Za okamžité zastavenie výrubov stromov na celom Slovensku

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Za okamžité zastavenie výrubov stromov na celom Slovensku.


Hosť

#651

2016-05-06 06:47

Ako vášnivý turista a milovník slovenskej prírody si uvedomujem mieru devastácie naších lesov a stromov - nielen v lesných spoločenstvách.

Hosť

#652

2016-05-06 07:09

Pretože už sa nemôžem pozerať na to ,ako sa devastuje krajina na úkor prašivého biznisu, všetko je prednejšie ako zdravý rozum a prospech prírody. Miesto toho aby sa udržiavala a zvelaďovala sa obohacujú jednotlivci na úkor celej spoločnosti .

Hosť

#653

2016-05-06 07:12

Nie je mi lahostajné, ako sa v SK bezhlavo rúbu stromy. Mám pocit, že sme vyhlásili vojnu všetkým stromom, pri cestách, v lesoch , pri vodných tokoch/vraj proti povodniam/.Veď už aj naši dedovia vedeli že stromy udržujú vlhkoť v pôde,spevňujú brehy potokov, sadili stromy pri cestách.
A potom sa čudujeme,že sú záplavy, zosuvy pôdy a pod.

Hosť

#654

2016-05-06 07:32

Nedajme si vyrúbať budúcnosť, dosť, že nám vyrúbali prítomnosť!

Hosť

#655

2016-05-06 07:51

Zraňuje ma devastácia prírody od Tatier k Dunaju, ktorú vykonávajú skupiny "podnikateľov", ktorí po "revolúcii" likvidujú to čo tzv. "komunisti" zanechali. Likvidujú Tatry, vodné toky, ornú pôdu, všetko to, čo bolo dovtedy chránené - vládnu tu peniaze, nie zdravý rozum!!! Potom sa čudujú, že sú povodne, polomy a chorí obyvatelia Slovenska - politici sa na to nečinne pozerajú - zákony sú smiešne, neúčinné a na prírodu sa zabudlo!!!.

Hosť

#656

2016-05-06 08:00

Petíciu som podpísala, lebo som presvedčená, že my bez prírody neprežijeme, ale ona bez nás áno. Tak ak chceme zachovať prirodzenú kvalitu života na Zemi, musíme robiť všetko možné proti finančným záujmom firiem a hlavne politikov, ktorí za prachy predajú aj vlastnú matku. Obávam sa, že táto petícia skončí nepovšimnutá - ako mnohé iné aktivity, ktoré majú posúdiť politici... ale budem dúfať. Konfucius hovoril, že aj jedno zrnko ryže dokáže vychýliť rysku na váhe... E. Ľubomírska


Hosť

#657

2016-05-06 08:01

Som s jej poslaním plne stotožnený. Je najvyšší čas až už nieje neskoro zastaviť nemilosrdné drancovanie našich lesov.

Po ťažbe zostáva značná časť neobjemového dreva postláčaná pod zvážnice, hoci by sa dala využiť na biomasu. Je však zarážajúce, že pri zvážniciach sa nachádzajú aj niekoľko ročné skládky cca 20 - 30 m3 objemového dreva (celé kmene), ktoré už začínajú podliehať hubám a hnilobe. Pýtam sa k čomu je takáto ťažba dobrá ? Je to len devastácia prírody.


Hosť

#658

2016-05-06 08:07

Chcem viac kyslíka a tieňa

Hosť

#659

2016-05-06 08:18

Petíciu som podpísala, lebo bez stromov sa neda dobre žiť, krajina je vyschnutá, nemá čo zadržiavať vodu.
Stačí sa pozrieť v BA na Kolibu a miesto zelených stromov vidím luxusné vili,

Hosť

#660

2016-05-06 08:48

Chráňme si životné prostredie. Budúcnosť nám to spočíta.

Hosť

#661

2016-05-06 08:58

Možno aj táto petícia prebudí kompetentných. Aj vo svojom okolí vidím snahy o výrub stromov s nezmyselným dôvodom ( padajúce listy znečisťuju stojace autá, peľ stromov mení farbu plastových okien v bytoch, rekonštrukcia plynovodu na ulici a snaha o vedenie potrubia v mieste prídomovej zelene a stromoradia a pod.)

Hosť

#662

2016-05-06 09:43

Lebo vyrubat stromje otazka minuty ale ochranit prirodu je otazka 10roci. A uz teras je za5min 12.

