ak nákladné vozidlo ide po ceste pre motorové vozidlá a dôjde k miestu, kde sa na ňu napája cesta od jazera, logicky pokračuje v ľavom pruhu. Ak sa chce preradiť do pravého pruhu (z jazera), ktorý je v špičke permanentne plný, tak nastane kolízna situácia a vznikajú dopravné nehody pritlačením auta v pravom pruhu do zvodidiel.

Vikuš

#6 Re: Zákaz jazdy nákladných motorových vozidiel v ľavom jazdnom pruhu.

2016-04-27 11:38

Vikuš

#7

2016-04-27 11:46

Smer z mosta na madarsko a juznu triedu sa upchava kvoli tomu, ze auta odbocujuce do prava na juznu triedu nemaju ako odbocit ked odbaca kamion, alebo akekolvek vacsie auto do lava ...zablokuje aj odbocku na juznu triedu

Roman Szilágyi
Autor petície

#8 Re: Zákaz jazdy nákladných motorových vozidiel v ľavom jazdnom pruhu.

2016-04-27 11:54

#5: Michal - Zákaz jazdy nákladných motorových vozidiel v ľavom jazdnom pruhu.  

 Otázka na mieste. Uvedomujeme si fakt, že by mohlo dojsť ku kolíznim situáciám. Zákaz jazdy v ľavom pruhu pre nákladnú dopravu by sa netýkal takzvanej prepletovej časti mosta. Teda po zjazd z mosta na Južnu triedu. 

Roman Szilágyi
Autor petície

#9 Re:

2016-04-27 12:06

#7: Vikuš -  

Áno, aj to je jeden z dôvodov. Avšak ak sa predlží interval pre smer Miskolc, tak môže dôjsť k lepšej priepustnosti toho zjazdu. Koniec koncov ďalší návrh na vykonanie štúdie ohladne rozšírenia mosta sa má týkať aj jeho zjazdov. 


Hosť

#10

2016-04-27 12:48

Chcem aby sa konečne problém vyriešil

Hosť

#11

2016-04-27 16:23

Slanecká a most VSS je jedná veľká katastrofa

Hosť

#12

2016-04-27 16:27

Je načase riešiť dopravu a nie čakať na ďalšie obete.

Hosť

#13

2016-04-28 05:31

Byvam na sidlisku Nad jazerom a nikto sa o nic nesnazi.

Hosť

#14

2016-04-28 08:19

Situácia na moste VSS je už naozaj neúnosná...

Hosť

#15

2016-04-28 08:38

Problém, ktorý je opísaný v petícii, sa ma bezprostredne týka, pretože som denne účastníkom cestnej premávky na týchto komunikáciach.
Laco

#16 Riadenie dopravy policiou

2016-04-28 09:01

Uz len keby zabrali kuzelmi jeden z protibeznych pruhov, tak by to pocas vysetrovania kolizie pomohlo. Napr. rano je naval od Opatskeho a popoludni zasa opacne. Tak ten jeden pruh pre protiiducich by mohol stacit.

A tiez by som od nich ocakaval zvysenu prioritu pri rieseni kolizii a skodovych udalosti. Sa mi zda, ze pokial to nie je vazna nehoda tak na to kaslu.

A do tretice - proaktivita: Mozno zaparkovat na zebre medzi pruhmi od Opatskeho a Jazera (a opacne medzi vyjazdom od Barce a KVP) by pomohlo. Vela netrpezlivych tadial nervozne predbieha a vytvara kolizne situacie pre zvysok cakajucich.


Hosť

#17

2016-04-28 09:12

Pre nutnost riesenia situacie opisanej v samotnej poticii.

Hosť

#18

2016-04-28 09:31

Lebo týmto úsekom denne cestujem a je to kritické!

Hosť

#19 Re: Zákaz jazdy nákladných motorových vozidiel v ľavom jazdnom pruhu.

2016-04-28 09:42

#5: Michal - Zákaz jazdy nákladných motorových vozidiel v ľavom jazdnom pruhu.  

Vsetky kamiony v pravom pruhu. :) ...  Tak tak, ak pojdu iba v pravom pruhu, jazero nebude mat kolony iba po prvu krizovatku, ale po Krasnu. Riesenim je rozsirenie toho nestastneho mosta. Minimalizacia rychlosti tam nepomoze, bezne je tam mozna rychlost iba 30 km / h. Koli zapche. Policajti by tam mali mat nejaku predsunutu hliadku, vacsinou je prave problem chybajuci policajt na mieste nehody, ktory by to urychlene riesil.

O stredovych zvodidlach na tom uzkom moste je zbytocne uvazovat, uz je dost uzky aj bez nich. Jedine miesto, kam by som tie zvodidla dal urcite, je spojnica od Opatskeho a Jazera, kde sa zuzuje dvojprudovka z Opatskeho do jedneho pruhu. Mnoho krat sposobia kolizne situacie supermani, co sa nechcu zaradit vcas, ale vynucuju si arogantnou jazdou cez tu zebru priestor a necakane blokuju inych.


Hosť

#20

2016-04-28 14:05

Bývam s rodinou na sídlisku Nad Jazerom a denne vozím dcéru do škôlky na Terasu, tie kolóny sú neskutočné.

Hosť

#21

2016-04-28 14:56

lebo situacia nie je udrzatelna. keby papalasi byvali na Jazere......

Hosť

#22

2016-04-28 18:16

Podpísal som túto petíciu, lebo dennodenne musím zažívať dopravné kolapsy na moste VSS aj na Slaneckej ceste.


Hosť

#23

2016-04-28 18:55

Problém most VSS a Slanecká sa ma priamo dotýka, nakoľko bývam na sídlisku Nad Jazerom 42 rokov a často sa dopravujem po tejto trase. To čo sa udialo na Slaneckej za niekoľko posledných rokov nesvedčí o koncepčnom riešení tejto komunikácie. Myslím tým rozširovanie a opätovné zužovanie cesty z dôvodu výstavby nových obchodných centier pôsobí až komicky. Pridávanie jazdných pruhov nič nevyriešilo. Sú nebezpečne úzke, nehovoriac o pretekároch, ktorí sa po nich aj v špičke aj mimo špičky preháňajú, ale polícia nič proti tomu nerobí. Asi sa nemajú kam ukryť. V rannej špičke sú kvôli "výborne" nastaveným semaforom kolóny až po Billu v kritických chvíľach /nejaká nehoda na moste VSS/ až do Krásnej.
Preto si myslím, že tento problémový úsek je potrebné urýchlene riešiť. Podporujem túto petíciu a dúfam v jej úspech.

Hosť

#24

2016-04-28 20:10

Situácia je neúnosná !!!
Len idiot naplánuje tranzit medzinarodnej kamiónovej dopravy krížom cez mesto !!!

Hosť

#25

2016-04-29 05:48

Pretoze tadial dost casto jazdim a nie je mi lshostajne moje zdravie a zdravie ostatnych ucastnikov na tomto useku ani ich majetok.A este kompetentni na ministerstve si uz konecne musia uvedomit ze Slovensks republika nekonci pri poslednej automobilke pri Trnave.