Hosť

#663

2016-05-06 11:07

Ak nám ide na planéte o život, tak netreba žiadne komentáre!

Hosť

#664

2016-05-06 12:36

Za zachranu nasej zeme

Hosť

#665

2016-05-06 13:10

Stromy su pľúcami našej planéty, planéty Zem a výrubom stromov si ju zabíjame a tym zabíjame pomaly aj seba.

Hosť

#666

2016-05-06 13:23

Môj dôvod k podpísaniu tejto petície je myšlienka na zničené Tatry po kalamite.. Do teraz keď idem na strbske pleso, tisnú sa mi slzy do očí. Čo viac, nie je tajomstvom že Tatry ako ich dnes poznáme, budú znova o ďalších pár rokov na nespoznanie. Chceme si zničiť to, vdaka comu je Slovensko tak výnimočné. Uz nehovorím len o Tatrách. Studujem v Dánsku. Všetko je tu fajn, ale toto rovinaté a bezlesité prostredie ma privádza do šialenstva.. Približne každý mesiac a pol utratim nemalé peniaze na to, aby som mohla pár dní stráviť v našich horách a lesoch a nabrať tak nový dych. Nech ma to stojí čo chce, milujem naše slovenske lesy, našu krajinu a vždy sa tam budem vracať.
A kde končí naše drevo z výrubov? ..na poľských kamiónoch smerujúcich do Poľska, kde sa lacno spracuje, vyrobia z neho nábytok a v takejto podobe nám vracajú naše drevo, naše stromy, naše lesy, ktoré Nás mali chrániť pred povodňami a zosuvami pôd, udržiavať globálnu stabilitu...
Ďakujem ludom za takéto petície, vidno, že je tu snaha niečo zmeniť.

Hosť

#667

2016-05-06 13:37

Ja sama bývam v paneláku v BA -Pod.Biskupiciach , spolu s pár susedmi sa staráme aspoň o ten kúsok zelene a stromov, ktoré rastú v našom blízkom okolí.Za 40 rokov, čo tu bývame sa nám podarilo aspoň trošku prispieť k tomu,aby sa naše sídlisko "zazelenalo", a veru bývanie je tu vcelku fajn, a aj výhľad na zeleň je iný, upokojuje. Veľa ľudí je však k tejto otázke ľahostajných,a toto nie je dobre. Preto som petíciu podpísala.

Hosť

#668

2016-05-06 15:00

Je tragediou ze clovek zabudol, ze je sucastou prirody.

Hosť

#669

2016-05-06 15:17

Preto som podpísal,lebo tak zničene lesy ako má slovensoko nemá nikto a hlavné výrub stromov okolo vodných tokov,spôsobuje eróziu,celkovo zhoršuje biotop ako celok - úhyn živočíchov alebo ich únik tam kde majú lepšie podmienky.Tiež by mal byť okamžitý zákaz vývozu drevnej hmoty ako takej.Drevo by sa malo spracovávať tu na slovensku a vyvážať len výrobky z dreva...

Hosť

#670

2016-05-06 17:56

strom je pre mňa niečo také vzácne čo neviem popísať ,keď pília strom som strašne smutná a veľmi ma to bolí. Stromy sa nevedia brániť ani sa nebijú ani nekopú ani nehryzú len smutne stoja a plačú

Hosť

#671

2016-05-06 18:56

Kam sa ludstvo "vyvynulo", ked v 21.storoci este stale si nevie vazit prirodu........no comment.
DRZIM PALCE NECH TA PETICIA ZVITAZI !

Hosť

#672

2016-05-06 19:03

Kazdym vyrubanym stromom ZEM-PLANETA sa ruti do
STRATENA.

Hosť

#673

2016-05-06 19:49

Vadi mi,ako sa bezohladne rube aj v mojom blizkom okoli.mestske lesy Ruzomberok predali drevo na koreni a nikoho uz tazba nezaujima.zostavaju znicene cesty,hlboke kolaje po technike,po dazdi vsade bordel,lebo vodu nic nedrzi.nacase táto iniciativa.

Hosť

#674

2016-05-06 20:14

aby sme žily v zdravom prostredy

Hosť

#675

2016-05-06 20:40

Len hlupák môže ničiť prostredie vďaka ktorému je živý..



Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...